Justitie: arts dreef patiënt tot zelfmoord 61 binnenland I Gescheld op internet na dood Ramsis Kwidama r t 40 JAAR dejongintra.nl 'Piraten' zijn weer thuis Albayrak eist vergoeding na ontslag DE BESTE BUSVAKANTIES EN RIVIERCRUISES zaterdag 2 juni 2012 Grootste medische strafzaak ooit in Nederland ENSCHEDE - Ex-neuroloog Ernst Jansen Steur van het Medisch Spec trum Twente in Enschede heeft volgens het Openbaar Ministerie (OM) een mensenleven op zijn ge weten. Door het stellen van een foute diagnose dreef de aan medi cijnen verslaafde specialist een pa tiënt tot zelfmoord. Officier van justitie Marjolein van Eykelen, verbonden aan het exper tisecentrum medische zaken van het OM in Rotterdam, meent die verdenking tegen de zenuwarts te kunnen bewijzen. De verdachte is verhoord. Volgens justitie werkt hij mee aan het nog lopende rechercheonderzoek. Jan sen Steur is uitgeweken naar het buitenland. De tot zelfmoord gedreven patiënt is één van de negen slachtoffers van Jansen Steur in wier zaken jus titie tot vervolging overgaat. In de grootste en meest complexe medi sche strafzaak ooit in ons land wordt de ex-neuroloog vervolgd voor mishandeling, het brengen van een patiënt in hulpeloze toe stand met zwaar lichamelijk letsel of de dood tot gevolg, verduiste ring, diefstal en valsheid in ge schrifte. De negen dossiers zijn door vijf deskundigen beoordeeld als meest kansrijk voor een veroordeling. Volgens het OM was het lastig ex pertise voor die beoordeling te vin den. Neurologen stonden niet te pope len om in de strafzaak tegen hun collega Jansen Steur te getuigen of hun oordeel te geven, erkende de aanklaagster gisteren. Voor het eerst in een strafzaak wil het OM bewijzen dat psychische schade tot zwaar lichamelijk letsel kan leiden. Daartoe moeten de patiënten zich onderwerpen aan nader psychia trisch onderzoek, bij het Neder lands Instituut voor Forensische Psychiatrie (NIFP). Met de uitkom sten wil de zaakofficier de schade aantonen. Een aantal zaken is verjaard. Dat is deels de schuld van het OM, erken de Van Eykelen. Tegen het Me disch Spectrum Twente loopt nog een gerechtelijk vooronderzoek. AMSTERDAM - Voormalig directeur van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) Nurten Albay rak begint een procedure om als nog een ontslagvergoeding af te dwingen via de rechter. Dat heeft haar advocaat Anita Verbeek vrij- Donderdag maakte het ministerie van Binnenlandse Zaken bekend dat Albayrak vanwege 'verwijtbaar handelen' geen aanspraak kan ma ken op de ontslagvergoeding die in haar contract is opgenomen. „Zoals elke Nederlander die ontsla gen wordt, heeft mevrouw Albay rak recht op een goede financiële afhandeling", aldus Verbeek. „Vooral omdat ze in de aanloop naar het ontslag ten onrechte door minister Gerd Leers en COA ern stig is beschadigd." Nurten Albayrak begint een proce dure 'wegens kennelijk onredelijk ontslag'. Wanneer die dient, is nog onbe kend. DEN HELDER - Bemanningsleden van onderzeeboot Hr.Ms. Dolfijn kijken verwachtingsvol uit naar familie leden en bekenden aan wal bij aan komst in de haven van Den Helder. De Dolfijn, getooid met een piraten- embleem, arriveerde gisteren na een verblijf van drie maanden in het Somalisch bassin. De bemanning van de onderzeeboot door Koos van Wees ROTTERDAM - De 35-jarige Ramsis Kwidama verdronk toén hij een twaalfjarig jongetje probeerde te redden. Zijn Antilliaanse afkomst leidde de afgelopen week tot dis cussies op internet. Zo schreef ie mand bloedserieus: 'Zo slecht zijn die Antillianen nog niet. Je hebt er ook goede onder.' Maar ook kwamen er veel negatie ve reacties op de familie van het jongetje. De vader van het geredde kind had zijn schouders opgehaald toen de vriendin van Kwidama zei: „Let goed op hem. Laat hem wat van zijn leven maken, dan is het niet voor niks geweest." Vast een Turk of Marokkaan, re gende het reacties. Onzin, was het tegengeluid. Die vader was niet on verschillig, ook geen Turk of Ma rokkaan, sprak gewoon geen Ne derlands en had niets begrepen van wat de vrouw zei. Kwidama was een held, luidden de reacties op condoléance registers, nieuwssites en discussie fora. Niet zomaar een held, een Antilliaanse held, benadrukten ve len. Waarom zou dat erbij moeten?, vonden weer anderen. Omdat het er ook altijd bijstaat als er in drugs gehandeld wordt of een overval - wordt gepleegd. Leefbaar Rotterdam meende dat de gemeente voor deze held wel mee kon betalen aan het vervoer van Kwidama's lichaam naar Cura sao. 'Hypocrieten. Nog maar kort gele den wilden ze alle Antillianen Rot terdam uitschoppen', stond op in ternet. 'Laat de vader van dat geredde jon getje die kosten maar betalen', meende een ander. Dat zijn dood leidt tot zoveel ve nijn is misschien wel het meest tra gische aan de reddingsactie van Ramsis Kwidama. Berlijn, Potsdam en Dresden 6-daagse busreis Diverse vertrekdata t/m oktober Sissi, Strauss en Sachertorte 6-daagse busreis Diverse vertrekdata t/m november deionqintra.nl/bbcotOl Thüringen en Saksen 8-daagse busreis Diverse vertrekdata t/m oktober deiQriaintfa.nl/bbatb01 Wenen en het Wienerwald 10-daagse busreis - Diverse vertrekdata t/m oktober Texel en de Hanzesteden Neckar reis 10-daagse riviercruise Slechts één vertrekdatum: 7 juli 8-daagse riviercruise Slechts één vertrekdatum: 30 juni 2* persoon gratis! 2' persoon gratis! bel 0180*457803 of ga naar uw ANVR reisbureau «cai - -■

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6