Swift speelt nog een duel om de titel Doek valt voor De Schelde 341 Mark Boot onhoudbaar in Rilland Duiveland gaat strijdend ten onder Van Kempen mist nipt het podium maandag 4 juni 2012 ROOSENDAAL - Het is einde verhaal voor de tennissers van De Schelde in de landelijke derde gemengde klasse. De Vlissingers verloren de uitwedstrijd in Roosendaal met 5-3 van Vierhoeven. De Schelde verkeerde sowieso in een lastige positie. Het team moest, om degradatie te voorko men, met minimaal 8-0 winnen van Vierhoeven, maar dat zat er ei genlijk nooit echt in. Mede vanwe ge de hevige regenval werden de partijen afgewerkt op het Roosen- daalse kunstgras. De .Vlissingse punten werden binnengehaald door de enkelspelpartij van Mare Felius en het dubbelspel van Felius en Ferry Sonnemans. Het derde punt was een opgave van Roosen- daalse kant. Voor De Schelde rest er daardoor niets anders dan volgend jaar weer in de vierde klasse kampioen pro door Herman Heuvink RILLAND-BATH - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede toonde zich de sterkste tijdens de vijfde clubcross van de Motorclub Ril land op het Schelde-circuit. De wedstrijden werden onder prima omstandigheden afgewerkt. Bij de MX 1 en MX 2 senioren en junioren, die in één groep waren ondergebracht, moest kort na de start van de eerste manche wor den afgevlagd. Meerdere rijders wa ren ten val gekomen. Het belang rijkste slachtoffer was Bart Kuzee. De KTM-coureur uit Waarde bleek na onderzoek in het zieken huis enkele ribben te hebben ge-, broken. Boot voerde het commando in bei de manches en finishte twee keer met ruime voorsprong. Om de tweede plaats werd fel gestreden. Beide malen legde Steven Ovaa met zijn Suzuki daar beslag op. Pa- beren te worden. In diezelfde vier de" klasse bleef het tweede team van De Schelde erin, waardoor het volgend jaar twee teams in de vier de klasse heeft. MLTC uit Middel burg handhaafde zich wel in de derde klasse. Zij speelden gisteren op de laatste speeldag thuis met 4-4 gelijk tegen De Warande uit Oosterhout. Een knappe prestatie, want dat team maakte tot gisteren nog kans op het kampioenschap. Het tennisteam van Oost-Sou burg heeft onverwachts puntver lies geleden in de hoofdklasse van de Zeeuwse competitie voor ge mengde teams. De Souburgers speelden uit in Sluiskil met 3-3 ge lijk. Na het 4-2-verlies van vorige week tegen De Schelde, kunnen de Souburgers daarmee het kam pioenschap uit hun hoofd zetten. De Schelde 2 verloor uit in Clinge met 6-0 van Game'78. trick Delmotte uit Breda werd der de. De in. Sint Willbrord geboren crosser liet zien het crossen nog niet verleerd te zijn. Pijnlijke on derarmen noopten hem wel af en toe het tempo aan te passen. Bij de MX 2 moest Martijn Roos uit Zuiddorpe de Brabanders Rom- bouts en Brand voor laten gaan. Brand leek de sterkste, maar moest na een valpartij in de eerste manche genoegen nemen met een vijfde plaats. In de tweede manche nam de coureur uit Ossendrecht met winst sportieve revanche. Bij de MX 2 junioren eindigde Lu- kas de Ruiter uit Wolphaartsdijk met evenveel punten als Damian Wedage. Toch ging door een bete re tweede manche (die doorslagge vend is) de dagwinst naar zijn op ponent. Bij de veteranen- was de zege voor de in België woonachtige Erik Motz. Ron Bos uit Goes werd in beide manches tweede. Ad Geldof OVERLOON - Danielle en Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg zijn beiden als vierde geëindigd tij dens een nationale motorcrosswed strijd in het Brabantse Overloon. Op het' circuit Duivenbos kwam Danielle van Kempen in het dag klassement bij de dames op de vierde plaats terecht. Datzelfde re sultaat behaalde haar twee jaar jon gere broer Jeffrey bij de Inters in de Open klasse. Plaatsgenoot Mar tin Stroo werd in dezelfde klasse negende. Bij de open senioren werd Marco de Feijter uit Heinkenszand elfde. De aanhoudende regen hadden het za.ndcircuit geen goed gedaan. Bij de vrouwen wist zich Danielle van Kempen knap staande te hou den. In de eerste manche werd zij als derde afgevlagd om in de twee de manche als vierde de finish te bereiken. Broer Jeffrey wilde daar blijkbaar niet voor onderdoen en legde in beide manches beslag op de vierde plaats. Stroo werd in de manches elfde en achtste. uit Oostkapelle kende geen geluk kige dag. De KTM-crosser had een tweede plaats in de dagklassering binnen handbereik. In de eerste manche moest de 51-jarige cou reur echter een keer flink in de remmen en daarbij sloeg zijn ma chine af. Bos kon daarvan profite ren. In de tweede manche maakte Geldof als gevolg van problemen met de achterrem een fraaie kop rol. Gelukkig bleef het bij enkele plaatsen verlies, waardoor de Wal- chenaar als vierde in het dagklasse ment eindigde. Verder was er nog Zeeuwse winst te melden bij de 65 cc hoge wielen voor Luc Verboom uit Arnemui- den. Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen was duidelijk de sterk ste bij de 85 cc hoge wielen. Pa trick Houke uit Poortvliet won overtuigend beide heats in de club klasse en hetzelfde deed Peter van der Weele uit Brouwershaven bij de MX 1 junioren. Overgangsklasser TOP slaagt er net niet in te stunten tegen kam pioen Sporting Trigon. De Arne- muidse ploeg kan terugkijken op een uitstekend seizoen. In de tweede klasse zijn Swift en On- do nog niet klaar. Zij spelen nog beslissingsduels. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De accu was bij over gangsklasser TOP nog een keer goed opgeladen deze week. De drang van de Arnemuidense korf ballers om ook de zevende en laat ste wedstrijd van de tweede helft van het veldseizoen te winnen was groot. I-Iet bleek tegen kam pioen Sporting Trigon net iets te veelgevraagd. Sporting Trigon-TOP 17-15: Eén punt had de thuisploeg nodig om kampioen te worden. TOP dwong Sporting Trigon tot een uiterste in spanning. Lange tijd hadden de Ar- nemuidenaars het initiatiefin han den en stonden ze op voorsprong. Pas tien minuten voor tijd stond het voor het eerst gelijk. „Routine en een paar slimme overtredingen die daarmee gepaard gaan, gaven de doorslag", zei coach Erik Mal- jers over de laatste vijf minuten. Scores TOP: Leon van Belzen en Anita de Ridder 4, Petra de Ridder 3, Jeanine Marijs 2, Nelleke van Belzen en Corné Bezemer 1 Tjoba-Juliana 17-12: De 12-4-rust- stand zei alles. Kampioen Tjoba maakte in de eerste 35 minuten korte metten met zondagploeg Juliana en liet de teugels daarna vieren. Carina Westmaas en Maai ke Plas kregen een publiekswissel. Zij namen afscheid. Scores Tjoba: Dennis Broerse 5, Niels Westmaas 4, Patrick de Bruine en Esmee Walraven 2, Manon Braam, Rem- co de Dreu, Maaike Plas en Robert van Schaik 1 Fortis-OZC 12-8: Een strijdlusti ger OZC, waarvoor nog degradatie dreigde, kwam kwaliteit tekort om een inspiratiearm Fortis pijn te doen. De Souburgse aanzet na rust van 5-4 naar 10-5 was voldoende om de winst binnen te halen. De slotminuten stonden in het teken van het afscheid van Niels Bebe- laar, Esther Kasse en Jessica de Boer. Scores Fortis: Joyce Schoonaard 3, Remco Crucq, Rens van den Driest en Jessica de Boer 2, Kim Baas, Jordy Sleij- pen en Patrick Koppejan 1 Ondo-Swift 10-16: In de Middel burgse korfbalderby kwam Swift geen moment in gevaar. Haakte Ondo voor rust (5-7) op de tenen aan, binnen twee minuten liep de oranje buurman uit naar 5-9 en was het gespeeld. Omdat ook me dekoploper KCR won, zal Swift za terdag het kampioenschap in een beslissingswedstrijd tegen de Rid derkerkers moeten binnenhalen. Ondo rest nog een driekamp (met Dijkvogels en ACKC) om degrada tie te ontlopen. door Klaas Verspoor NIEUWENDIJK - De return tegen Al- tena duurde voor Duiveland net een paar minuten te lang, of liever gezegd, juist twee keer vijftien mi nuten te kort. Lang had de ploeg uitzicht op een verlenging, maar in de slotfase sloeg Altena hard toe. Het won met 5-1, poetste de eerdere 2-0-nederlaag daarmee weg, en promoveert naar de eerste klasse. Duiveland werd zaterdag 'Duijzer- lig' gespeeld op het veld van Alte na. Remon Duijzer (de behendige nummer negen) en Matthijn Duij zer (de boomlange nummer vier) scoorden elk twee keer. Het gemis van laatste man Leen IJzelenberg (schorsing) en de na een halfuur uitgevallen Barry Steenpoorte brak de ploeg op. Verdedigend bleef alleen Steenpoorte, en later zijn vervanger Wouter de Jonge, overeind. Schouten: „In het begin hadden wij een apathische achter hoede. Niemand coachte!" Wat Duiveland vreesde kwam uit. Al na 46 seconden stond de 1-0 op het scorebord toen Remon Duijzer na slecht wegkoppen van Marcel Zwager in balbezit kwam. Een glij partij van diezelfde Zwager was in de 16e minuut de aanleiding tot de 2-0. Altena kreeg een corner, Ranil van Gastel zette voor en Mathijn Duijzer kopte raak. „Leon riep los", sprak Ronald Zwager. Weeda hield in Oosterland Duiveland juist nog overeind: „Ik was van daag beneden peil. Het was ge woon een raar seizoen met ups en downs." Dat eindigde voor Steen poorte ook- iets te vroeg. Op het kunstgras liep hij een blessure op: „Ik ben nooit geblesseerd en dan gebeurt dit: ik denk een scheurtje in mijn lies. Het is terecht dat Alte na won.-Ze waren gewoon beter. De eerste helft waren wij zo. mak als een lammetje." Na de 2-0 kroop Duiveland wat uit de schulp en kreeg het wat kan sen. De 2-1 van Dennie le Comte in de 41e minuut was een logisch gevolg. Le Comte tikte de bal, ter wijl hij al op de grond lag, langs doelman Oskam. Twee minuten in blessuretijd keken Albert Verhoek en Roy Quilt toe hoe Van Gastel een voorzet gaf Voor de goal rond de Richard de Laat af: 3-1. Schou ten: „Dat was eigenlijk de dood steek." Na rust creëerde Duiveland weinig meer. en was het voorname lijk tegenhouden. Dat lukte tot vlak voor tijd. Uit een corner van Van Gastel kopte Mathijn Duijzer de 4-1 binnen. Duiveland ging al les of niets spelen en kreeg ver in blessuretijd nog een vijfde goal te gen. „Dit is behoorlijk zuur. We hebben verdedigend te veel wegge ven en hadden ons beter moeten wapenen tegen de hoge ballen", al dus IJzelenberg. „We kunnen el kaar recht in de ogen blijven kij ken", sprak Le Comte. „Eenvoud heeft verloren van het kapitaal", concludeerde Schouten. Een speelster van Walcheren (links) probeert in balbezit te blijven. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34