zeeland i 15 Werkgelegenheid Biggekerke 5 wint in Grijpskerke Katwijks DVS oppermachtig bij NK jeugdkorpsen Foto-expositie vrijwilligerswerk maandag 4 juni 2012 Een rondvaart door de haven biedt een inkijkje in deze banenmotor. Op de Open Havendag zetten Scheldepoort, de Sloecentrale, Verbrugge Terminals, Kloosterboer en Zeeland Refinery de deuren open. Bussen reden af en aan naar deze bedrijven. VANDAAG SN0RSC00TER BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC VLISSINGEN - Door Vriendschap Sterk uit Katwijk heeft zaterdag in Vlissingen beide nationale titels voor jeugdkorpsen in de wacht ge sloopt. Op sportpark Irislaan wa ren ze zowel in de categorie 'mars' als de categorie 'show' de besten volgens de jury. De Jeugd Delta band uit Vlissingen werd tweede in de categorie 'mars'. Junior Drumcorps Johan Friso uit Middel burg werd vierde in de categorie 'show'. In de festivalklasse waarin niet om het Nederlands kampioen schap werd gestreden won de Vlis- singse Jeugd Deltaband. Het Natio naal Jeugdfestival werd al voor de 17de maal op rij georganiseerd in Vlissingèn. Ook dit jaar kwamen er weer verschillende Nederlands topjeugdkorpsen op af Een taptoe besloot zaterdagavond het muzikale festijn. ssasssessi-^a-xfxw door Rian Janse GRIJPSKERKE - De ringrijders van Biggekerke 5 maakten afgelopen za terdag nauwelijks fouten. Hierdóor werden ze op prachtige wijze kam pioen van de tweede klas. In Grijpskerke stond afgelopen za terdag het tweede klas kampioen schap van de ZRV op het program ma. Dertien drietallen uit elf ver schillende dorpen traden aan. De matige prestaties van het eerste klas kampioenschap, vorige week, waren snel vergeten na het zien van deze wedstrijd. Biggekerke 5 zette vanaf het eerste moment de toon door vanaf beurt 5 de groene sjerp te veroveren. De twee jonge toppers Maas Boogaard r inglijden en Koen Lampert lieten samen met good old Adrie Brasser zien hoe het moest. Met respectievelijk 29, 28 en 29 ringen werden zij glo rieus kampioen en mogen zij vol gend jaar uitkomen in de eerste klas. Overigens kregen zij de over winning niet cadeau. De hele dag werden ze op de huid gezeten door Gapinge 6. Naomi van de Broeke (26), Conno Francke (30) en Jennie Francke (29) kwamen net één ringetje tekort om een kamp om het kampioenschap af te dwingen. Maar met deze mooie tweede plaats mogen ook zij vol gend jaar uitkomen in de eerste klas. Onderaan het klassement was het de hele dag spannend. Zoutelande 2 en Gapinge 5 ontsprongen de dans door net genoeg ringen mee te nemen. Maar dit lukte helaas niet voor Ritthem 2 en Koudeker- ke 4. Martin Brouwer, Leo de Vis ser en Digna de Visser staken voor Ritthem 2 63 ringen en werden hiermee 12e. Voor Koudekerke 4 staken Mallory Riemeijer, Mirjam van Hengst en Patrick Houterman ook 63 ringen en eindigde hier mee op de 13e plaats. Voor beide drietallen geldt dat ze volgend jaar moeten uitkomen in de derde klas. De strijd om het persoonlijk kam pioenschap werd uitgevochten door Conno Francke en Joyce Job- se (Oostkapelle 3) die beide 30 van de 30 ringen wisten te steken. In de kamp bleek Francke de sterkste van de twee te zijn, waardoor hij zich Persoonlijk kampioen 2e klas 2012 mag noemen. Agenda ZRV 9 juni, 3e klas kampioenschap, Koude kerke 8.00-17.30 uur MIDDfLBURG - Stichting Welzijn Middelburg opent woensdagmid dag een foto-expositie over vrijwil ligerswerk. De foto's zijn te zien in de Drukkerij aan de Markt. Uit de in totaal 112 inzendingen voor de fotowedstrijd heeft een ju ry tien expositiefoto's gekozen. Tij dens de opening worden de twee prijswinnende foto's bekend ge maakt. Met de expositie wil SWM een blijk van waardering geven voor de inzet van alle vrijwilligers. BIJ NADER Hlkl 1 In het artikel over de Hooizolder in de PZC van afgelopen zaterdag stond ten onrechte dat de heren Versluijs en Aertsen de eerste uitba ters zijn geweest. Dat is onjuist, Jack Boone verbouwde de oude boerderij tot discotheek en ver kocht die later aan Versluijs en Aertsen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De VLB1 speelt tijdens de Open Havendag voor rondvaartboot. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15