Echte werk in de haven 141 zeeland Ook Walcheren krijgt biketeam Rode Kruis Prijsvraag Zwemmers onwel bi] Nacht van Stellendam FZC SNORSCOOTER BIEDEN VANAF €0 Derde Vestrock verliep op rolletjes Vakantieservice KBÊÊS Ruit vernield Inbraak in vakantiehuis maandag4 juni 2012 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het Rode Kruis in Hulst had de landelijke primeur: een biketeam. Hulpverleners op de fiets die bij evenementen snel ter plaatse kunnen zijn. Walcheren en Schouwen-Duiveland volgen dit voorbeeld. Voor Walcheren worden deze week gesprekken met kandidaat-bi- kers gehouden. Ook op Schou wen-Duiveland is het Rode Kruis bezig met de voorbereiding „Bij de fusie van onze afdeling met de andere Zeeuwse Rode Kruisafdelingen bleef een pot geld over. Die konden we in de landelij ke kas storten of zelf besteden. Toen hebben we besloten een Schouws biketeam op te richten." Dat zegt Jeffrey van Doorenmalen, secretaris van de afdeling Schou- wen-Zierikzee en districtsbestuur der van het Rode Kruis Zeeland. Volgens Van Doorenmalen bewijst een biketeam op Schouwen-Duive land zijn nut. „Er zijn hier veel eve nementen die op uitgestrekte ter reinen worden gehouden. Dan kun je denken aan Trial by the Sea,kitebuggy-wedstrijden op het strand, de Giro di Schouwen-Dui veland. of de Wielerronde van Zie- rikzee. Met de fiets zijn onze hulp verleners sneller ter plaatse, waar door je in feite minder mensen no dig hebt. En dat is niet verkeerd ge- VANDAAG www.pzc.nl/veiling FZC 38388888SSSSeS Zeeland Seaports had voor de Havendag een prijsvraag uitgeschreven voor scholen. Op dracht was om een poster te ontwerpen. De uitslag: 1. Louise de Colignyschool Vlissin- gen- poster van EPZ 2. Cypressenhof Middelburg - Amels 3. Odyzeeschool Goes - Liftal. zien het afgenomen aantal vrijwil ligers." Van Doorenmalen verwacht nog dit jaar van start te kunnen met het team. „Dat is afhankelijk van de aanmeldingen die we krijgen. Ik hoop dat er jongeren zijn die zich hiertoe aangetrokken voelen. Zo'n biketeam geeft het Rode KTuis misschien ook een wat hip pere uitstraling, net zoals de strandreddingsbrigades die nu heb ben." Kandidaatbikers moeten een goe de lichamelijke conditie hebben, stressbestendig zijn en een positie ve uitstraling op mensen hebben. De fietsers van het Rode Kruis krij gen een opleiding bij de politie, die zelf ook veel met biketeams werkt. Bij de politie leren de kandi daten hun houding op de fiets, het gebruik van de helm met commu- nicatie-apparatuur en het rijden in mensenmassa's. Verder leren de bi- kers EHBO, reanimatie en het om gaan met de hartdefibrillator. Op leiding, mountainbike en appara tuur kosten tussen de negen- en tienduizend euro. Het Rode kruis was zaterdag met 28 hulpverleners aanwezig bij de halve marathon van Renesse. Ter kennismaking was door de afde ling Tilburg een biketeam afgevaar digd. Erik Lulofs en Tjeerd van Dongen begeleidden de lopers door de duinen en op het strand. HULST - Het derde Vestrock-festival in Hulst is op rolletjes verlopen. Vijfduizend man publiek vermaak te zich op het eiland aan de Buiten vest naast de wallen uitstekend. Lekker weer, een strakke planning, een uitgekiende line up en een professionele entourage zorgden daar zaterdag voor. Vrijdag beleefde Vestrock een pri meur met Vestrock Junior, met op tredens voor 4 tot 14-jarigen. Voor volgend jaar beraamt de organisa tie zich weer op iets nieuws. Niet warm, niet te koud en droog. Beter weer- had de organi satie van de Open Havendag in Vlissingen-Oost zich niet kun nen bedenken. Vijftienduizend mensen - een record - kwamen zaterdag naar de haven. door Theo Giele VLISSINGEN-OOST - De jeugd zou niet geïnteresseerd zijn in tech niek? Dan toch niet alle scholie ren. Yoeri (11) en Jelle (13) Meijer en Tjerk Bosgra (14) uit Biggeker- ke weten het zeker: zij willen later in de haven gaan werken. Op nog liever: op het water; op een sleep boot lijkt ze wel gaaf Het drietal uit Biggekerke heeft nét een rondje gevaren door de Sloehaven. Ze vinden het 'hartstik ke leuk'. De Open Havendag is voor de jongens die later in ieder geval 'iets met techniek' willen gaan doen leerzaam. Dat de jongens sleepboten noe men is niet verwonderlijk. Twee van die maritieme krachtpatsers voeren een showtje op voor de ka de waar mensen wachten om met de rondvaart mee te gaan. Met vol le kracht draaien de Multratugs rondjes om elkaar. De kolkende schroef trekt het achterdek naar be neden en veroorzaakt zoveel dei ning dat zelfs het platform waarop een reuzenkraan van OVet staat be gint te bewegen. Een van de schepen die mensen vanaf het water een blik op de be drijvigheid in de haven biedt is de VLBi, een motorboot van de Vlis- singse Bootliedenwacht BV. Door deweeks is het een werkpaard in de haven, maar zaterdag voor één dag een rondvaartboot. Iedereen mag mee. Als een dame op leeftijd vraagt of ze ook kan zitten, krijgt ze een plaatsje in de stuurhut. „Wel op eigen risico hoor", grin nikt een van de medewerkers die haar galant aan boord helpt. De tocht voert langs alle grote be drijven die aan het water staan. Maar het hart van het jeugdige drietal uit Biggekerke begint pas echt te slaan als ze vlak langs het gigantische autoschip Grande An- versa van Grimaldi Lines varen. Het autoschip wordt door een sle per naar Cobelfret geleid. Je ziet ze denken: dat is het echte werk, dat willen we later ook doen. Loek Barendregt loopt een rondje in een gigantische laadbak. Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10 l -V: STELLENDAM - Elf deelnemers aan de Nacht van Stellendam, een zwemmarathon in het Stellendam- se zwembad 't Zuiderdiep, zijn za terdagochtend onwel geworden. Eén zwemmer is ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. „Die ene moest overgeven. De an dere tien kwamen versuft uit het water. Het leek wel alsof ze aan de drugs waren," vertelt Johanna Deurloo, die met een team van de reddingsbrigade Zierikzee-Duive- land meedeed aan de marathon. .„Vanaf het begin viel ons al op dat het met 31 graden erg warm was. Eén van onze zwemmers, die een medische achtergrond heeft, zei dat er te veel chloor in de lucht zat. Ik ben coach, dus ik heb zelf niet meegezwommen. Thuis ont dekte ik dat mijn kleren naar chloor stonken. Daar klopte ge woon iets niet." De gemeente Goedereede, eigenaar van 't Zui derdiep, liet zaterdag weten dat er niets aan de hand is. Uit voorzorg zijn brandweer en ambulance dienst ingeschakeld. De brandweer heeft metingen verricht en daarbij zijn geen verhoogde concentraties chloor of andere gevaarlijke stof fen vastgesteld. „Mogelijk dat ver moeidheid na de sportieve inspan ning een aantal zwemmers parten speelde," meldt de gemeente. MIDDELBURG - - In de nacht van vrijdag op zaterdag "rond 04.30 uur is een ruit van een woning aan de Dauwendaelsestraat in Middelburg vernield. Het totale schadebedrag is onbe kend. KOUDEKERKE - Inbrekers hebben za terdagmiddag tussen 14.00 uur en 18.30 uur in een .vakantiewoning aan de Valkenisseweg in Biggeker ke toegeslagen. De buit bestond uit geld, computerapparatuur en een mobiele telefoon. Om binnen te komen was een raam openge broken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14