31 Bek is de held in Borselse Battle Goes deelt tik uit maandag 4 juni 2012 'Ik had alle vertrouwen in een goede afloop. Zeker omdat we de uitwedstrijd al hadden gewonnen. De ploeg heeft dit seizoen veel veerkracht getoond door een aantal keren een achterstand om te buigen in winst.' VCK-trainer Nick Corré De spelers van VCK vieren de promotie naar de tweede klasse. foto Ruben Oreel was hij er op dit niveau ook al bij. Toen degradeerde VCK na één jaar. Goudt: „Toch haalden we dat jaar 27 punten. Niet slecht dus. door Koen de Vries heinkenszand - Heinkens- zand-voetballer Leon Bek stond na afloop van de allesbeslissende nacompetitiewedstrijd tegen Nieuwdorp behoorlijk te klunzen met een fles champagne. Terwijl zijn dolgelukkige teamgenoten het godenvocht over de supporters en elkaar spoten, kreeg Bek de dop niet los. Dat was dan ook het enige dat za terdagmiddag bij Bek niet wilde lukken. Hij mocht van trainer Adil Fertoute tien minuten voor tijd, bij een 1-1-stand, het veld in, waar na hij in de verlenging met twee bevliegingen zijn ploeg naar de tweede ldasse bracht. Eerst zette hij na een fraaie actie onberispe lijk voor op collega-invaller Toni van Damme (2-1), waarna hij min der dan zestig seconden later met een prachtige rush de 3-1 op het scorebord bracht. Het was nota be- Daarom zie ik het nu best wel zit ten. We hebben een mooie mix van jong en oud die voor elkaar door het vuur gaat." Ook routinier ne zijn eerste treffer van het sei zoen... Heel Heinkenszand leek te ontploffen na die wonderlijke mi nuut op het plaatselijke sportcom plex. Alles en iedereen buitelde in pure extase over elkaar heen. Al leen Mark Doene deed niet mee omdat hij zijn zware inspannin gen tijdens de rush naar de doel puntenmaker moest bekopen met een krampaanval. De enorme ont lading was begrijpelijk. Niemand had nog verwacht dat Heinkens zand de strijd met Nieuwdorp in zijn voordeel zou beslissen. De thuisploeg kwam na een dra matisch slechte eerste helft in de 51e minuut op voorsprong via Nieuwdorp-inwoner Ruud la Grand. Hij schoot een voorzet van de ver opgerukte Matthijs van den Dries achter keeper Ruben Otte. Het tot dan toe behoorlijk gezapi ge potje ontaardde in een heuse Battle of Borsele. Scheidsrechter Van der Werff zette de toon door Danny Joosse (36) is volgend sei zoen van de partij. Hij zat zaterdag een schorsing uit. Met een brede glimlach: „Ik was al niet van plan Rens Baas (Heinkenszand) na een lichte overtreding met een tweede gele kaart weg te sturen. De strijd verhardde, Nieuwdorp ging drukken, maar kon lange tijd niet scoren. Dat lukte pas in de 86e minuut, toen de verdediging van Heinkenszand niet voor het eerst toonde slecht om te kunnen gaan met voorzetteA vanaf de flank. Rechtsback Ralf Koole kon een hoge corner van Giovanni Le- kaj van dichtbij ongehinderd tegen de touwen koppen: 1-1. De emoties gierden toen door vele kelen. Nieuwdorp-trainer Robert Baas kreeg een volle drinkbus te gen het hoofd, geworpen vanuit de dugout van Heinkenszand. Veertig meter verder raakten Nieuwdorp-spelers Turan Dogan en Giovanni Lekaj verbaal in de clinch met Heinkenszand-suppor- ters. Toen er met bierglazen ge gooid werd, laste Van der Werff een afkoelingsperiode in. Die duur- om er een punt achter te zetten, maar nu helemaal niet. Ik ben nog zo fit als wat, al zal ik me volgend jaar toch weer moeten bewijzen." de een minuut of tien. In de eerste helft van de verlenging was het wachten op een treffer van Nieuw dorp. De ploeg was in een duel dat ontaardde in een slijtageslag met elf tegen tien oppermachtig. In de elfde minuut, bij de eerste de bes te echte aanval van Heinkenszand, werd het echter 2-1 en meteen na de aftrap 3-1. Bijna niemand kon het geloven. Heinkenszand was ge promoveerd, Nieuwdorp gedegra deerd. Heinkenszand-Nieuwdorp 3-1 (0-0, 1-1). 51. Ruud la Grand 1-0, 86. Ralf Kole 1-1,101. Toni van Damme 2-1, 101. Leon Bek 3-1. Scheidsrechter R. van der Werff (Drunen). Rode kaart: Rens Baas (Heinkenszand, 2x geel), Ge le kaart: Eelco Walhout, Jeroen Ver donk, Mark Doene, Jeroen Verschiere (allen Heinkenszand), Turan Dogan, Pas cal Gakeer, Jeroen Weststrate, Giovanni Lekaj (allen Nieuwdorp), Robert Baas (trainer Nieuwdorp). Aantal toeschou wers: 700. door Barry van der Hooft HAAREN - Promotie naar de hoofd klasse van het zondagvoetbal lonkt voor Goes. De Bevelandse ploeg wint in Haaren met 0-2 van Nemelaer en kan het karwei zon dag op eigen veld afmaken. „Alles valt nu samen in deze ploeg", ziet Gérard de Nooijer. Het is net half vijf geweest, als Mat thew Lentink zich omdraait. Het tenue van de doelman vertelt in ze kere-zin het verhaal van deze mid dag. Er zit geen spatje modder op shirt of broek. Alleen zijn sokken zijn een beetje vies. „Dat is tijdens de warming- up gebeurd", zegt Lentink. „Ik heb niet één keer hoe ven duiken vanmiddag." Zijn woorden worden vergezeld van een vleugje opwinding, noem het vreugde, maar ook van enige verbazing. Zoals dat bij vrijwel ie dere speler van Goes het geval is. Want je kunt in de heenwedstrijd van een finale sterker zijn en win nen. Maar zóveel beter, nee, dat hebben weinigen vooraf gedacht. „We zijn er nog niet", gooit Gé rard de Nooijer er om te beginnen maar een cliché uit dat veel trai ners gebruiken. Een echte uitblin ker aanwijzen is moeilijk. Het hele team verdient eigenlijk minimaal een 8. Verdedigend staat Goes als een huis. De pas achttienjarige Lentink straalt rust uit. De backs Rick de Punder en Thomas van den Houten stomen geregeld op langs de'zijlijn en de centrale ver dedigers Gert-Jan van Leiden en Sherief Tawfik hebben de kwalitei ten en het lef om in te schuiven. Het middenveld is constant in be weging, met Gert-Jan Tierie als draaischijf en creatieve geest. Voorin staan drie spelers die je aan het werk kunt zetten. In Haaren is het thuispubliek vooral onder de indruk van de beresterke Kyle Doesburg (22). Zijn kompaan Yves Nyemb (21) is een ideale kap stok om je elftal aan op te hangen en Ray Kroon (ook pas 20) heeft de kwaliteiten om iedere verdedi ger uit te spelen. „Alles valt nu sa men in deze ploeg", vat De Nooijer samen. Zo'n eerste wedstrijd voor promo tie naar de hoofdklasse kun je op twee manieren benaderen. Of je kijkt de kat uit de boom en laat de thuisploeg het spel maken, met de return in je achterhoofd. Of je geeft vanaf de eerste minuut gas, ook al speel je dan op vreemd ter rein. Goes kiest voor het laatste en heeft na 25 minuten al vier goede kansen gecreëerd. De verdiende openingstreffer blijft echter lang uit. Tot verdedigen Tawfik vlak voor rust attent is na een scrimma ge en raakkopt (0-1). Het hoogtepunt van de wedstrijd moet dan nog komen. Zeven mi nuten voor rust wordt Tierie aan de rechterkant aangespeeld en voelt dat Nyemb achter hem langs kruist. De spits roept, Tierie doet net of hij schiet, maar legt de bal subtiel breed, waarna Nyemb met rechts koeltjes afrondt (0-2). Het is een fan-tas-tisch doelpunt, dat uit bundig wordt gevierd. Met de 2-0-zege heeft Goes een prachtige uitgangspositie voor de return. Pro motie naar de hoofdklasse ligt voor het grijpen. Met de komst van Davy Ernest (RCS) en Janko van Iwaarden (WHS) is het aantal nieuwelingen bij Goes op acht gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31