aan Schouwse kust >rt 133 Engels niet te stuiten Van der Hooft nationaal kampioen op hink-stap-sprong maandag 4 juni 2012 ging het best hard. Daarna namen we om en om de kop over en kon ik een gaatje slaan. Ik heb toen nog niet echt doorgetrokken, want er was nog een lange weg te gaan. Pas op het laatst heb ik mijn voor sprong wat uitgebreid." Na één uur en twaalf minuten komt Strik net als vorig jaar als eerste aan op 'de Zoom' in Renesse. Nog geen minuut later wordt hij gefelici teerd door Michel Schrier, die te vreden is met zijn tweede plaats. „Het ging in elk geval beter dan in de Stadsloop in Middelburg. Over twee weken loop ik de Bavoloop, daar wil ik goed zijn", vertelt de at leet van Dynamica, die het PZC Stratenloopcircuit door vakantie dit jaar aan zich voorbij laat gaan. Pascal van Troost maakt het po dium compleet. De Hagenaar, af komstig uit Sluiskil, blijft Martijn de Kok nipt voor. Terwijl Strik gedoucht en wel de ene na de andere felicitatie in ont vangst neemt, wordt er in het ach terveld nog volop gestreden voor elke meter. Het strand tussen Renesse en door Maurice Steketee RENESSE - Anjolie Engels-Wisse won zoals verwacht de Halve van Renesse bij de vrouwen. De Middelburg se had een zwaar middagje gehad en dat kwam mede door de vele kilometers die over het strand gelopen moesten worden. „Strand is gewoon niet mijn ding", vertelde Engels, die de ruim 21 kilometer aflegde in 1.22.25 uur. „Vooral het strand op en af, het stuk mul le zand waar je doorheen moet, dat vind ik pittig", zei ze na afloop. „Dan verlies ik ook mijn groepje en dan baal ik even. Toen we het strand afgingen, kon ik pas lekker hard doorlopen:" De zege van Engels kwam geen moment in gevaar. De lichtvoetige Mid delburgse was een kleine minuut sneller dan in 2011. Engels hoopt dat de Halve van Renesse een blijvertje is op de atletiekkalender. „Het is goed georganiseerd en mooi neergezet door de organisatie. Het publiek is ook heel enthousiast." De atlete van Dynamica gaat door Roeland van Vliet BREDA - Joeri van der Hooft heeft zondagmiddag tijdens het Neder lands kampioenschap atletiek voor junioren het onderdeel hink-stap- sprong gewonnen. De achttienjarige Oostburger, die uit komt voor het Amsterdamse AAC, zegevierde bij de jongens A met een afstand van 13,92 meter. Hij verbeterde in Breda zijn per soonlijk record met dertien centi meter. Vrijdag greep Van der Hooft al het brons bij het verspringen. Hij landde na 6,88 meter. Vorige week zette hij tijdens de Pinkster wedstrijden van Hulst zijn per soonlijk record nog op 7,07. Dynamica-atleet Tim van den Broeke werd zondag Nederlands kampioen bij de jongens B op het onderdeel 2000 meter steeple. De Vlissinger won het nummer in 6.16,05 minuten (hij verbrak zijn persoonlijk record met ruim vijf seconden) en bleef de concurren tie liefst 22 tellen voor. Een dag eerder was Van den Broe ke al zesde geworden op de 3000 meter. Die afstand raffelde hij af in 9.15,41. Tommy Staal (AV'56) werd zon dag bij de jongens A tweede op de 5000 meter. Het talent uit Nieuw-Haamstede, die als enige zeventienjarige aan de finale mee deed, haalde achttien seconden van zijn persoonlijke toptijd af en finishte in 15.11,07. Zijn achter stand op winnaar Richard Dou- ma bedroeg slechts een kleine twee seconden. In de laatste hon derden meters kreeg Staal het gat net niet dichtgelopen. Op dezelfde discipline passeerde Middelburger Neal Bouterse de meet als zesde. De hardloper van Dynamica klokte 15.19,71. Zijn pr was 15.42,39. Noah Heijnen van Delta Sport greep zaterdag op de 100 meter voor jongens B net naast een po diumplek. In de finale verbeterde de sprinter uit Burgh-Haamstede zijn pr met 0,01 seconde (11,41) en daarmee werd hij vierde. Op de 200 meter eindigde Heij nen zondag als zesde. Hij finishte in 23,39 seconden. Mariska Bun (nu Phoenix, voor heen RKHAV) haalde op de 100 meter horden voor meisjes A de fi nale, maar kon daarin geen rol van betekenis spelen. De Zeeuws-Vlaamse werd zesde in 15,09 seconden. foto Ronald den Dekker Haamstede wordt bij vlagen ver vloekt. Maar ook dat is de Halve van Renesse. Het is juist de char me van deze wedstrijd die door prachtige natuurgebieden gaat. „Dat strand was zwaar joh, alle maal mul zand!", klinkt het uit ve le kelen op het Vuurtorenpad. Maar zodra de 53 meter hoge vuur toren in zicht komt, gaat het licht schijnen. Het zwaarste stuk zit er immers op, de finish is nabij. Eric Haest uit Kasterlee doet na twee uur, 58 minuten en 32 seconden als laatste het licht uit. zich de komende weken wat meer richten op de 10 kilometer met als hoofddoel het NK op de weg op die afstand in september. „Die hardere wedstrijden op de weg kan ik nu nog een paar jaar doen en dat vind ik toch oók wel heel leuk en een uitdaging voor mezelf De Kustmarathon doe ik er dan recreatief naast. Die kan ik op mijn vijftigste als ik twee keer in de week train ook nog gewoon heel leuk meelopen. Eigenlijk vind ik een marathon te ver. Als ik ervoor moet trainen en ik moet langer dan twee uur gaan lo pen, dan ben ik het eigenlijk al beu. Ik vind het meer een uitdaging om harder te lopen op een halve. Maar misschien komt het nog." Marianne de Kok eiste zaterdag in Renesse de tweede plaats voor zich ook. Ook de Lewedorpse had moeite op het strand. „Om te trainen is het wel lekker. Maar in een wedstrijd is het lastig om in je ritme te ko men." De Kok finishte na 1.28.03 en bleef daarmee Vanessa Hartman uit Brielle ruim drie minuten voor. Ik ben niet veel met mijn uiterlijk bezig voordat ik het veld op ga. Zij wel! Haar vast, petje op, bril op en klaar. Bij Sanne moet de make-up goed zit ten, de haartjes strak, zeker niet te los en de bril moet goed gepoetst zijn." Beachvolleybalster Marleen van Iersel over haar partner Sanne Keizer. In NUsport. „Ik heb de chirurg laten bepalen of ik Roland Gar ros zou halen of niet. Hij constateerde dat de menis cus niet kapot was. Maar vijf, zes dagen voorberei ding op een grandslamtoernooi is niet genoeg." Michaëlla Krajicek in de Volkskrant. Ze speel de èlf dagen na haar knie-operatie in Parijs. „Ik ga voor Van Persie. Huntelaar heeft natuurlijk ook een fantastisch jaar achter de rug. Maar Schal- ke 04 is geen echte top." Roy Makaay in NUsport. „Ja, ik moet voorin spelen. Nee, intensief praten Ro bin en ik daarover niet onderling. Iedereen heeft zijn eigen idee. Iedereen wil zelf spelen. Ik ben ook liefhebber. Het is volle bak trainen en dan zien we wel. Het is duidelijk dat ik echt naar het EK toeleef in het besef: nu moet het gebeuren." Klaas Jan Huntelaar in de Volkskrant. „Het lichaam voelt sterk aan. Ik ben een bom van energie. Die wil ik tijdens het EK tot explosie bren gen." Dirk Kuyt in NUsport. „Boetn, daar stond ik. Maar ik was er nog lang niet aan toe, man. Ik werd erdoor overvallen. Dat heb ik in het begin als heel zwaar ervaren. Heel zwaar. Het was een veel te grote stap. Veel te groot." Marco van Basten in Voetbal International over zijn periode als bondscoach van het Ne derlands elftal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33