m binnenland 15 'Overheid werkt escalatie in de hand' weekendcompany0 Wilders vangt bot bij rechter Roosendaal is lekkende wagons beu KRAS.NL Duitse politie pakt Nederlander met lading qat www.weekendcompany.i zaterdag 2 juni 2012 INCLUSIEF Dag 1: vliegreis Rome, transfer, inscheping. Dag 2: ontdek Livorno nabij de Italiaanse kunststad Florence en het beroemde Pisa. Dag 3: Villefranche aan de Franse zuid kust, optioneel naar Nice. Dag 4-5: bruisend Barcelona met de Sagrada Familia. Dag op zee. Dag 6: La Goulette, nabij het Arabische Tunis, waar u een bezoek kunt brengen aan de Grote Moskee en de Souk. Dag 7: historisch Napels, nabij de vulkaan Vesuvius en legendarisch Pompeï. Dag 8: ontscheping, transfer en vliegreis terug. Juli v.a. 799 Sep. v.a. 799 Aug. v.a. 1085 Okt. v.a. 769 Prijzen zijn o.b.v. 2 persoonshut. Zie www.kras.nl/32777 «g BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscp» Prijzen-zijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusieI reserveringskoslen en Colaniileitenlonds ALL-INCLUSIVE MIDDELLANDSE ZEE i/ vliegreis ft/ transfers t/ 7 nachten cruise ft/ alle maaltijden en diverse drankjes aan boord JNNt&SStttt BOEK NU: hoogseizoen fors in prijs verlaagd! ENSCHEDE - Het breed opgezet ac tieplan om de opmars van crimine le motorbendes een halt toe te roe pen, is afgelopen maand voor het eerst gebruikt ter onderbouwing van politie-ingrijpen. Zowel bij aanhoudingen in Tilburg als in En schede van leden van motorclub Satudarah verwees de politie naar de hierin gemaakte afspraken. In Twente werden de president van Chapter East en een lid gear resteerd vanwege een bedreiging bij een café in de gemeente Henge lo. In Tilburg hield de politie, drie motormannen aan op verdenking van mishandeling van een portier. Advocaat Robert Speijdel van de na een dag weer vrijgelaten presi dent van Satudarah Chapter East, vindt dat de overheid een gevaar lijk spel speelt. Hij heeft de indruk dat ze bezig is de zaak 'uit de klau wen te laten lopen' om vervolgens leden van Satudarah te kunnen op sluiten. Op basis van 'onbekende afspraken en niet heldere regels' worden de motorleden opgejaagd. Het zou Speijdel niet verbazen als de overheid hoopt op een heftige reactie van Satudarah nadat bij hen het bloed onder de nagels van daan is gehaald. „En dan kan de politie zeggen: 'Zie je wel hoe ge vaarlijk ze zijn'", aldus Speijdel. De advocaat zegt dat er niets tegen regels is, maar dan moeten ze wel helder en bekend zijn. „Anders leidt dat tot willekeur." Willekeur wordt volgens hem al uitgeoefend als het gaat om afwij zing van mensen in horecagelegen heden op basis van hun motorkle- ding. Burgemeester Frank Kerck- haert van Hengelo omschreef men sen in jacks van Satudarah onlangs als bedreigend. Hij vindt dat hen de toegang tot horeca geweigerd kan worden op basis van het con venant Veilig uitgaan. De dreiging wordt vooral bepaald door de kle ding en het aantal leden. BREMEN - De Duitse politie heeft donderdag nacht een 41-jarige Ne derlander opgepakt, die in een be stelbus 1340 kilo qat vervoerde. Hij liep tegen de lamp tijdens een controle op een snelweg bij Bre men. De blaadjes in het voertuig had den een waarde van meer dan 90.000 euro, aldus de politie. Qat bestaat uit blaadjes en takjes van een plant die in Nederland nog is toegestaan, maar verboden is in de ons omringende landen. ROOSENDAAL - De Roosendaalse burgemeester Jacques Niederer heeft vrijdag zijn ongenoegen geuit over het derde incident met lekkende Belgische ketelwagons in anderhalve maand. Belgische treinen worden sinds en kele maanden in Roosendaal ge controleerd. Voorheen reden ze door naar rangeerterrein Kijfhoek in Zuid-Holland, aldus een ge meentewoordvoerder. Niederer zegt dat een controle juist moet plaatsvinden op de locatie waar het transport vertrekt. „Dit is nu de derde keer op rij dat de brand weer met groot materieel moet uit rukken en dat treinreizigers in en rond Roosendaal stranden." Vrijdagochtend werd het treinver keer van en naar Roosendaal kort stilgelegd. Uiteindelijk bleek er één druppel te zijn gezien bij een ketel wagon op een zijspoor. waarom zou je meer betalen DEN HAAG - Een besluit over het permanente Europees noodfonds (ESM) hoeft niet te worden uitge steld tot na de Tweede Kamerver kiezingen in september. Geert Wil ders had daarvoor een kort geding aangespannen, maar hij ving giste ren bot bij de voorzieningenrech- ter in Den Haag. De PW-leider deed daarna een dringend, persoonlijk beroep op premier Mark Rutte een definitief besluit toch door te schuiven. De rechter was duidelijk in zijn vonnis; hij wees alle vorderingen van Wilders af. De rechter vindt dat hij niet mag ingrijpen in het proces van wetgeving, omdat dit in de Grondwet is voorbehouden aan het parlement en de regering (wetgever). Uit niets is gebleken dat de regels dusdanig zijn ge schonden, dat hij toch moet ingrij pen. Wilders zei de zaak 'tot het bittere einde' te gaan bestrijden. Hij over weegt een bodemprocedure. Minister Jan Kees de Jager (Financi ën) liet weten te hopen dat 'de insi nuaties' dat er geen democratische controle zou zijn over het perma nente noodfonds, nu voorbij zijn. strafrechtelijke onderzoeken zijn I-DrOCentmOtOrclub momenteel gaande, waarin leden van criminele motorclubs een rol Uitdrukking voor criminele motorclubs. Komt uit Amerika, waar ooit werd spelen. beweerd dat 1 procent van de motorclubs zich buiten de wet stelt. Politie en gemeenten gaan alles aangrijpen om motorclubs als de Hells Angels te kunnen aanpakken. foto Olaf Kraak/ANP 8-daagse zeecruise per MS Sovereign Korting 39% 150 beschi Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00-21 00 uur za 10.00 uur-16,00 uur zo 12.00- 16.00 uur •Prijs o.b.v. 2-persoonsbezelling en excl. reserveringskoslen 12,50 per boeking. Kijk voorde volledige voorwaarden o[ Let op! Alleen op 2 juni tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. Vacua/die, a juni 201a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5