Woede om straffen God save the queen! S1-PZC-10 Doorrijder dodelijk ongeval meldt zich MAANDAG 4 juni 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 130 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I In de middag O» mogelijk zon, 13 PLC BINNENLAND Nieuwe kentekens zijn in aantocht Tienduizenden demonstreren in Egypte tegen vonnis Mubarak; justitie in beroep CAIRO - Tienduizenden Egyptena- ren zijn zaterdag en zondag in Cai ro en andere steden de straat opge gaan omdat zij vinden dat in de strafzaak tegen voormalig dictator Hosni Mubarak en anderen geen recht is gedaan. De ex-president (84) werd zater dag door een rechtbank in Cairo veroordeeld tot levenslange gevan genisstraf Hij kreeg de straf we gens zijn verantwoordelijkheid voor de dood van honderden de monstranten tijdens de opstand begin vorig jaar, kort voor de val van het regime door een volksop stand. Mubarak werd vrijgespro ken van corruptie. Ook de toenma lige minister van Binnenlandse Za ken kreeg levenslang wegens zijn rol in de dood van de betogers. «Zes politiefunctionarissen werden echter vrijgesproken omdat er on voldoende bewijs zou zijn voor medeplichtigheid aan de dood van de demonstranten. Twee zonen van Mubarak, Gamal en Alaa, gin gen vrijuit na een aanklacht we gens corruptie. Tegen Mubarak, die hoger beroep heeft aangetekend, was de dood straf geëist. Ook de aanklagers gaan in beroep, in elk geval tegen de vrijspraak van zes hoge politie functionarissen. Of hun beroep ook het vonnis tegen Mubarak be treft, is nog onduidelijk. zie pagina 8: vonnis kan Egypte niet bedaren Meer dan 1 miljoen mensen staan zondag in de regen aan de oevers van de rivier de Theems in Londen om te kijken naar de botenparade ter gelegenheid van het jubileumfeest van de koningin Elizabeth II. foto Lewis Whyld/AP door Hans Jacobs LONDEN - De Britse koningin Eliza beth II heeft de eerste twee dagen van de royale viering van haar dia manten regeringsjubileum goed doorstaan. De vorstin liet zich gis teren niet van de wijs brengen door de stromende regen tijdens een unieke botenparade op de Theems. Ook vandaag en morgen, wanneer het feest doorgaat, wordt veel regen verwacht. Maar dat maakt het jubileumfeest volgens de stoïcijnse Britten alleen maar 'meer Brits'. De regering heeft de bevolking in aansluiting op het weekeinde twee dagen vrij gege- Prins Charles en echtgenote Camil la schoven aan bij een straatlunch bij Piccadilly Circus in Londen, dat voor het eerst in de geschiedenis verkeersvrij was gemaakt. De Republikeinse beweging wist een honderdtal demonstranten op te trommelen om langs de Theems de afschaffing van de mo narchie te bepleiten, maar voor man Graham Smith moest eerder dit jaar al toegeven dat het jubi leumjaar een 'moeilijk jaar' zou zijn voor republikeinen. De popu lariteit van Elizabeth (86) is zelden zo groot geweest en ze wordt van links tot rechts, zelfs haar niet-mo- narchisten, geprezen voor haar 'drie d's: duty, dedication en disci pline - plichtsbesef, toewijding en tucht. En dat zal al zestig jaar lang, zonder veel fouten. Volgens opinie peilingen vinden de Britten het re geringsjubileum ook veel belangrij ker dan de Olympische Spelen, la ter deze zomer in Londen. Vier dagen hebben de Britten uit getrokken om het diamanten rege ringsjubileum van koningin" Elizabeth II te vieren. Zaterdag be gon het feest met de paardenraces in Epsom, gisteren was de in vele opzichten 'natte dag' op en rond de Theems. Vanavond wordt een muzikaal huldeblijk gehouden op de stoep van het paleis, waar aan tal van Britse wereldsterren deelnemen en morgen volgen nog SPORT Nederlands elftal wint aan zelfvertrouwen 25 HULST - Een 24-jarige man uit de gemeente Hulst zit vast wegens het veroorzaken van een dodelijke aan rijding met een fietser in de nacht van zaterdag op zondag bij Absda- le. Het slachtoffer is een 46-jarige man uit het Belgische Stekene. De aangehouden Hulstenaar be stuurde naar eigen zeggen de don kere blauwe Alfa Romeo die na de aanrijding op de Tolweg doorreed. De man meldde zich in de loop van de ochtend bij de politie. Een bloedproef moet uitwijzen of de man ten tijde van de aanrijding on der invloed was. Zijn auto is in be slag genomen en zijn rijbewijs inge trokken. Bij de aanrijding om half twee kwam de fietser uit Stekene om het leven. Een tweede fietser, een 44-jarige man eveneens uit Stek ene, raakte gewond en ligt buiten levensgevaar in het ziekenhuis in Temeuzen. Beide mannen kwa men van Vestrock in Hulst. De poli tie kreeg na een oproep via de (so cial) media veel reacties. „Dat helpt een compleet beeld van de toe dracht te krijgen", aldus de politic In totaal is door retweets het be richt zo'n 40.000 keer op Twitter verschenen. De politie Zeeland bedankt het pu bliek in een videoboodschap op YouTube. „Het is fijn te ervaren dat onze volgers op 1\vitter meeden ken in het onderzoek. Zo is er door volgers een Franstalig bericht opge steld, dat van meerwaarde was om dat het ongeval in het grensgebied van Nederland met België plaats-- vond aldus de politie. DE STELLING Politie moet jongeren regelmatig controleren op drankgebruik Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 2 en 3 UW MENING 205 reacties Gérard de Nooijer is terecht gekozen tot beste Zeeuwse voetbaltrainer eens 59% oneens 41% Koningin Elisabeth II voordat zij aan boord gaat. een dankdienst in St Paul's, rijtoer en de 'balkonscène'. Elizabeth hoorde op 6 februari 1952 tijdens een safari in Kenia dat haar vader koning George VI was overleden. Op dat moment was ze automatisch koningin. Een jaar later, op 2 juni 1953 werd ze gekroond. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 s'Tmss1 5555301

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1