Elf zwemmers in ademnood 141 zeeland Waterschap betaalt mee aan duin Renesse Geen geld voor nieuw dorpshuis in Yerseke Rode Kruis Vól-koren zo afwisselend als het weer Schutting vernield maandag 4 juni 2012 Schouwenaren ongedeerd in Stellendam Naast het Rode kruis Zeeland bestaan in onze provin cie nog zeven afdelingen van deze internationale hulp verleningsorganisatie. Schouwen-Duiveland heeft er twee: Schouwen-Zierik- zee en de afdeling Duuvelant door Ton van den Nouweiand STELLENDAM - Elf deelnemers aan de Nacht van Stellendam, een zwemmarathon in het Stellendam- se zwembad 't Zuiderdiep, zijn za terdagochtend onwel geworden. Eén wedstrijdzwemmer is ter ob servatie naar het ziekenhuis ge bracht. „Die ene moest overgeven. De an dere tien kwamen versuft uit het water. Het leek wel alsof ze aan de drugs waren," vertelt Johanna Deurloo, die met een team van de reddingsbrigade Zierikzee-Duive- land meedeed aan de marathon. „Vanaf het begin viel ons al op dat het met 31 graden erg warm was. Eén van onze zwemmers, die een medische achtergrond heeft, zei dat er te veel chloor in de lucht zat. Ik ben coach, dus ik heb zelf niet meegezwommen. Eenmaal thuis ontdekte ik dat mijn kleren naar chloor stonken. Daar klopte gewoon iets niet." De gemeente Goedereede, eige naar van 't Zuiderdiep, liet zater dag weten dat er niets aan de hand is. Uit voorzorg zijn brandweer en ambulancedienst ingeschakeld. De brandweer heeft metingen ver richt en daarbij zijn geen verhoog de concentraties chloor of andere gevaarlijke stoffen vastgesteld. „Mogelijk dat vermoeidheid na de sportieve inspanning een aantal zwemmers parten speelde," meldt de gemeente in een persbericht. Deelnemer Jelle Rijkeboer ontkent dat. „De betreffende zwemmers trainen drie tot vier keer in de week en hebben ervaring met nachtmarathons. Ze zijn niet eer der onwel geworden." Rijkeboer en Deurloo vinden het niet vreemd dat er geen verhoog de concentraties chloor zijn aange troffen. „De brandweer heeft ge meten nadat het zwembad om half acht was ontruimd en nadat alle deuren waren opengezet." Rijkeboer vermoedt dat de luchtaf- voerinstallatie van het zwembad niet goed werkte. Medewerkers van het zwembad zouden dat te genover hem ook niet hebben ont kend. Een ambulancebroeder zou heb ben gezegd dat er chloordamp vlak boven de waterspiegel hing. Woordvoerder Bert Brand van de gemeente Goedereede houdt vast aan zijn eerste lezing. „De brand weer heeft geen verhoogde concen traties chloor en geen gebreken aan de luchtverversingsinstallatie vastgesteld." door Theo Giele MIDDELBURG - De zolder van Gale rie V was misschien een beetje klein, maar het popkoor Dazzle stond tenminste warm en droog. Dan had de leden van het Oostef- houtse Smartlappenkoor het zon dagmiddag slechter getroffen. Zij moesten zingen in de muziektent in het Molenwaterpark. Het jaar lijkse zangfestijn Vól-koren in Mid delburg had dit jaar twee gezich ten. Was het zaterdag aangenaam om buiten naar een van de tiental len koren te luisteren of om van lo catie naar locatie te kuieren, zon dag zocht iedereen zo snel moge lijk een plekje binnen. En zo afwis selend als het weer, was traditiege trouw ook de variëteit aan koren: zo'n honderddertig in getal. Het festival besloot met een gezamen lijk optreden op het Abdijplein. ZIERIKZEE - Het waterschap Schel- destromen draagt 4.175.000 euro bij aan landwaartse kustverster- king van het Noorderstrand in Renesse. De algemene vergadering van het waterschap wordt op 21 juni gevraagd hiermee in te stem men. Parallel aan de Rampweg, tussen de Zoeten Haard en duinovergang Nieuweweg, wordt langs de duin rand 220.000 kubieke meter zand gestort. Het totale werk kost elf tot twaalf miljoen euro. De duinenrij langs het Noorderstrand is te smal. Rijkswaterstaat geeft er uit kosten overwegingen de voorkeur aan de duinen aan de landzijde te verbre den. Dat is 8 miljoen goedkoper. Natuurorganisaties zien in de Zoe ten en Zouten Haard een stuk na tuur verloren gaan en pleiten daar om voor versterking van het duin aan de zeezijde. Strandpaviljoen houders gaan voor de Nul Plus-va riant waarbij alleen de stranden va ker worden opgespoten. Het water schap houdt echter vast aan land waartse versterking, simpelweg omdat, het Rijk niet meebetaalt aan de zeewaartse variant. Provin cie, gemeente Schouwen-Duive land,, noch het waterschap zelf zijn bereid het verschil in kosten voor hun rekening te nemen. De gemeente Schouwen-Duive land had graag een fietspad aange legd over het verbrede duin en wil de kosten hiervan delen met het schap. Daar voelt het schap niets voor. Voor het pad is een planwijzi ging nodig en dat gaat te lang du ren. Scheldestromen adviseert de gemeente een vrijliggend fietspad langs de Rampweg aan te leggen. Het werk in Renesse begint in sep tember volgend jaar en moet in ja- nauri 2014 klaar zijn. SINT JANSTEEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is brand ge sticht tegen de schutting van een woning aan de Verdunlaan in Sint Jansteen. Een deel van de schutting is beschadigd en verbrand. Hoe groot de schade is, is onbekend. VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling FZC YERSEKE - Als het B en W van Rei- merswaal ligt, komt er op de plaats van de Zaete in Yerseke niet iets terug dat op een dorpshuis lijkt. Daarvoor is geen geld. Het huidige dorpshuis De Zaete aan de Korringaweg moet wijken voor nieuwe ontwikkelingen: der tig appartementen, uitbreiding van onderzoeksinstituut Imares, op termijn wellicht een hotel en iets wat tot nu toe een 'maatschap pelijk programma' heette. Een dorpshuis, een ruimte waarin laag drempelige sociale activiteiten plaatsvinden, was altijd onderdeel van het plan. B en W stellen de gemeenteraad nu voor om een versoberd plan uit te voeren: alleen de WV en een deel van het Oosterscheldemu- seum krijgen onderdak in het nieu we pand: er komt geen ruimte om grote groepen toeristen of bezoe kers te ontvangen. Dê ambities van de gemeente kunnen met het plan niet waargemaakt worden, er- 4 kent het college. Maar het is wel fi- 1 nancieel gunstig: men kan er tot f 2040 mee voort, zonder extra kos ten te maken. Als de gemeente raad toch eerdere ambities wil waarmaken, is het budget in 2020 op en kost het bijna 1,3 miljoen eu ro, extra. Over de plek van De Zaete wordt al jaren gesproken. Afgelopen win ter haakte ineens één van de pro jectontwikkelaars, AM Zeeland,, af. Eerder al besloot woningcorpora tie RBcB Wonen niet meer mee te doen. Verder werd duidelijk dat de opbrengst van de grond, anderhalf miljoen euro, waarschijnlijk niet voldoende is om alle ambities waar te maken. De grond voor het hotel is trou wens nog niet verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42