aan de toekomst zeeland25 Vismijn fiw 1 mtyl 'Eén blikje per dag, dat valt best mee' gjiSjglfe 31 ZONWERING K OVERKAPPINGEN i MS l^r1* Mortiereboulevard 40 Middelburg T 0118-441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl 'Vraag naar de voorwaarden. 1 zaterdag 2 juni 2012 TERNEUZEN Tijdje gevangenis in voor stelen blikje bier Een 44-jarige Terneuzenaar moet voorlopig vast blijven zitten. Hij liep donderdag rond 19.15 uur in de C1000 in Temeuzen tegen de lamp met een gestolen blikje bier op zak. Beveiligers droegen de man over aan de politie die in hem een vaste klant herkende. Omdat de 44-jarige een 'veelpleger' is zal het even duren voordat hij vrijkomt AXEL Axelaar zit met messteken in café Een Axelaar (50) is donderdag avond gewond geraakt bij een steekpartij in zijn woning. Hij was er niet al te erg aan toe, want de po litie trof hem - na een melding uit de buurt - niet thuis aan, maar in een café. De man had steekwonden in zijn arm. De politie wist de mo gelijke dader ook te achterhalen, een 24-jarige Axelaar. Hij is donder dagavond thuis opgepakt. BORSELE Man rijdt dwars door gesloten slagboom Een 26-jarige man uit Hilversum reed vrijdagochtend rond 05.30 uur met zijn auto dwars door een slag boom op het tolplein van de Wes- terscheldetunnel. Hij kon kennelijk de passage niet betalen, liet zijn rij bewijs achter en reed de slagboom opzij. Politieauto's vatten post langs de A58; bij de afslag Rilland is de man aangehouden. KATTENDIJKE Auto gestolen tijdens duik in Oosterschelde Een 53-jarige Belg uit Wetteren moest donderdagavond constate ren dat zijn auto gestolen was, toen hij weer boven water kwam na een duik in de Oostschelde bij de Oude Zeedijk in Kattendijke. Hij had de auto, een blauwe VW Golf kenteken 1-BRF-114 daar tegen 18.00 uur op een parkeerplaats ach tergelaten. De politie zoekt (via twitter) getuigen van de diefstal. laten komen", zegt burgemeester Henny van Kooten. De gemeente ging uitgebreid in conclaaf met on dernemers en maatschappelijke in stanties om uit te vinden welke koers het dorp voorstaat. Daaruit is een opmerkelijk plan gedestil leerd, dat grotendeels steunt op de investeringsbereidheid van de on dernemers en - hopelijk - van de waterkeringbeheerders. „Het meest opmerkelijk vind ik Meer ligplaatsen, vismijn en visserij als publieks trekkers, dijkwoningen en nieuw strand. dat directeur Johan van Nieuwen- huijzen van United Fish Auctions nadrukkelijk heeft verklaard de vis mijn in Colijnsplaat te willen voortzetten", stelt ondernemer Ko de Pree. De beroepsvisserij en de vismijn spelen een hoofdrol in het toekomstplan als publiekstrekker in een 'visexperience'. Om het ruimtetekort rond de haven op te lossen is Delta Yachts van Ko de Koster bereid te verhuizen naar het havenplateau. Anton van der Weele van T&W Properties wil en kele woningen of appartementen bouwen bij het havenplateau. Ook op de dijk tussen haven en De Val- le is ruimte voor wat woning bouw, zegt Van Kooten. „Dat zijn de kostendragers die het plan mee mogelijk moeten maken." Cam ping Orisant en Pare Ganuenta in vesteren mee in de ontwikkeling van het nieuwe strand - immers, als de jachthaven vergroot wordt komt het huidige strandje binnen de haven te liggen. Met opspuiting is er een groot nieuw Oosterschel- destrand pal boven het vakantie- huizenpark en de camping te ma ken. Beide bedrijven dragen bij aan de bouw van een vissteiger, toegankelijk voor mindervaliden, die het strand zal afzomen van de Oosterschelde. Jeroen Verburg van Orisant wil bij die steiger een uit kijktoren bouwen. Met wellicht ook uitzicht onder water. door Adriënne Glasbergen GOES - De GGD wil dat energie drankjes uit de schappen van de supermarkt verdwijnen. Ze zou den alleen nog verkrijgbaar moe ten zijn in speciaalzaken. Scholen gemeenschap Pontes in Goes over weegt naar aanleiding van het standpunt van de GGD een ver bod op de drankjes. „Wij zijn op het Pontes heel erg be zig met de transformatie naar een gezonde school. Wij vonden de uitspraak van de GGD over de on gezonde energiedrankjes reden ge noeg om kritisch te gaan praten wat wij met dat feit moeten gaan doen", zegt rector Leo de Kraker van het Goese Lyceum. De leerlingen van het Pontes vin den dat een verbod op energie drankjes niet nodig is. „Door ener giedrankjes hou ik een dag school tenminste vol", zegt Tansu Schmidt (15). Zij weet wel dat de blikjes niet gezond zijn. „Eén blik je per dag valt toch best mee. Dat is vast niet schadelijk." Amber Kandel (15) denkt dat het niet veel zin heeft als de drankjes verboden zouden worden op school. „Dan wordt het wel stie kem gedaan en als dat niet op school is dan drinken ze het wel extra voor- en na schooltijd." De Kraker vindt het vooral belang rijk dat-het bewustzijn bij jonge ren vergroot wordt. „Jongeren moeten snappen waarom energie drankjes niet goed voor je zijn. Ze moeten weten wat er in zit. Alleen een verbod zou niet helpen." Bart Hoveijn (13), een leerling van het Goese Lyceum, weet best wat voor stoffen er in energiedrank zitten. „Ja veel suiker en cafeïne. Maar dat boeit me niet. Ik vind het gewoon lekker zoet. Dat we geen alcohol mogen drinken op school en drugs mogen gebruiken dat snap ik. Maar aan energiedrank vind ik niks ergs", zegt Bart. Ivo van Wemmei (14) vertelt dat het drankje ervoor zorgt dat je wakker blijft, wanneer je moe bent. „Ik vind wel dat ik zelf mag weten wat ik drink. Ik vind het ge woon lekker." Op het Pontes moet volgens de rector nog bepaald wor den wat de grenzen worden op het gebied van energiedrankjes: wat is verboden, en wat niet? Directeur Johan van Nieuwenhuijzen van United Fish Auctions wil nadrukke lijk de vismijn in Colijnsplaat blijven voortzetten, verklaren ondernemer Ko de Pree en burgemeester Henny van Kooten. Hendrik-Jan Hoffman en raadsprimus Arie Kees Oudshoorn. foto Willem Mieras makelaar Oosterscheldestraat 180 Middelburg Geert zin om te klussen? ^Irr, ET Kles dan voor deze tot wl jj in de puntjes afgewerkte, I instapklarè. woning! Een r""" I rq T7j ^eervol halfvriistaand }LT- huis met veel leefruimte, «r Uitgebouwde woonkamer met parketvloer, luxe keuken, schuur, tuin op het zuidwesten en vrije i: achterom. Vraagprijs 212.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97