3 CDA vreest gevolgen forenstaks Bij 88 ugl rijbewijs inleveren Uitverkoop DELSCHER PZC Dennis Hillebrand, inwoner Rilland Met de veerboot naar de overkant voor Alpe d'Huzes dinsdag vanaf 9.30 uur maandag 4 juni 2012 door Marcel Modde MIDDELBURG - De provinciale sta tenfractie van het CDA vreest dat het belasten van de vergoeding voor woon-werkverkeer Zeeland minder aantrekkelijk maakt als woongebied. Zeker voor mensen die van plan zijn zich in de provin cie te vestigen, zal de maatregel uit het Haagse Lente-akkoord een extra drempel worden, meent de fractie. De coalitiepartij vraagt Gedepu teerde Staten de effecten van deze maatregel te analyseren. Mocht daaruit blijken dat de heffing in derdaad gevolgen zou hebben voor krimpregio's, zegt fractieme dewerker Roderik Bin in een toe lichting, dan moet in gezamenlijk heid met andere provincies stevig op de deur van Tweede Kamer worden gebonsd. „De verkiezings programma's moeten nog worden geschreven!" Het Lente-akkoord draagt de hand tekening van Bins eigen CDA en de WD, D66, GroenLinks en de Christenunie. Vier van de vijf par tijen (alleen D66 houdt de bal nog in de lucht) willen echter al weer af van de afspraken over de foren sentaks, meldde de Volkskrant za terdag. Het Zeeuwse CDA-statenlid Koos Meulenberg vraagt het dagelijks provinciebestuur vooralsnog in beeld te brengen hoeveel mensen binnen en buiten Zeeland moeten reizen naar hun werk. Ook vraagt ze GS om een oordeel over het ef fect op de krimpende bevolking- omvang. Het CDA doet tegelijker tijd een compromisvoorstel: 'Be perk de effecten voor Zeeland bin nen deze maatregel door een maxi mumafdracht van 500 euro'. blaastesten werden afgenomen on der jeugd in de gemeente Reimers- waal, de hoogste blies 0,6 promille. „Maar als ik genoeg heb, stop ik en ga ik over op de cola. Je zal mij niet straalbezopen zien. Daar heb je niks aan! Goed dat ze dit doen! Zo zie je de politie ook eens op een andere manier!" De controle: Kermis Rilland. 'Doorgaand verkeer gestremd', bord en dranghek dwingt de mini-co lonne even buiten het dorpshart tot stoppen. Direct is het prijs. Een jongeman komt tegemoet gelopen, vol glas bier in de hand. Meteen is ook de grens van de vrijwillige controle af gebakend. Het nuttigen van alco hol op de openbare weg is niet toe gestaan: 85 euro boete. Dikke pech, want hij woont één straat verderop. Of hij even wil blazen? De meter lcornt uit op 380 ugl. „Is dat hoog", wil de Rillander weten. „Heb je al een rijbewijs", infor meert de verbalisant. De jonge man schudt z'n hoofd. „Ik ben net gezakt voor theorie." De agent grijpt z'n kans: „Als beginnende bestuurder ben je boven de 88 ugl (0,2 promille) je rijbewijs kwijt." De jongeman hoort alles met een glimlach aan en accepteert de boe te verder zonder morren. „Het mag niet, dus... Ik heb 10, 15 bier tjes op. Maar ik ben ook al vanaf één uur vanmiddag bezig. Eén politiewagen en twee burger auto's braken vijf dienders en twee voorlichters uit. Ze hijsen zich in felgele hesjes. Gewapend met blaasmeters en zakken vol nieuwe pijpjes wandelen ze het kermisterrein op. Beide Indo- go-medewerkers, eveneens herken baar aan jas met embleem, slepen een tas mee vol presentjes om weg te geven bij goed gedrag. Aan klan ten geen gebrek. Als vliegen ko men ze op de gele brigade af. Een enkeling blaast nul, de meesten zit ten toch wel hoger. Moet kunnen op zo'n feest, vindt Dennis Hille brand (19). „Maar als ik genoeg heb, stop ik en ga ik over op de co la. Je zal mij niet straalbezopen zien. Daar heb je niks aan! Goed dat ze dit doen! Zo zie je de politie ook eens op een andere manier!" foto's Willem Mieras Bij de jaarlijkse kermis van Rilland hoort een biertje, vinden veel inwoners. Maar stoppen voordat je echt 'lazerus' raakt, zegt Dennis Hillebrand (m). Blazen op de kermis in Rilland gebeurde op vrijwillige basis en zonder verdere sancties. VLISSINGEN - Fietsers die sinds afge lopen zaterdag gebruik maken van het fïets-/voetveer, werken daar door mee aan de actie Alpe d'Hu zes. Veolia Transport Fast Ferries heeft toegezegd, de opbrengst van de verkochte fietskaartjes op de fast ferries van zaterdag 1 tot en met donderdag 7 juni te doneren aan de stichting Alpe d'Huzes. Die stichting financiert samen met het Koningin Wilhelmina Fonds onderzoek naar de bestrijding van kanker. De stichting hoopt dit jaar 30 miljoen euro bijeen te brengen. De opbrengst van de actie van Veo lia wordt vrijdag bekendgemaakt. Grote markt 11-13, Goes 0113 227607 abonnee veiling VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF€0 www.pzc.nl/veiling PZC Puzzel ouderwets gezellig mee en win een een heerlijk dagje Duinrell! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3