Pijn duurdere Regiotaxi verdeeld FZC Iedere dag om 19.00 uur Vakantieservice SCHOUWEN-DUIVELAND Kunst, onderwijs en economie komen samen in Ellemeet almanak WC-papier MAANDAG 4 juni 2012 13 PZC Biketeam voor het Rode Kruis 14 en 15 Meeste gebruikers Schouwen-Duiveland betalen per maand drie euro extra door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De meeste gebruikers van de Regiotaxi op Schom wen-Duiveland zijn met de nieu we tarieven drie euro per maand méér kwijt. Veelgebruikers (2000 km per jaar) gaan bijna 21 euro per maand meer betalen. „Voor mij is het next best", rea geert wethouder Gilles Houteka mer. Hij had het liefst de oorspron kelijke regeling ingevoerd, maar die is door de Centrale Raad van Beroep verboden. „Daarin werden de minima tenminste ontzien. Maar goed, dat mag dus niet. Het is niet anders." Gemeenten leggen veel geld toe op het collectief vervoer voor men sen met een beperking. Om de in komsten meer in balans te bren gen met de kosten, spraken de ge meenten rond de Oosterschélde een inkomenstoets af waarbij taxi gebruikers met een hoger inko men meer gingen betalen. Ook werd een kilometergrens van 2000 ingevoerd. De Raad van Beroep oordeelde echter dat die toets niet mag. De gemeenten maakten een nieuw voorstel. Ze gaan voor ieder een zowel het instaptarief als de ki- lometerprijs verhogen en de reistij den beperken van 7.00 uur tot 23.00 uur. Het instaptarief wordt 1,10 euro en de kilometerprijs 25 cent (was 18 cent). Ambtenaren van de gemeente Schouwen-Dui veland hebben nu uitgerekend wat dat voor de 1850 Schouwse gebrui kers van de Regiotaxi betekent. Het overgrote deel van hen (82 pro cent) gaat per maand ongeveer drie euro meer betalen voor het vervoer. Voor iemand die per jaar tussen de 330 en 800 kilometer met de taxi rijdt, blijft de verho ging beperkt tot ongeveer een tien tje per maand. Veelgebruikers (tot 2000 kilometer) zijn bijna 21 euro per maand duurder uit. Houteka mer vindt dat dat in incidentele ge vallen - bijvoorbeeld iemand die dagelijks zijn/haar partner in een instelling bezoekt - maatwerk gele verd moet worden. Door het nieuwe tarief bespaart de gemeente 91.500 euro per jaar. Dat is ruim 41.000 euro minder dan in het oorspronkelijk voorstel met de inkomenstoets. De nieuwe tarieven gaan op 1 augustus in. het PZC videojournaal www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Die creatieve Walcherse was druk be zig met haar interieur. Zo vond zij dat wat oude meubels een fris kleur tje nodig hadden. Daarvoor moest natuurlijk wel eerst geschuurd wor den op de oude laklagen. Dus had zij bij de bouwmarkt een paar rollen schuurpapier gehaald. Die werden, eenmaal weer thuis, neergezet in het zichtveld van haar driejarige doch ter. Deze bijdehante jongedame dacht al snel dat zij wist wat de rol len precies voorstelden. Meestal heeft ze het goed, nu maakte zij een moge lijk pijnlijke vergissing. „Hé", zei ze, toen zij de rollen in het oog kreeg, "wc-papier!" Ze mag nu kiezen als ze naar het toilet gaat: grove korrel of fijne kor rel ELLEMEET - „Ik neem mijn maat schappelijke verantwoordelijkheid. Ik probeer nieuwe verbindingen te leggen, zoals nu tussen kunst, onder wijs en economie. Samen gaan we de volgende stap zetten op weg naar een sociale, duurzame samenle ving." Korter kan boer, filosoof en recrea tieondernemer John Elenbaas uit El lemeet het niet verwoorden. En dat was precies wat er zaterdagmiddag op zijn akker aan de Moolweg ge beurde. Leerlingen van het Pontes Techna- sium in Zierikzee presenteerden in een grote tent vijftien kinetische ma quettes: kleine objecten die met wind, licht of elektriciteit in bewe ging komen. Buiten waren zelfbewegende beel den van professionele kunstenaars uit de Dynamic Art Delta te zien. Verder toonde het bedrijfsleven in de tent onder meer duurzame vor men van energie-opwekking. Om alles extra schwung te geven trad een dansgroep van Pontes Pie- ter Zeeman onder leiding van Onno Kramer op. „Dit is nog maar een kennismaking," zei de voorzitter van Dynamic Art Delta. „Volgend jaar komen we hier terug met een grotere manifestatie." Op de foto de dansgroep van de Pie- ter Zeeman achter een bewegend beeld. foto Ronald den dekker wxammueasmmBmimmMmiKimimiÊmesamm* FZC Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? ABONNEE VEILING VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41