Dubbel feest in Koudekerke 3 301 spon Zeelandia Middelburg naar finale nacompetitie na knotsgekke wedstrijd PZC Dokter Deen maandag 4 juni 2012 door Maurice Steketee BERGEN OP ZOOM - Zeelandia Mid delburg speelt komende zondag nogmaals een finale van de nacom petitie voor promotie naar de tweede klasse. De ploeg van Arjo den Dekker versloeg zondagmid dag op neutraal terrein Gilze na strafschoppen. Na negentig minu ten stond het 4-4, na 120 minuten 5-5. In de reguliere speeltijd gaf Zeelandia Middelburg een 4-0-voorsprong uit handen. In de verlenging kon het beide kanten op. Uiteindelijk namen de Middel burgers de strafschoppen beter: 4-3. Vorige week stond Zeelandia Mid delburg nog met lege handen na een strafschoppenserie tegen Haar steeg, zondag stond de ploeg van Arjo den Dekker aan de goede kant van de score. Het mocht op merkelijk genoemd worden dat de ploeg het zover liet komen, want na een uur spelen stond er nog een 4-0-voorsprong op het score bord op het terreia van FC Bergen in Bergen op Zoom. In het laatste halfuur ging echter vanalles mis bij de Middelburgers, die vijf spe lers misten. En dat terwijl de zon dag-derdeklasser nog wel zo sterk begonnen was aan het duel. Al vroeg in de wedstrijd kwam Zee landia Middelburg, met vier A-ju nioren en een B-junior in de basis, op voorsprong door een treffer van Roniël Uranie. Hij schoot na een goede individuele actie raak. Alberto Conde Morgado verdub belde de stand nog voor rust: 2-0. Ook na de pauze was Zeelandia Middelburg aanvankelijk de betere ploeg, hoewel Gilze in het begin van de tweede helft wel aandrong. De Brabanders speelden alles of niets. Toch was het Zeelandia Middel burg dat verder uitliep. Eerst kopte Dennis Tukker de bal via de grond tegen de touwen en niet veel later werd Alberto Conde Morgado on reglementair afgestopt. De toege kende strafschop benutte hij zelf waardoor de wedstrijd gespeeld leek. Dat bleek echter niet het geval. Gil ze liet zien over behoorlijk veel veerkracht te beschikken en maak te al snel de 4-1 uit een scrimmage. Zeelandia Middelburg was daarna even helemaal de weg kwijt, want binnen een minuut stond het 4-2, wederom uit een scrimmage. De Brabanders geloofden in meer en doordat Dennis Tukker de bal in eigen doel werkte, werd het ver schil zelfs teruggebracht tot één doelpunt. Gilze speelde op dat mo ment al met tien man, omdat de ploeg al drie keer had gewisseld en er daarna een speler door zijn en kel ging en niet verder kon spelen. In de laatste minuut van de offi ciële speeltijd kreeg ook Gilze nog een penalty, nadat een speler van die ploeg gehaakt was in het zes tienmetergebied. Deze werd onbe rispelijk raak geschoten, waardoor het knotsgekke duel na negentig minuten een 4-4-eindstand ken de. Omdat er een winnaar moest ko men werd er twee keer een kwar tier verlengd. Daarin nam Zeelan dia Middelburg weer het initiatief en kwam op een 5-4-voorsprong. Alper Koe benutte de derde straf schop van de middag. Maar op nieuw was de wedstrijd nog niet gespeeld. In de tweede helft van de verlenging kwam Gilze weder om langszij, waardoor strafschop pen de beslissing moesten bren gen. Daarin bleven de Middelbur gers in tegenstelling tot vorige week wel koel. Spelers van Gilze schoten de bal over en naast, waar door de Middelburgers de penalty serie met 4-3 wonnen. Zeelandia Middelburg mag nu ko mende zondag met Valkenswaard gaan uitmaken wie zich volgend seizoen tweedeklasser mag noe men. Valkenswaard won in even eens een bizarre wedstrijd na ver lenging met 6-4 van Oisterwijk. Waar de finalewedstrijd in de na competitie wordt gespeeld is nog niet bekend. In Koudekerke is het dubbel feest. Niet alleen het eerste elf tal van VCK dwingt zaterdag pro motie af, ook de tweede selec tie voetbalt volgend seizoen een treetje hoger. „Dit is een belo ning voor het hechte collectief dat is gesmeed", zegt VCK-trai- ner Nick Corré daarover. door René van Stee KOUDEKERKE - Drie keer is scheeps recht. Een open deur van jewelste, maar niettemin een waarheid als een koe voor VCK. Na mislukte pogingen in de voorbije twee sei zoenen slaagden de voetballers uit Koudekerke er zaterdag wel in pro motie af te dwingen naar de twee de klasse. VCK versloeg op eigen veld MZC'11 met 2-1 in de return van het beslissende tweeluik in de nacompetitie. De heenwedstrijd in Zierikzee wonnen de Walchena- ren ook al. Toen werd het 1-0. Vrees voor een nacompetitiesyn- droom had VCK-trainer Nick Cor ré absoluut niet gehad. „Integen- Karakteristiek VCK-MZC'11 2-1 (1-1). 2. Martijn van Grunsven 0-1, 42. Erik Goudt 1-1 (strafschop), 87. Richard Dek 2-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeu- wijk). Rode kaart: Martijn van Grunsven, Lee Mol (2xgeel) (MZC'11). Gele kaart: Niels Muller, Barry Hage, Fred van de Helm, deel. Ik had alle vertrouwen in een goede afloop. Zeker omdat we de uitwedstrijd al hadden gewonnen. De ploeg heeft dit seizoen veel veerkracht getoond door een aan tal keren een achterstand om te buigen in winst. Ik was dan ook geen moment in paniek toen we vandaag al heel snel op achter stand kwamen", vertelde hij. De oefenmeester kwam net vanon der de douche, waaronder hij met 'zachte aandrang' door zijn spelers was gezet. De kreten 'kampioe nen, kampioenen, kampioenen' en 'we gaan Europa in, we gaan Europa in, we gaan Europa in' wa ren toen al een tijdje verstomd. Het was dubbel feest, want ook VCK 2 voetbalt volgend jaar een treetje hoger. Die ploeg was over twee duels te sterk voor Seroosker- ke 2 en komt daardoor in de eerste klasse reserve terecht. Het vervulde Corré met trots. „We hebben dit jaar en ook vorig jaar al een eenheid gesmeed van het eerste en het tweede. En dit be taalt zich uit. Er staat een hecht collectief dat bereid is om heel veel voor elkaar te doen. Daar mo gen we dik tevreden over zijn." Frank van de Helm. Aantal toe schouwers: 400. VCK: Joshua van Dolder; Ronald Ovaa (89. Dig Besuijen), Bouwen Legemate, Pieter Hage, Martin Ha- ge; Merijn Dek (83. Yorben West- strate), Bas dé Regt, Simon Voet; Henk Kesteloo (77. Richard Dek); Stefan Wielemaker; Erik Goudt. De derde poging in de nacompetitie is raak voor VCK. Het duel met MZC'11 was matig. VCK was de bovenliggende partij en won terecht. Desondanks slaag de de thuisploeg er onvoldoende in een fatsoenlijke combinatie op het matig bespeelbare veld neer te leggen. Strijd was er volop, al ont aardde die met name in de tweede helft te vaak in grof spel. Dit lever de MZC'11 onder meer twee rode kaarten op voor Martijn van Grunsven (in de zeventigste mi nuut) en Lee Mol (voor de tweede keer geel in de 88e minuut). De warrig leidende arbiter I. Roeland hield de kaarten voor VCK op zak. Van Grunsven bracht MZC'11 al na twee minuten op voorsprong. Hij schatte een fraaie diepe bal van Barry Hage over de VCK-ver- dediging op juiste waarde en rond de alleen voor Joshua van Dolder bekwaam af. MZC'11 hield lang stand, totdat Niels Muller in de 42e minuut aan de noodrem trok. Hij bracht 'de sterk spelende VCK-middenvelder Henk Kesteloo binnen de zestienmeter ten val, waarna Erik Goudt uit de toege kende strafschop raakschoot. Na de rust drong de thuisploeg MZC'11 terug. Toch raakten de be zoekers, toen al spelend met tien man, in de 77e minuut nog een keer de lat via een kopbal van Frank van de Helm. In de 87e mi nuut schoot invaller Richard Dek VCK op aangeven van Erik Goudt naar de zege. De eveneens ingeval len Yorben Weststrate had de 3-1 nog op zijn schoen, maar hij stuit te op MZC'11-doelman Ruud van de Linde. Net als zijn trainer kijkt Goudt reikhalzend uit naar de tweede klasse. In het seizoen 2008-2009 pzc.nl/webwinkel categorie dvd's en games Seizoen 1, aflevering 1 t/m 5 Deze Nederlandse top dramaserie (omroep MAX) trekt wekelijks meer dan 2 miljoen kijkers. In de hoofdrol Monique van de Ven die Maria Deen speelt. Zij is huisarts op Vlieland en heeft een praktijk aan huis. Met een apo theek en een kleine operatiekamer waar ze kleine ingrepen kan uitvoeren. Naast haar werkzaamheden als huisarts op Vlieland nog veel meer betekent voor de bewoners van het eiland. Het leven op het eiland is een unieke wereld, totaal anders dan het leven op het vasteland. Nederlands gesproken, 2 discs, speelduur 250 minuten. Adviesprijs 19,95 Lezersprijs 14,95* exclusief verzendkosten Heinkenszand-voetballer Ruud la Grand viert voor het eigen clubhuis de promotie naar de tweede klasse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30