17 Spektakel als sluitstuk Het Getij Bekroonde amuse komt van Gecroonde Liefde Dieven slaan slag maandag 4 juni 2012 tist Bert Lochs, pianist Dirk Bak huis en tubaspeler Daniel Herske- dal. Ze staan garant voor subtiele en ingetogen luisterjazz. Lochs ver klankte lyrisch de wind of een he roïsche merel. Herskedal begeleid de, zoals een bassist, en kleurde te gelijkertijd. En Bakhuis, die tikte kleine percussieve patronen op de Fender Rhodes of op gedempte pianosnaren, improviseerde ver nuftig buiten neergelegde akkoord schema's of waaierde breed en overweldigend uit over alle regis ters van het klavier. En ook in Por- gy en Bess kan gedanst worden. New Cool Collective deed waar voor ze bekend zijn en met hun aanstekelijke groove zetten ze de Terneuzense jazzclub op zijn kop. Er konden nog een paar mensen bij, maar niet veel, toen wereldklas se zangeres Roberta Gambarini bij aanvang van haar concert het pu bliek onmiddellijk muisstil kreeg met een bluesy stuk zonder bege leiding. Een deel van haar repertoi re bracht ze met zo'n lichtheid en vanzelfsprekendheid dat de nuan ces bijna onopgemerkt bleven. Dat compenseerde ze ruimschoots in de van drama vervulde stukken zo als die van Astor Piazzolla of van 'Lush life' van Billy Strayhorn. Ver- VLISSINGEN - De provincie Zeeland greep zondag de vierde editie van het Vlissingse culinaire festival AmuseMe aan om een prijs uit te reiken voor de 'Zeeuws Jaar van het Water amuse. Het was aan provinciaal bestuur der Ben de Reu om te proeven en te kiezen. Winnaar werd de amuse van de Gecroonde Liefde met zee baars, garnaaltjes en limoenmous se als belangrijkste ingrediënten. Aan de wedstrijden namen negen restaurants mee. De Reu's collega Sjoerd Heijning maakte zondagavond ook een VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiung PZC volgens was het de beurt aan Roy Hargrove. Hij startte losjes en licht en liet de eer veelal aan zijn band leden. Met name Justin Robinson op altsaxofoon improviseerde pun tig en gedreven. Pianist Sullivan Fortner leek er wat verveeld bij te zitten maar zijn solo's waren fris. Tijdens het laatste nummer liepen de blazers al spelend, een voor een door het publiek van het podium af De overblijvende bassist speel- ,de een wervelende solo en lokte daarmee een staande ovatie, die leidde tot een toegift, uit. Jazz kent vele verschijningsvor men, zoveel was al duidelijk, en een heel bijzondere was te bewon deren in PIT met Heinz Karl- hausen The Diatonics in PIT. De Portugees Goncalo Almeida op bas, de Italiaanse saxofonist Danie- le Martini en de van oorsprong Zeeuwse drummer Friso Van Wijck halen hun inspiratie uit free jazz, noise en hardcore geluiden. Jazz terrorism noemde Almeida het. Hij introduceerde een stuk veelal met samples van filmfrag menten of andere geluidsbronnen en het trio schoot vervolgens uit de startblokken met veelal snoei harde en superstrakke geluidsex plosies. VLISSINGEN - De Zeeuwse culturele werkplaats Het Getij neemt tij dens het festival Onderstroom in Vlissingen afscheid met de voor stelling Het Slagveld. Voor deze ge legenheid brengt Het Getij het theaterduo Bram Kwekkeboom en Sitah Lampert na ruim 25 jaar weer bijeen. Zij vormden inder tijd, onder de noemer Deurtje Open, Deurtje Dicht, het eerste professionele theatergezelschap in Zeeland. Het Getij, veertien jaar geleden op gericht ter bevordering van de sa menwerking tussen amateurs en professionele kunstbeoefenaars, stopt er na dit jaar mee. De zomer- productie Het Slagveld moet het klapstuk worden. Deze absurdisti sche theatervoorstelling is van don derdag 5 tot en met zondag 8 juli te zien op de Oranjedijk. De voorstelling gaat over de waan zin van de oorlog en over gewone mensen die proberen zich daarin staande te houden. Het verhaal draait om dë jonge soldaat Zapo die eenzaam aan het front ligt. Ge lukkig komen zijn ouders bij hem op bezoek voor een gezellige zon dagse picknick. Het stuk is geba seerd op Picknick op het slagveld van Fernando Arrabal. Het Slagveld wordt een spektakel stuk, waaraan een groot aantal ac teurs, muzikanten, dansers en cir cusartiesten meewerkt. De hoofd rollen worden, behalve door Kwek keboom en Lampert, gespeeld door Derek Meijer en Marcel van As. Regisseur is Peter Adriaanse. www.hetgetij.nl rondje langs de deelnemende res taurant. „In het Zeeuws Jaar van het Water willen als provincie al lerlei initiatieven rond dit thema stimuleren", vertelt Heijning Ook culinaire genoegens vallen daaronder. Het volgende evene ment in deze categorie is over een kleine twee weken. Op 16 juni is het de Dag van de Vloedlijn aan de Walcherse kust met onder meer een diner aan het strand bij Westduin, waar vierhonderd men sen aan kunnen deelnemen. Die dag zijn er ook tal van activiteiten voor de jeugd. VLISSINGEN - Bij een inbraak in een wonen aan de Batenburg in Vlissin gen zijn sieraden, computerappara tuur en fotoapparatuur gestolen. De diefstal is gepleegd tussen zaterdag middag 15.30 uur en zaterdagnacht 00.50 uur. Om binnen te komen werd een deur opengebroken. Tus sen vrijdagavond 23.30 uur en zater dagochtend 08.00 uur is ingebroken in de kantine van een sportcomplex in Koudekerke. Uit de kantine werd een grote hoeveelheid snoepgoed weggenomen. Er was een raam opengebroken. Een persoonlijk advies van de styliste van 'AL in the house'! 'AL in the house' komt bij je langs en maakt een plan van aanpak. MAANDAG 4 JUNI Wil jij je huis inrichten vanuit je hart in plaats van met je hoofd? Een interieur en kleuren kiezen waar je blij van wordt en die goed bij je passen? Of wil je jouw te koop staande woning zo goed mogelijk presenteren? Dat komt goed uit! De styliste van 'AL in the house' komt bij je langs en geeft je een advies op maat! Roy Hargrove en zijn band krijgen na afloop van hun optreden een staande ovatie van het publiek. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17