IN 2 MAANDEN AFSLANKEN!? buitenland 19 Succes verzekerd! Losing weight the eosy way www.prodimed.nl leren voor EU-verdrag begroting Vrees voor burgeroorlog in Syrië neemt toe zaterdag 2 juni 2012 «ssssosswasosssost lijke macht", zei ze. Het publiek op het Wereld Economisch Forum gaf de Nobelprijswinnares een staande ovatie. foto Barbara Walton/EPA DUBLIN - Een mime meerderheid van de Ieren (circa 6o procent) heeft zich in een referendum ach ter het Europese begrotingsverdrag geschaard. Dat bleek vrijdag nadat alle stem men waren geteld. De opkomst was ongeveer 50 procent. Ierland is het enige land binnen de Europese Unie waar burgers zich mogen uitspreken over de nieuwe afspraken. Met het verdrag verplichten 25 van de 27 lidstaten van de EU zich tot een striktere begrotingsdiscipline. Het verdrag geeft de Europese Commissie bovendien ruimere mogelijkheden om landen te dwin gen hun overheidsuitgaven bin nen de perken te houden. Groot- Brittannië en Tsjechië voeren het verdrag niet in. De Ierse regering die stevig cam pagne voerde voor striktere Euro pese begrotingsregels, claimde vrij dag eerder op de dag al de over winning. Tegenstanders van het begrotingspact, waaronder Sinn Féin, erkenden ook al hun neder- laag. Een nee-stem in Ierland zou het land uitsluiten van Europese nood fondsen, waar het eerder al zelf aanspraak op moest maken. Het nee-kamp beweerde dat Europa niet zo ver zou durven gaan." DAMASCUS - Oppositionele activis ten in Syrië hebben vrijdag opge roepen tot een 'vulkaan van woe de' om te protesteren tegen de slachtpartijen van het Assad-be- wind. Bij de grootmachten neemt ondertussen de vrees toe voor een burgeroorlog in hetArabische land en wordt nagedacht over mili tair ingrijpen. „Het is zeer gevaarlijk", zei de Rus sische president Vladimir Poetin vrijdag in Berlijn na een gesprek met de Duitse bondskanselier An gela Merkel. De Rus ziet steeds meer signalen dat een burgeroor log aan het uitbreken is in Syrië. Poetin zei geen van beide zijden te steunen in het conflict in Syrië. Moskou wordt door andere lan den gezien als belangrijkste bond genoot van Assad. Rusland en Chi na zijn de enige grote landen die de Syrische president Bashar al-As sad nog niet zijn afgevallen. Mos kou en Peking houden al maan den met hun veto in de VN-Veilig- heidsraad een krachtige veroorde ling van het Assad-bewind tegen. De Britse minister van Buitenland se Zaken, William Hague, vindt dat de toestand in Syrië zo ernstig is en zo snel verslechtert, dat geen enkele optie kan worden uitgeslo ten. Groot-Brittannië is er nu nog niet aan toe om opstandelingen in Syrië te bewapenen of militair in grijpen te overwegen. „Maar als het vredesplan van Kofi Annan mislukt, moeten we naar alle op ties kijken", zei de bewindsman te gen de BBC-radio. VN-bemiddelaar Annan zelf uitte zich erg somber. Hij zei vrijdag „ge frustreerd en ongeduldig" te zijn over het geweld in Syrië. PEKING 'ClA-topspion in China ontmaskerd' China heeft een topambtenaar op gepakt, omdat hij zou spioneren voor de Amerikaanse inlichtingen dienst CIA. De man werkte voor een Chinese onderminister voor Veiligheid. Hij zou allerlei gegevens over Chinese buitenlandse spionage hebben doorgespeeld en daarvoor honderd duizenden dollars hebben gekre gen. De zaak kan het ernstigste lek zijn bij de Chinese spionagedienst in circa twintig jaar. Dief maakt vergulde vibrator buit Bij een overval op een seksshop in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia heeft een gewapende man een ver gulde vibrator van ruim 3000 euro buit gemaakt. Verder nam hij niets mee. De dief zal weinig voldoening uit zijn buit halen. De in Zweden ver vaardigde vibrator heeft een kern van roestvrij staal, waardoor het verwijderen van de gouden laag zeer moeilijk is. Bovendien vergat de dief de op lader mee te nemen. 15 KILO Met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet en persoonlijke begeleiding van onze diëtistes helpen wij u van uw overgewicht af, zonder jojo-effect, zonder medische risico's. Op een zo aangenaam mogelijke manier. Vro di med Kijk op www.prodimed.nl/verkooppunten of scan deze QR-code voor de verkooppunten:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9