Veerse Dam wacht op Europees geld WALCHEREN Vól-koren zo afwisselend als het weer Man opgepakt met harddrugs PZC almanak WC-papier MAANDAG 4 juni 2012 13 PZC Open Havendag breekt record 14 en 15 Scheldejazzfestival weer zeer gevarieerd 16 en 17 De herinrichting kan aansluiten op de plannen voor Oostwatering door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het is een plan met een hele lange adem. De herinrich ting van de Veerse Gatdam is al meer dan tien jaar in beeld. De Veerse politiek wil nu wel eens bij gepraat worden over het project. Gaat het allemaal nog wel door, is de prangende vraag. Volgens wethouder René Mole naar is er geen reden.tot ongerust heid. „We wachten op Europees geld en dan kunnen we van start gaan. Het plan is zeker niet geda teerd." Molenaar doelt op de 'tranche Europees geld' die tussen 2014 en 2016 loskomt. Veere hoopt er nu op dat voor de zomer de intentieovereenkomst met twee horecaondernemers on dertekend kan worden. Die verhui zen van de westzijde van de dam naar de Veerse Meerkant. „Dan kunnen we gaan werken aan de be stemmingsplanwijziging en dat neemt ook al gauw een jaar in be slag. Ik hoop dat we in 2014 echt gaan bouwen." I-ïetgaat om restau rant Vrouwe in den Polder, en De Lekkerbek. Op de vrijkomende lo caties komt natuurcompensatie. De Damplannen kunnen overi gens goed aansluiten bij de herin richting van het Oostwateringge- bied. Zeker nu het gemeentebe stuur heeft aangegeven daar 'een breder gebied bij te willen betrek ken'. Niet alleen de jachthaven wordt onder de loep genomen, maar ook het gebied richting de dam; naar Noord-Beveland toe en de eilandjes in het Meer. Molenaar: „Het ligt voor de hand om straks ook verbindingen tus sen de dam en.de jachthaven te maken. Daarbij kun je denken aan een watertaxi naar de haven en van de haven naar de eilandjes. Daarmee maak je het hele Veerse Meergebied interessanter en aan trekkelijker." De ideeën voor de herinrichting van de dam stammen al uit 2005. In 2008 bogen de gemeenten Veere en Noord-Beveland zich over de plannen. In 2009 gingen zij beiden akkoord. Begin 2010 on dertekende de provincie, de beide gemeenten, het waterschap en Rijkswaterstaat een overeenkomst waarin ze afspraken samen te wer ken 'aan de gebiedsontwikkeling rond de Veerse Dam'. En dan blijft het stil. Heel lang. Tot Veere nu opening van zaken moet geven. Uitgangspunt is de Veerse Dam Het Veerse Scheepstuig zingt tijdens Vól-koren. door Theo Giele MIDDELBURG - De zolder van Gale rie V was misschien een beetje klein, maar het popkoor Dazzle stond tenminste warm en droog. Dan had de leden van het Ooster- houtse Smartlappenkoor het zon dagmiddag slechter getroffen. Zij moesten zingen in de muziektent in het Molenwaterpark. Het jaar lijkse zangfestijn Vól-koren in Mid delburg had dit jaar twee gezich ten. Was het zaterdag aangenaam om buiten naar een van de tiental len koren te luisteren of om van lo catie naar locatie te kuieren, zon dag zocht iedereen zo snel moge lijk een plekje binnen in een kerk, een. kloostergang of, zoals het pu bliek van Dazzle, op een zolderka mer. En zo afwisselend als het weer, was traditiegetrouw ook de varië teit aan koren: zo'n honderddertig in getal. Van het Bachkoor BWV uit Middelburg tot het Koor van, Tante Door uit Bergen op Zoom. En met hoeveel zangers moet je zijn om een koor te vormen? De foto Ruben Oreel meiden van Knock on Wood wa ren met zijn vieren, het grote Koor Lichte Muziek A58 wist ook dit jaar weer de Nieuwe Kerk te vul len met zangers, zang en publiek. En weer of geen weer, het festival besloot met een gezamenlijk optre den op het Abdijplein, dat zoals zo vaak weer het hart was van een cultureel festijn. aantrekkelijker te maken voor toe risten. Het moet een 'hotspot' wor den. Dus wordt onder meer het strandje bij .Vrouwenpolder ver groot, wordt de huidige aanlegstei ger vervangen en verder richting strand gelegd. De steiger bij restau rant Vrouwe jn den Polder wordt vervangen en zal verder het water in steken. Daar komt een duikplek. Molenaar: „Een ideale plek om te duiken, het water is daar zo'n 20 meter diep." De uitbater van het restaurant Vrouwe in den Polder heeft al ja ren he-t plan een hotel te bouwen op een eiland in het Veerse Meer. TERNEUZEN - Een 28-jarige Rotter dammer is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond twee uur aange houden in Terneuzen. Hij bleek in het bezit te zijn van 2,5 gram hard drugs. Onderzocht wordt nog om wat voor soort verdovende midde len het precies gaat. Na verhoor mocht hij met achterlating van zijn drugs weer gaan. VANDAAG SNORSCOOTER BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling Tip? redactie@pzc.nl Die creatieve Walcherse was druk be zig met haar interieur. Zo vond zij dat wat oude meubels een fris kleur tje nodig hadden. Daarvoor moest wel eerst geschuurd worden op de oude laklagen. Dus had zij bij de bouwmarkt een paar rollen schuur papier gehaald. Die werden, een maal weer thuis, neergezet in het zichtveld van haar driejarige doch ter. Die dacht al snel dat zij wist wat de rollen precies voorstelden. Meestal heeft ze het goed, nu maakte zij een mogelijk pijnlijke vergissing. „Hé", zei ze, toen zij de rollen in het oog kreeg, "wc-papierl" Ze mag nu kiezen als ze naar het toilet gaat: grove korrel of fijne kor rel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13