Mubarak was moderne farao 81 buitenland In Sjanghai zoek je de ware tussen twintigduizend gegadigden HHHPB Suu Kyi tempert verwachtingen Slachtoffer Canadese porno-acteur was een Chinese student zaterdag 2 juni 2012 Rechtszaak ex-president nadert einde «aasffiigaawLLi^uiiguiBOiaiwjiii^iiiiif'ii t ^^^-^^simmmiiem^s9sssmmmem^^sss^^ss&sss^m^^(iwss^ssssmassssemmasmssiixsim^ss& SILVER SPRING Nonnen VS in verzet tegen Vaticaan DE LCWR, die 8o procent van de nonnen in de VS vertegenwoor digt, heeft zich gisteren fel gekeerd tegen de maatregelen die het Vati caan tegen de nonnen heeft geno men. Het Vaticaan heeft drie bisschop pen opdracht gegeven om, indien nodig zonder tussenkomst van de leden, de statuten, agenda en litur gieteksten van de LCWR aan te pas sen. De nonnen zouden volgens Rome te vrijzinnig zijn. Ruim dertig jaar was hij het gezicht van Egypte. Hosni Mubarak, oud-luchtmachtof ficier, ex-president. Momen teel is hij beklaagde. Van daag hoort hij het vonnis. Vriend en vijand noemen Hosni Mubarak (84), die vandaag het vonnis aan hoort in de strafzaak te gen hem, de laatste farao van Egyp te. Hij loodste het land ruim 30 jaar onverstoorbaar door politiek moeilijke tijden, waarbij hij de eco nomie voor een deel liberaliseerde en moslimextremisten onder de duim hield. Als dank kreeg Egypte miljarden dollars hulp van de VS. Maar Mubaraks critici menen dat hij het land niet stabiel hield, maar op zijn zachtst gezegd stag neerde met het corrupte partijap paraat van zijn Nationaal Demo cratische Partij (NDP). Mubarak kwam ter wereld in 1928 in een dorpje in de Nijldelta. Hij bezocht de militaire academie en maakte carrière bij de luchtmacht, vooral tijdens de oorlog van 1973 tegen Israël. President Anwar Sa- dat benoemde hem in 1975 tot vice- president. Mubarak veranderde de pro-wes terse koers niet toen hij in oktober 1981 opvolger werd van de doodge schoten Sadat. De noodtoestand die Sadat had uit geroepen, trok Mubarak nooit in. Het bleek een handig instrument om tegenstanders aan te pakken. In de jaren negentig sloeg Muba raks regime met succes islamitisch extremisme en terrorisme neer. Hij werd geholpen door een enorm aantal verklikkers en door dat de 83 miljoen mensen op slechts 40.000 vierkante kilometer bij elkaar wonen. De extremisten waren voor Muba rak vaak een argument om de macht in handen te houden. Zon der hem zouden die het land over nemen, hield hij geldschieters voor. Verkiezingen waren nooit een probleem voor het NDP van de president, met behulp van enor me fraude. Mubarak leek open te staan voor echte democratie, maar de verkie zingen werden juist steeds oneerlij ker. Dat beroofde veel opponenten van hun laatste vleugje hoop op democratisering onder de moder ne farao. De onvrede bleek licht ontvlam baar. Massale stakingen en protes ten in het voorjaar 2011 leidden tot het vertrek van Mubarak. Hij trok zich terug in zijn villa aan de Rode Zee, terwijl een militaire raad het land bestuurt tot aan de verkie zing van een nieuwe president. Mubarak moest voor de rechtbank verschijnen omdat hij betrokken zou zijn bij de dood van 850 beto gers. De inmiddels hoogbejaarde ex-leider verscheen daarbij op een brancard en leek de hele tijd te sla pen. Zijn zonen Gamal en Alaa worden vervolgd voor corruptie. Zoon Ga- mal droomde er ooit van zijn va der op te volgen als president, maar in plaats daarvan lijkt hij hem te volgen naar de gevangenis. OTTAWA - Het in stukken gehakte slachtoffer van een pornoacteur in Canada was een Chinese student. De acteur had een relatie met de student. Dat zei de Canadese poli tie vrijdag. Een aantal van de lichaamsdelen van het slachtoffer werd in de post gevonden. De zaak kwam aan het rollen toen op het kantoor van pre mier Stephen Harpers Conservatie ve Partij in Ottawa dinsdag een pakketje binnenkwam met een menselijke voet erin. Die bleek van de student. Later werden zijn hand en torso gevonden. Ook op de plek waar de acteur zijn vriend heeft vermoord, werden lichaams delen gevonden. „Maar we missen er nog steeds een paar", aldus de politie. De politie kwam op het spoor van de dader, Luka Rocco Magnotta (29), doordat hij zijn daad had ge filmd. De man is nog steeds voort vluchtig. BANGKOK - De Birmese oppositie leidster Aung San Suu Kyi heeft vrij dag in de Thaise hoofdstad Bangkok voor het eerst in 24 jaar een interna tionaal publiek toegesproken. Suu Kyi riep de wereld op tot 'gezonde scepsis' wat betreft de democrati sche hervormingen in Birma. „Birma is pas begonnen met de opbouw van een democratie en het ont breekt nog steeds aan een recht staat en een onafhankelijke rechter- door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - Liu Jing (24) staart naar de roze wand met honderden vak jes. In elk vakje staan naam, leng te, gewicht, inkomen en mobiel nummer van een vrouw. „Even de concurrentie bekijken", legt Liu uit. „De meesten zijn ouder dan ik, da's mooi." Liu werkt op een handelskantoor. „Elke dag, van acht tot vijf 's Avonds rust ik uit, dus net als zo veel jongeren in Sjanghai heb ik geen tijd om een trouwpartner te zoeken." Liu is daarom, met 20.000 ande ren, naar een datingbeurs geko men die wordt georganiseerd door de gemeente. Twee dagen lang lo pen mensen in een grote hal te zoeken naar de ware. Opvallend ge noeg zijn de zoekenden vooral jon ge vrouwen en ouders. De man nen ontbreken. Behalve als het va ders zijn die net als moeders met briefjes rondlopen waarop ze hun kind aanprijzen: lengte, gewicht, leeftijd, salaris, in bezit van huis of niet. Xiao Ming (25) is niet eerder naar een koppelevenement geweest. „Mijn ouders wonen duizend kilo meter verderop. Ze blijven maar bellen met weer een jongen die ik volgens hen moet ontmoeten. Om daarvan af te zijn, ben ik hier ko men kijken." Het verbaast haar niet dat er weinig jongens rondlo pen. „Chinese jongens blijven het liefst thuis, gamen en zo." De druk op jongeren om een ge schikte partner te vinden is groot. Hoewel een eigen woning voor de meesten onbetaalbaar is, willen vooral de ouders dat hun kind trouwt met iemand die een huis heeft. Het nieuwe echtpaar, en hun nageslacht, zijn voor pa en ma de belangrijkste pensioenvoor ziening. Onder de jongere genera tie wint het 'naakte huwelijk' ech ter aan populariteit: trouwen met iemand die je leuk vindt, in plaats van met iemand die een goede baan en huis heeft. Xiao: „Het gaat erom dat je goed met iemand kunt praten. De rest komt later wel." Hoe drukbezocht de beurs ook is, resultaten worden alleen buiten het gebouw geboekt. Daar is de liefde gewoon koehandel. Ouders kijken bij elkaar op briefjes of hun kroost passend is. Niet op basis van karakter, maar via de harde ge tallen. Als die matchen, wordt het ultieme getal uitgewisseld: het mo biele nummer. 3-daaqs Giethoorn-arranqement 89 3-daags Giethoorn arrangement: Htl. Sunflower*** 8 dagen o.b.v. logies/ontbijt vertrek in juni Prijs per persoon o.b.v. 2 personen inclusief vlucht al v.a. MAUA ar de voorwaarden: J Arke.nl 1130 winkels 0900 8847 0L Vraag •2x overnachting in Hotel Hoogeveen •2x uitgebreid ontbijtbuffet lx driegangendiner op de 2e dag kortingsvoucher voor kopje koffie met een Brusselse wafel in Giethoorn •lx een rondvaart door Giethoorn t/m 30/06: €89,00 p.p. 01/07 t/m 30/09: 99,00 p.p. Toeslag Vri/dag- en zaterdagnacht €5,- p.p.p.n. Exclusief gemeentelijke heffingen 2,00 p.p.p.n. en reserveringskosten 5,00 p.p. Toeslag alleengebruik 23,50 p.n. Deze, aanbieding is alleen telefonisch te boeken onder vermelding van: WEG020A"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8