Zo eerlijk vind ik het allemaal niet' SCHOUWEN-DUIVELAND Vakantieservice Oude planken OPEN HAVENDAG .7" almanak NK Jeugd en taptoe in Vlissingen Buiten spelen Bodemonderzoek in de Maarstraat k_ ZATERDAG 2 juni 2012 21 PZC Boek over Schouwse familie 22 en 23 Ondernemer Van de Zande vindt komst fitness in nieuwe sporthal oneerlijke concurrentie door Melita Lanting ZIERIKZEE - De vestiging van fit ness in de nieuwe sporthal om de exploitatie rond te krijgen is een vorm van oneerlijke concurrentie. Dat zegt Peter van de Zande van Sportworxs in Ziérikzee. „Juri disch kan het wel kloppen hoe het is gegaan, maar moreel zie ik dat toch een beetje anders. Zo eerlijk vind ik het allemaal niet." De ge meente heeft onlangs de bouw en exploitatie van een nieuwe sport hal in Zierikzee aanbesteed. Naast zwembad en sportzalen gaat de nieuwe exploitant ook een redelijk aantal vierkante meters commer cieel exploiteren. Hierdoor wordt de exploitatie gun stiger. „En daar zit het belang van de gemeente", zegt Van de Zande. „Dan hoeft de gemeente minder bij te springen." Volgens wethou der Ad Verseput klopt dat „Zon der commerciële exploitatie kan het tekort zeven of acht ton wor den." Nu moet de gemeente jaar lijks drie ton bijdragen. Juist die verstrengeling van pu bliek belang en commercieel be lang steekt Van de Zande. „De ge meente heeft niet gekeken hoe de markt in elkaar zit", zegt hij. De markt voor fitness is grillig en niet zo groot in een vergrijzend gebied, legt hij uit. Daarnaast moet een on dernemer veel investeren en de lid maatschapsgelden van een sport school zijn relatief laag. „En als er bezuinigd moet worden, is een abonnement snel opgezegd." Van de Zande heeft geprobeerd via de gemeenteraad vestiging van fitness tegen te houden omdat een derde groot bedrijf op het eiland ten koste kan gaan. van de huidige bedrijven. Dat is niet gelukt. De ge meenteraad heeft geconstateerd dat alles correct is verlopen. Op Schouwen-Duiveland zijn twee grotere sportscholen, beide in Zierikzee. Daarnaast zijn er nog een paar kleinere bedrijven ver spreid over het eiland. ZIERIKZEE - Archeologen zijn de bodem aan het onderzoeken in de Maarstraat in Zierik zee. Daar waar eens de vervallen pakhuisjes stonden liggen nu de fundamenten bloot van eerdere bebouwing. Vermoedelijk ergens uit de 16e of 17 eeuw, maar dat moet nog nader worden bepaald. Inmiddels zijn drie huisjes te ruggevonden en zijn de resten van een water put en een waterafvoer goed te zien. Ook de komende week wordt de bodem nog verder onderzocht. Op deze plek komen nieuwe hui zen met winkeltjes. foto Dirk-Jan Gjeltema Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw MIDDELBURG - In Middelburg zijn bij archeologische opgravingen pa len en planken van ongeveer 1000 jaar oud gevonden. Dat gebeurde bij opgravingen aan de Bachten- steene in Middelburg. ZATERDAG 2 JUNI 2012 VLISSINGEN-OOST Schcldepoort Havennummer 1010 www.zppc.nl VLISSINGEN - Op sportpark Irislaan in' Vlissingen strijden vandaag muziekkorpsen met elkaar op het Open NK Jeugd. I-Iet kam pioenschap wordt rond 17.15 uur af gesloten met Taptoe Zeeland. Het Open NK Jeugd begint om 12.30 uur met twee optredens, van de Jeugd Deltaband uit Vlissingen en van Jong Excelsior uit Delft. Om 13.00 uur begint het Open NI< Mars met steeds een optreden van ongeveer een kwartier. De Jeugd Deltaband uit Vlissingen is de Zeeuwse deelnemer aan deze com petitie. Na een pauze begint om 15.00 uur het Open NK Show, met steeds een optreden van rond de twintig minuten. Bij dit NK is Junior Drumcorps Johan Friso uit Middel burg deelnemer. i e B s s Tip? redactie@pzc.nl Ook in de Terneuzense wijk Othene was het heerlijk weer, dus stuurde moeders haar twee jongens naar bui ten. De twee hadden daar geen pro blemen mee. Ze ravotten wat, spron gen zich in het zweet op de trampoli ne en trapten een balletje. En daar na gingen ze liedjes zingen. In het Nederlands en in steenkool-Engels. Zo had de jongste (6) laatst een oud zomerhitje op de radio gehoord. Het melodietje was in zijn hoofd blijven zitten. „Sex on the beach", zong hij. Zijn moeder sommeerde hem binnen te komen. „Dat soort liedjes wil ik niet meer horen. En.al helemaal niet in de achtertuin." Het jochie snapte het niet. „Wat betekent dat dan, ma ma: on the beach?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93