Walcheren boekt thuiszege 35 Swift Ci plaatst zich voor NK Vette zet met winst kroon op wielerweekend Van Sabben en de FreS zijn klasse apart maandag 4 juni 2012 Ondo rest nog een driekamp (met Dijkvogels en ACKC) om degradatie te ontlopen. Swift C1 is tegen alle verwachtingen in dit seizoen voor de tweede keer kampioen geworden in de eerste klasse. Dit resulteert in deelna me aan het NK voor districtskampioenen op het veld, dat komende zaterdag gespeeld zal worden in Roermond. Joris Hoogwerf neemt namens Ondo een doorloopbal. Swift-aanvoerder Richard Geldof moet moeite doen om hem nog te verdedigen. Scores Swift: Vera Kuiper 5, Naomi Zuidweg en Mathijs Pagé 3, Richard Geldof en Matthijs Pouwer 2, Kristian Huisman 1. Scores Ondo: Ronald Wisse, Robbie Mesu emjoris Hoogwerf 2, Annemieke Toerse, Jeroen Mesu, Annelie Wisse en Dennis Witte 1. Stormvogels-Valto 11-13: Scheids rechter Kreeft dirigeerde twee ploe gen die er een leuke slotronde van maakten naar een nipte over winning voor de bezoekers. Voor de laatste keer dit seizoen doorliep degradant Stormvogels een her kenbaar patroon: lang mee kunnen, maar in de slotfase afha ken. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Niek Peene 3, Elmar Gabriëlse, Kris Gabriëlse, Loura Kleinepier en Francky Koole 1 ADO-Togo 9-9: „Een te billijken gelijkspel", woog Togo-coach Car lo de Waele de talrijk gemiste kan sen af tegen een effectiever ADO. Het Goese spel stierf in schoon heid met een constante achter stand als gevolg. In de laatste tien minuten zorgde Togo toch nog voor een remise. Scores Togo: Niek Meerman 4, Anouk Hazelaar 2, Marianne van Delsen, André Goossens en Janneke de Wit 1. KVK-Seolto 14-13: Het schommel de flink heen en weer qua scores. Seolto leek op winstkoers te lig gen, maar ook coach Sjaak Joziasse (nu nog KVK, volgend seizoen door Peter Snelders HULST - Het vrouwenhockeyteam van Rapide wacht nog een span nend slot. Doordat het in de twee de klasse met 0-4 van Dordrecht verloor en Catwijck gelijk speelde wordt pas komende zondag be kend wie degradeert. Een klas la ger verloren de hockeysters van Walcheren met 0-3 van Barend- recht. In de vierde klasse komt het man- nenteam van Olympia op stoom. Het won op knappe wijze met 4-2 bij Zundert. De mannen van Wal cheren versloegen op eigen veld DDHC. Vrouwen. Rapide-Dordrecht 0-4 (0-1): De uitslag was geflatteerd. Rapide was niet eens zoveel min der dan Dordrecht, maar verzuim de de kansen te benutten. Het was daarbij ongelukkig in de afwer- king. Walcheren-Barendrecht 0-3 (0-2): Nummer twee van de rang lijst Barendrecht was zeer slagvaar dig uit stilstaande situaties. Twee doelpunten vielen uit een strafcor- ner en de derde uit een strafbal. Bij Walcheren heerste een wat op gewonden sfeertje. Het had nauwe lijks nog competitiebelangen en speelde, mede omdat dit duel in het teken stond van de afscheid ne mende coach Rinske de Visser en begeleider Paul Heuff, zeer onbe vangen. Rinske de Visser verlaat, na negen jaar het team. Mannen. Walcheren-DDHC 3-1 (1-1): DDHC gaf het niet cadeau en kwam zelfs na acht minuten op voorsprong. Op aangeven van Bou- dewijn Jagers tekende Koen Waas dorp na een half uur voor de gelijk maker. In de tweede helft was Wal cheren duidelijk beter. Na tien mi nuten resulteerde dat in 2-1 door een benutte strafbal van Boude- wijn Jagers. Omdat Walcheren di verse scoringskansen onbenut liet kwam tien minuten voor tijd de 3-1 van Tim Wouters als een bevrij- ding. Zundert-Olympia 2-4 (1-1): Olym pia was in het begin wel sterker, maar kwam ongelukkig op achter stand. Het toonde echter karakter en kwam nog voor de rust op 1-1 door Arjen de Vries. In de tweede helft zorgde Bas Dalmeijer voor 1-2. Kort daarna werd het opnieuw ge lijk, maar in de laatste tien minu ten liep een vlot combinerend Olympia uit naar 2-4 door treffers van Thibaut de Croock en Tim Boerbooms. Rapid-Goes 12-0 (8-0): Tegen het hooggèklasseerde Rapid stond een niet compleet en zonder wissels spelend Goes constant onder druk. In de eerste helft resulteerde dat reeds in een achterstand van 8-0. Na de pauze bleef de schade nog enigszins beperkt. Goes kwam welgeteld tot één gevaarlijke actie. door Wim de Vos foto Izaak Verkeste Seolto) zag met toenemende verba zing dat het Seolto ontbrak aan de rust om de 8-12-voorsprong uit te spelen. KVK ging in het laatste kwartier erop en erover. Scores KVK: Sander Slabbekoorn en Yvonne Joziasse 4, Jeroen Quist en Len- nard Volkers 2, Nicole Bostelaar en To- nia de Visser 1. Scores Seolto: Ralf Dourlein 3, Chris Mol, Rosanne Westveer, Dennis Goede- gebuur en Tom Harthoorn 2, Timme Provoost en Mayella Kuizinga 1. NIEUWVLIET - Na een middag springsport om van te smullen was Monique van Sabben met de merrie Queen de verrassende win nares van de Noordzee Trofee. De combinatie uit 's-Heer Arendsker- ke toonde zich zaterdag tijdens het Concours Hippique van PSV West-Zeeuws-Vlaanderen, op ma nege Hippo D'Or in Nieuwvliet, de beste in het overall klassement. Met de zege in L verzekerde Van Sabben zich ook van een plek in de finale van de Springtour Zee land. Stefanie de Frel was een klas se apart in.de dressuur. Op haar vrije dag kwam De Frel in Nieuwvliet aan de start in Ml met de ruin Carstenwaard. En ze stond weer op eenzame hoogte. De Frel liep in de eerste proef met de Don Schuffro-zoon met 67 procent naar een afgetekende overwin ning. Zij hield Valesca Lefeber uit Koudekerke achter zich. OVEZANDE - In 's-Heer Abtskerke ontving hij vrijdagavond al de complimenten van winnaar John ny van der Klooster. Twee dagen la ter waren er in Ovezande niet al leen de schouderklopjes voor de jeugdige Pieter Vette, maar kreeg de coureur uit Heinkenszand ook de overwinningsbloemen. Het was al met al een geslaagd wieler weekeinde voor hem. De lach op zijn gezicht kon bijna niet breder nadat hij zojuist de Ronde van Ovezande op zijn naam had geschreven. Het was ze ker geen overwinning die Vette ge stolen had; hij had er alles voor moeten geven. „Zeg dat wel. Ik was natuurlijk weg met twee taaie mannen en de enige manier om hen te kloppen was voor mij in de slotfase wegrijden. Daarom ben ik halverwege de slotronde gedemar reerd", vertelde een meer dan dol gelukkige renner. Vette maakte samen met de routi niers Jacques Schuit en Francois Franse deel uit van een kopgroep van drie, die er een hoog tempo op na hielden. „Het ging er inder daad onstuimig aan toe, want zo wel Schuit als Franse is natuurlijk een behoorlijke hardrijder", zei Vette. „Zo was het vrijdagavond in 's-Heer Abtskerke ook toen ik sa men met Johnny van der Klooster lang aan de leiding reed." In 's-Heer Abtskerke reed de Bevel ander uiteindelijk naar de derde plaats en in Ovezande won hij. Dat was voor hem net zo verras send als voor de concurrentie. „Door de deelname aan de ATB-competitie ben ik redelijk goed uit het winterseizoen geko men. Daar heb ik nu behoorlijk voordeel van. Verrassend is deze overwinning wel, omdat ik natuur lijk ook nog niet zo veel ervaring heb op de weg." „Complimenten voor die jongen. Wat reed die sterk en hij deed zijn werk naar behoren mee", zei John ny van der Klooster vrijdagavond nadat de inwoner van Lewedorp de wedstrijd m 's-Heer Abtskerke had gewonnen. Voor Dennis van der Waart was het ook een succesvol weekeinde. De coureur uit Ovezande won bei de malen de race in de S/P-klasse en zal daardoor ongetwijfeld de stap naar een hogere categorie moeten gaan maken. MIDDELBURG Van de Ven naar elfde plaats op EK 85 cc Motorcrosster Nancy van de Ven is in Halle tijdens de derde wedstrijd van het EK 85CC hoge wielen op de elfde plaats geëindigd. Daarmee be- behaalde het talent uit Vlissingen één van de hoogste klasseringen ooit als meisje tussen de jongens. In de eerste manche behaalde Van de Ven de tiende plaats. In de twee de manche was de dertiende plaats voor haar weggelegd. De vermoeid heid speelde de Walcherse in die reeks al enigszins parten. Ze had de afgelopen week niet kunnen trainen na een valpartij tijdens het ONK in Axel. Daarbij verdraaide Van de Ven haar knie. In verband met die gedwongen rust verliepen de trainingen in Halle ook niet zo soepel als gebruikelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35