FZC Volle campings met Pinksteren Bijna helft scholieren kiest pas laat studie Zeeland is het populairst Zeeuwse kust kleurt blauw 12 zaterdag 26 mei 2012 IN BEELD Lekker uitwaaien en genieten van zon, zee en strand. Dat zijn de dingen die Zeeland tot onbe twiste favoriete vakantiebe stemming maken. Dat blijkt uit onderzoek van het Economisch Bureau van ING. Met name Duitsers brengen ge regeld een bezoekje aan onze provincie. Traditiegetrouw was het ook dit pinkster weekend weer erg druk. Addy van Oost, van camping De Wijde Bliek in Renesse, kan dit beamen. „Wij, en alle campings Vakantie Zeeland populair O Zeeland is de populairste vakantieprovin cie van Nederland, blijkt uit onderzoek van het Economisch Bureau van ING. Dat komt vooral door het grote aantal Duitsers dat hier zijn vakantie doorbrengt. Ze zijn goed voor 75% van de buitenland se toeristen in Zeeland. De accomodaties aan de kust hadden een bezetting van 95 procent. door Matthanja Schipper in de omgeving trouwens, zaten echt tsjokvol." En nóg bleven ze komen. Veel (Duitse) vakantiegangers zochten tever geefs naar een camping. „We hebben zo lang mogelijk doorverwezen naar cam pings die nog wel plaats hadden. Maar we hebben helaas ook heel veel mensen niet meer kunnen helpen." Door het slechte weer bij Pasen was het voor het eerst dit jaar zo druk op de Zeeuwse campings. Camping De Wijde Bliek had al wel rekening gehouden met een invasie. „We hadden meer personeel en de receptie was langer open. Je wilt niet dat mensen in de auto slapen natuur lijk." Sinds twee jaar richt Renesse zich meer op gezinstoerisme. „Dit maakt de sfeer echt een stuk gezelliger. Sommige jongen drinken alleen maar, en dat is voor nie mand leuk." De jongeren die naar de cam ping komen zijn overwegend Duits. Opvallend is dat er op De Wijde Bliek dit jaar heel wat meer Nederlanders stonden dan vorig jaar. „Zo'n veertig procent van MAANDAG 4 juni QUOTE VAN DE WEEK WOENSDAG 6 juni De EO houdt vanaf 19.45 uur een samenzangavond in de Moriakerk in Westkapelle. DONDERDAG 7 juni Inloopbijeenkomst vanaf 15 uur in Het Akkoord te Veere over kreken en vesten. VRIJDAG 8 juni Start Schellachloop in Middel burg om 19.30 uur. Start en finish bij de kaasboerderij. ZATERDAG 9 juni Rónde van Zeeland Seaports met start in Middelburg en fi nish in Goes. MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL 1Karla Peijs vertrekt 2. Angela Stok uit Goes verko zen tot Miss Zeeland 3. Voetbalsupporters gaan elkaar te lijf op veerboot Vlissin- gen-Breskens. De Zeeuwse stranden vol doen aan de internationa le eisen voor een Blauwe Vlag. Dat is een keurmerk dat aangeeft dat een strand schoon en veilig is en goe de sanitaire voorzienin gen biedt. Aan Domburg een Oostkapelle is de vlag al voor de 25e keer toegekend. Addy van Oost: „Genieten van de frisse lucht en de natuur." de gasten kwam uit Nederland. De overi ge 60 procent was Duits: nog steeds een behoorlijk percentage dus." Volgens Addy is het strand de belangrijk ste trekpleister in Zeeland. „De meeste mensen hebben echt genoten van het strand en het zwembad. Maar ook in het dorp was het heel gezellig met verschil lende muziekevenementen." Het gros van de Duitsers op De Wijde Bliek komt uit het Ruhrgebied. „Daar is foto Dirk-jan Gjeltema natuurlijk alleen maar industrie. Ze zeg gen altijd dat ze hier zo genieten van de frisse lucht en de natuur." De verwachtingen voor de zomer zijn hoog. Maar ook de trend van het late boe ken is op de camping merkbaar. „De boe kingen beginnen nu pas echt te lopen. Maar voor het hoogseizoen zitten we al bijna vol." Er komt dus nog een drukke periode aan voor De Wijde Bliek. Addy is er helemaal klaar voor. iVIDEO VAN DE WEEK Veel! Héél, héél veel' Politiewoordvoerder Mireille Aalders over de hoeveelheid gevonden voor werpen die jaarlijks naar de bureaus in Zeeland wordt gebracht. Waterschap Scheldestromen begint met de renovatie van haventje van Waarde. De avondvierdaagse van Burgh-Haamstede gaat voor de 33ste maal van start. UW MENING 573 reacties Ik kan best wat inleveren eens MM» 30% oneens irnrMrin w 70% Zeeland is de populairse vakantiepro vincie van Nederland, mede dankzij de vele Duitsers die ervoor kiezen hun vakantie hier door te brengen. Dat blijkt uit onderzoek van het Eco nomisch Bureau van ING. Ook de VW Zeeland constateerde tijdens het pinksterweekeinde dat de oosterbu ren 'weer terug zijn'. Bijna 40 procent van de middelbare scholieren die dit jaar eindexamen doen, heeft zich nog niet ingeschre ven voor een vervolgstudie. Zorgelijk, vindt het Interstedelijk Studenten Overleg, omdat twijfelaars die pas laat een studie kiezen, vaak in het eerste jaar ook afvallen. Het ROC en de HZ herkennen zich in deze trend. Vliegtuigje stort neer Rol PW uitgespeeld 50 jaar cel voor Taylor Vier inzittenden van een vliegtuigje dat maandag rond 11.00 van vliegveld Mid den-Zeeland was opgestegen, zijn zwaarge wond geraakt bij een crash of een noodlan ding op de Tweede Maasvlakte bij Hoek van Holland. De Cessna was verhuurd aan een vliegschool uit Rotterdam. De rol van Geert Wilders en zijn PW is uit gespeeld en Mark Rutte wordt premier. Dat blijkt uit een enquête van onderzoeks bureau OverheidinNederland.nl onder Zeeuwse bestuurders en politici. Wilders wordt door 74 procent verantwoordelijk ge houden voor de val van de gedoogcoalitie. Ex-president Charles Taylor (64) van Libe ria is woensdag doot het internationale Spe ciale Hof voor Sierra Leone (SCSL) tot 50 jaar cel veroordeeld wegens zijn rol in de gruwelijke misdaden die in het West-Afri kaanse Sierra Leone werden gepleegd. Dat gebeurde in de oorlog van 1991 tot 2002. Het strand bij Zoutelande. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68