Goud en zilver op kiS Schevenings strand 281 sport Ciganda wint als moeder alweer in vliegtuig zit Poels tweede, Hoogerland zestiende in Luxemburg 18 maandag 4 juni 2012 door Eric de Jager VLAARDINCEN - De sinds 1994 vu rig gewenste zege bleef opnieuw uit, gisteren bij het Ladies Open in Vlaardingen. Maar het Nederlandse vrouwengolf hoort wel degelijk bij de top. Dat bewezen Dewi-Claire Schreefel en Christel Boeljon in het kielzog van de rookie-winnaar Car- lota Ciganda. De 22-jarige Spaanse eindigde op negen slagen onder par en bleef met haar constante spel de hele dag buiten bereik van Dewi-Claire Schreefel. De 26-jarige had het La- dies Open tot nu toe links laten lig gen, omdat ze zich concentreert op golfen in de Verenigde Staten. Ze was er collegekampioen en behaal de twee jaar geleden als eerste Ne derlandse een Amerikaanse Tour- kaart. De 2012 editie van het Ladies Open paste wel in haar program ma - prompt finishte ze als beste Nederlandse, op de vierde plaats (-3). Schreefel trad daarmee uit de scha duw van Christel Boeljon, die niet alleen meer in het oog springt om dat zij haar zwaartepunt wel in Eu ropa legt, maar ook omdat ze dit jaar al twee toernooien op haar naam schreef Sponsors en publiek zwermden op haar af drie dagen lang. Het weerhield de Noord-Hol landse er niet van een solide Ladies Open te spelen op de baan van Broekpolder, al werd ze geen eer ste, maar vijftiende. „Ik ben dicht- Van der Craaff 29e •3 De uit Tholen afkomstige golfster Marjet van der Graaff is zondag als 29e geëindigd tijdens het Deloitte Ladies Open. 1 De van origine Zeeuwse sloot af met 219 slagen. Ze vertoonde in Zuid-Holland een neergaande lijn: 72 in de eerste ronde, 73 in de tweede rondgang en 74 op de slot dag. Van der Graaff was de derde Nederlandse op de baan van Golfclub Broekpolder, haar thuis- baan. bij met mijn spel. Ik heb alles ge geven en het was een goed resul taat." Over de drukte om haar heen zei ze: „Het was een mooie week." Boeljon, de nummer één van Euro pa, begint te wennen aan het leven in de schijnwerpers. Schreefel hield een dubbel gevoel over aan haar topnotering. „Eén van de betere prestaties in jaren", stelde ze vast. „Maar er zat meer in. Ik heb het, denk ik, op vrijdag en zaterdag een beetje weggegeven." En dus blijft toernooidirecteur Liz Weima de laatste Nederlandse win nares (in 1994 in Nijmegen). Ciganda gaf drie dagen lang hele maal niets cadeau. De Spaanse be haalde haar eerste titel op de La- dies European Tour. Maar de smaak van de overwinning kende ze al: ze werd dit jaar Spaans kam pioen en won vorig jaar» een toer nooi in de LET Acces Series. Ondanks haar gebrek aan ervaring bleef Ciganda net zo koel als het weer gisteren. „Ik voelde me rustig, zat lekker in mijn vel." Mama Ciganda miste het grootse moment van haar dochter. Ze had kennelijk niet op de regenpauze en het succes gerekend en had een te vroege terugvlucht geboekt. Cigan da kon er wel om lachen. Mis schien was het maar goed dat haar moeder al weg was, want ze kon digde aan haar overwinning flink te gaan vieren in het centrum van Rotterdam. Marleen van lersel en Sanne Keizer worden in het druilerige Scheveningen Europees kam pioen beachvolleybal. Ze ver slaan in de finale een Grieks koppel. Bij de mannen pakken Emiel Boersma en Daan Spijkers de zilveren medaille. De Duit sers Brink en Reckermann grij pen ten koste van de Nederlan ders de titel. door Harm Harkema SCHEVENINGEN - Marleen van ler sel was zondagochtend opgestaan met het idee: „Vandaag gaan we die titel pakken." En zo geschied de. In amper veertig minuten tijd werd het Griekse duo Arva- niti/Tsiartiani van het koude, win derige en natte Scheveningse strand geveegd. En waren Van ler sel en haar partner Sanne Keizer als eerste Nederlandse vrouwen team Europees kampioen beach volleybal geworden. „We voelden ons gewoon heel sterk," aldus Kei zer. Vanzelfsprekend waren ze blij met hun titel, maar die moet wel in perspectief worden gezien. En dat perspectief is - hoe kan het an ders - de Olympische Spelen in Londen. Het duo, zevende op de olympische ranglijst, was ook voor Scheveningen al zeker van uitzending naar Londen. Maar het Europees kampioenschap bete kent ook punten voor de ranking, waardoor ze nu heel dicht op de nummer zes zitten. En die zesde plek is belangrijk, want dan kun nen "ze in Londen starten als groepshoofd. Want hoewel de .meeste wereld toppers van buiten Europa komen en dus niet Scheveningen aanwe zig waren, gaan Van lersel en Kei zer niet voor de kat z'n viool naar Londen. „Het is reëel van ons in Londen een medaille te verwach ten," aldus een zelfbewuste" Kei zer. „In het verleden hebben we al bewezen dat we van iedereen kun nen winnen." Van lersel vult aan: „We speelden hier vandaag en gisteren in de hal ve finale heel goed, we kwamen in een flow. Maar we denken dat we nog beter kunnen. Dat we ons piekmoment in Londen hebben: Daar moet het gebeuren." Bij mannen wonnen Emiel Boers ma en Daan Spijkers het zilver. In de kwartfinale hadden ze Richard Schuil en Reinder Nummerdor ruimschoots verslagen, in de hal ve finales ging ook het Noorse duo Skarlund/Spinnangr er aan. Maar in de finale waren ze een maatje te klein voor het Duitse koppel Brink en Reckermann (der de op de wereldranglijst en als eer ste geplaatst op dat EK), die met 21-17 en 22-20 hun titel van vorig jaar prolongeerden. EK beachvolleybal Vrouwen. Finale: Keizer/Van lersel (Ned)- Tsiartsiani/Arvaniti (Gri) 21-17 21-11. Om de derde plaats: Fernandez/ Baquerizo-Hajeekova-Klapalova (Tsj) 24-22 21-12. „Helaas," zei Daan Spijkers, „maar tweede van Europa, dat is toch ook niet gek." Minstens zo belangrijk was dat ze door het bereiken van de halve fi nale de A-status van het NOCNSF hebben gekregen, wat betekent dat er uit die bron geld voor hun levensonderhoud beschikbaar komt. Ook van belang waren de 250 punten die ze verdienden voor de olympische ranglijst. Spijkers en Boersma zijn na een uitstekend seizoen omhoog ge schoten naar een achttiende plek op de wereldranglijst, maar moe ten minimaal zestiende worden om als tweede team (naast de reeds geplaatste Schuil en Num merdor) naar de Olympische Pe len te worden afgevaardigd. Met de komende weken nog twee wereldbekertoernooien te gaan en gezien hun sprankelende vorm, behoort dat zeker tot de mogelijk heden. „Ik schat de kans dat we dat halen op fifty-fifty." Lukt het via de ranking niet, dan is er over een paar weken nog het achterdeurtje van de zogenaamde Continental Cup, waarvoor Neder land zich geplaatst heeft en waar nog een olympisch ticket te verdie nen is. Mannen. Finale: Brink/Reckermann (Dui)r Boersma/Spijkers (Ned) 21-17 22-20. Om de derdé plaats: Skarlund/ Spinnangr (Noo)-Kadziola/ Szalan- kiewicz (Pol) 17-21 21-14 16-14. LUXEMBURG - Wout Poels is zon- dag als tweede geëindigd in het eindklassement van de Ronde van Luxemburg. De renner van Vacan- soleil-DCM moest alleen de Deen Jakob Fuglsang van Radioshack voor zich laten. Frank Schleck maakte het erepodium compleet in zijn eigen land. Johnny Hoogerland uit Langeweeg- je werd in de afsluitende etappe veertiende en werd zestiende in het eindklassement. Poels legde de basis voor zijn tweede stek door de koninginnenrit van zaterdag te winnen. Daarin reed hij met Fug lsang en Schleck naar de meet en versloeg hij de beide Radios- hack-renners in de sprint. In de etappe van zondag, die werd ge wonnen door de Belg Jürgen Roe- landts, kwam die plek niet meer in gevaar. „Ik heb nu een ritzege en de jonge- rentrui en ben daar zeker blij mee", zei Poels zaterdag na afloop van de rit. Hij voelde zich de hele week al goed, die begon met een knappe 14e plek in de proloog. La ter deze maand start de Limburger in de Ronde van Zwitserland, ter voorbereiding op de Tour de Fran ce. Het Weer tijdens de slotetappe was zeer slecht, waardoor er zo veel renners afstapten dat uiteinde lijk maar zo'n vijftig de einduitslag haalden. De Australiër Luke Durbridge won zondag de proloog van de rit tenkoers Critérium du Dauphiné. Durbridge, die rijdt voor GreenEd- ge, had over de ruim 5 kilometer met start en finish in Grenoble 6 minuten en 38 seconden nodig. Beste Nederlander was Lieuwe Westra. De renner van Vacansoleil moest zeven seconden toegeven op Durbridge en werd twaalfde. Arantxa Rus serveert in het duel met de Duitse Goerges. foto Koen Suyk/ANP Carlota Ciganda Boersma en Spijkers staan achttiende op de wereldranglijst. De zestiende stek geeft recht op deelname aan de Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28