Ai wint in b loedsto lende biljartfinale s «ï- 37 1.921 Riddersma 7e op judotoernooi in Leibnitz maandag 4 juni 2012 TOaaai8awa^<a8i!s»»!8aB«iaii!MaB8m«a^^ Murat Naci Coklu haalde in Kapelle een moyenne van 1.921 m, het hoogste van alle deelnemers. 'Het was echt een supermooi toernooi in een geweldige mooie accommodatie' Stefan Galla De piay-offs om het Nl< drieban den voor teams wordt gewon nen door A1 Biljarts. In de finale trekt de formatie uit Apeldoorn in Kapelle tegen DBL Holland Mi neraal aan hetjangste eind. De tweekamp staat bol van de span ning. door Joop van den Oudenhoven kapelle - Het NK driebanden voor teams heeft in jaren niet meer zoveel spanning gekend en zo'n verrassende winnaar opgele verd als de editie van het seizoen 2011-2012 in dorpshuis De Vroone in Kapelle. Nog een superlatief is op zijn plaats voor het spektakelstuk dat in Kapelle werd opgevoerd. Nim mer, sinds de heerschappij van het team van Van Donge en De Roo, werden de play-offs zo goed be zocht als nu. Tijdens de openings dagen was de zaalbezetting al bo ven verwachting, maar tijdens de finale was het volle bak. Na de uitschakeling van Frans Be vers ging ook de tweede topfavo riet voor de titel TOW.NL/MCR, onlangs nog bekerwinnaar, hard onderuit tegen DBL Holland Mine raal. Dat leverde een verrassende fi nale op met de nummers drie en vier van de rangschikking na de re guliere competitie. Het finaleduel was spannend vanaf de eerste par tijen tot de laatste carambole door Raimond Burgman van Ai Bil jarts. Pas toen was de strijd beslist en haalde de Apeldoornse forma tie de titel binnen. De eerste ontmoeting van de fina le, die in een heen- en een terug wedstrijd werd verspeeld, eindigde onbeslist in 4-4. Met dien verstan de dat Ai Biljarts een positief sal do had van tien caramboles. Dat De Duitser Stefan Galla legt aan voor een stoot in de finale van het NK driebanden voor teams in dorpshuis De Vroone in Kapelle. foto Ronald den Dekker verschil moest DBL Holland Mine raal-in de tweede ontmoeting zien goed te maken, of anders winnen met minimaal 5-3. Zo ver kwam het niet, maar de formatie uit de Achterhoek was er dicht bij. Op nieuw eindigde de strijd in 4-4. Ditmaal hield Ai Biljarts een mar ge over van dertien punten. Daar mee trokken de Gelderlanders na acht uur spanning en kwalitatief hoogstaand biljarten aan het lang ste eind. Twee spelers sprongen er boven uit. Allereerst de Turk Murat Naci Coklu. Hij sloot het toernooi af met een gemiddelde van 1,921, het hoogste van alle deelnemers. Die prestatie was voor zijn doen niet eens bijzonder. De meest in het oog springende man was Coklu's teamgenoot Ste fan Galla. De Duitser reikte in de competitie tot 1,435. In Kapelle liet hij een moyenne van 1,651 note ren. Een opvallend gegeven, net zo als het feit dat de 41-jarige Galla drie van zijn vier partijen win nend afsloot. De Duitser geniet in eigen land vooral faam als zeven voudig teamkampioen. Ook vero verde hij één keer de individuele Duitse titel in het driebanden. Hij was zeer voldaan met zijn presta ties. „Ik heb zeer goed gespeeld. Zeker ook omdat ik in Frans van Kuyk en Dion Nelin l\eel sterke tegen standers heb gehad. De druk was natuurlijk ook hoog, maar dat gold voor iedereen. Het was echt een supermooi toernooi in een ge weldig mooie accommodatie en voor veel publiek", zei een tevre den Galla. Meerten Dallinga van de organise rende Stichting Driebandenpromo tie Zeeland, die het toernooi sa men met Stichting Biljarten Zee land vorm gaf, was het daar roe rend mee eens. „We moeten de spelers bedanken voor een gewel dig toernooi en het publiek voor de massale opkomst. Het was pure promotie voor de biljartsport", ver klaarde Dallinga. ANTWERPEN Milan Vader wint GP Antwerpen Mountainbiker Milan Vader heeft zaterdag de tweede wedstrijd van de Belgacom Grand Prix 2012 ge wonnen. De renner van het Zeeuw se X-Treme reed op het technische parkoers vanaf de start aan kop. Hij nam de leiding over in het klasse ment. Vaders ploeggenoot Marijn de Vrieze uit Renesse kwam niet verder dan een 22e plaats. HOOGERHEIDE Ingrid IJsebaert wint Brabantse Wal Ingrid IJsebaert uit Hulst heeft zon dag de Brabantse Wal-marathon ge wonnen. De 45-jarige Zeeuws- Vlaamse had voor de 42,195 kilome ter over het drassige parkoers met start en finish in Hoogerheide 3 uur en 38 minuten nodig. Ze had meer dan een kwartier voorsprong op de nummer twee. Snelste Zeeuw bij de mannen was Middel burger Robert Carol in 3.43. TONGEREN Mara Klaver zesde In SCW Tongeren Mara Klaver is met haar paard Oe- terma in een samengestelde wed strijd (SGW) in het Belgische Ton geren in de klasse Z op de zesde plaats geëindigd. Klaver stond na de onderdelen dressuur en sprin gen op de derde plaats. In de afslui tende cross nam ze op het spekglad de parkoers geen risico en moest daardoor drie plaatsen prijsgeven. STAPHORST Joerec Cijsouw derde op NK inline-skaten Op het NK marathon inline-skaten in Staphorst werd Middelburger Er- win Mesu bij de A-rijders tiende. Winnaar werd Koen Verweij uit Alkmaar. Broer Niels werd pas in de laatste ronde door de achtervol gers bijgehaald. Hij werd 29e. Ant- wan Tolhoek uit Yerseke werd bij de junioren A 9e. Joerec Cijsouw uit Oostburg kwam bij de C-rijders als derde over de finish. HUIJBERGEN Denise Gunst wint Ronde Huijbergen Denise Gunst uit Yerseke heeft zon dag de Ronde van Huijbergen voor nieuwelingen-meisjes gewonnen. Ze bleef Jip van den Bos van wv Zaandam voor. Haar broer Davy Gunst werd vijfde bij de jongens-ju nioren. Winnaar werd Brabander Mathieu van der Poel. Jamie de Jong uit Goes sprintte naar een tiende plaats bij de juniormeisjes. Bij de generale repetitie voor het NK mountainbike, op 16 juni in Apeldoorn, reden leden van X-Tre- me zich in Wijchen in de prijzen. Bij de meisjes in categorie 7 reed Didi de Vries naar de eerste plaats. Aimée Schoe werd in cat. 6 twee de. In cat. 4 werd Zoë Mulder der de, Shirin van Anrooy werd in cat 3 derde. Joppe de Vries won cat. zes, Mick van Dijke won cat. 5. ZEEBRUGGE Zeg® Meerman in Haventriatlon Priscilla Meerman is in goeden doen. Als voorbereiding op de triat lon in Vlissingen startte de Cios-studente, uitkomend voor het Italiaanse Circolo Canottieri Napo- li, op de sprinttriatlon in Zeebrug- ge. Ze legde de 500 meter zwem men, 20 km fietsen en 5 km lopen af in 1.09.19. Dit bleek genoeg voor de zege bij de vrouwen. EIBERGEN De Kok hekkensluiter op NK voor jeugd Joey de Kok uit Lewedorp is in BC Overkamp zesde en laatste gewor den in het Nederlands kampioen schap driebanden klein bij de jeugd. De vijftienjarige Lewedorp- se biljarter wist vooraf dat het een lastige opdracht zou worden in Ei bergen en dat kwam ook wel uit. De Kok haalde twee punten en stel de met een moyenne van 0.571 te leur. middelburg - Sjors Riddersma uit Middelburg (17) is op het TOP-ju- dotoernooi in Leibnitz (Oosten rijk) zevende geworden. Het toer nooi geldt als kwalificatiewedstrijd voor het EK. Riddersma kwam voor het eerst uit in de klasse -100 kg tot 20 jaar. Op het internationale judotoer nooi van Venray wonnen zes le den van JudoGoes een medaille. Zoie Moerman verloor de finale in de klasse -36kg tot 15 jaar. Zilver was er ook voor Arie Storm in de leeftijd tot 15 jaar tot 42kg. Lein Mulder uit Vlissingen werd hier derde. Gijs Heppe uit Rilland werd derde in .de klasse tot 46kg in de klasse tot 12 jaar. Denise de Korte uit Tholen pakte bij de meisjes -15 tot 15 jaar het brons. Ook Daan van Sabben uit Lewedorp wist het brons te bemachtigen in de klasse tot 10 jaar tot 24kg. WIJCHEN Jeugd X-Treme op podium in Wijchen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37