V! zeeland 13 SALE Doorstart Zalco dichtbij Gimbrère Trainer van het jaar commentaar Topscorer van het jaar Emancipatie Cheque voor G-voetbal Westerschelde- tunnel dicht ADRZ maakt 10 miljoen winst Damesteam van het jaar Talent van het jaar Vrijwilliger van het jaar zaterdag 2 juni 2012 MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN Gérard de Nooijer bewees zijn kwaliteiten als trainer dit seizoen bij Goes. Hij debuteerde met de ploeg in de eerste klasse en greep meteen de eer- ste-periodetitel. Goes strijdt nog steeds voor promotie. De Nooijer, die de Award uit handen kreeg van Jean-Paul van Gastel, bleef Michel Leonhart en Diederik Hiensch voor. Niemand minder dan Willy van der Kuijlen reikte de Award voor topscorer van het jaar uit aan Marco Faassen. De spits van Terneuzense Boys maakte 27 doelpunten in de tweede klasse. Mede daardoor werd zijn team met overmacht kampioen. Peter van Gorsel werd tweede, Mark Minderhoud derde. rouwen zijn schaars in het Zeeuwse loka le bestuur. Dit blijkt uit tellingen van de Vereniging Nederlandse Ge meenten. Zeeland loopt ver ach ter bij de rest van Nederland. Er zijn hier heel weinig vrouwe lijke wethouders en helemaal geen burgemeesters. Jammer, maar niet onoverkomelijk. Veel vrouwen in het bestuur is geen garantie voor succes of sta biliteit. Dat bleek nog tamelijk recent in Vlissingen waar een bestuurscollege van louter vrou wen jammerlijk vastliep. Wat dit betreft doen ze niet onder voor mannen. Toch is het van belang dat vrouwen mee bestu ren. Met vrouwen erbij wordt de bestuurscultuur beter en de afweging breder. Het is overigens niet nodig om krampachtig naar een evenredi ge vertegenwoordiging te stre ven. Want veel mannen zijn pri ma in staat om de vrouwelijke noot aan te brengen. Dat is mis schien wel de betere vorm van emancipatie. Het vrouwenteam van Oostkapelle ontving uit handen van Dolf Roks de Award voor beste damesvoetbalploeg. Het team van Irma de Witte gooide afgelopen seizoen hoge ogen in de hoofdklasse. Oostkapelle was dicht bij promotie via de nacompetitie. De andere genomineerden waren Smerdiek en MZC'11. Dankzij een actie van de Lionsclub Vlissingen kunnen de spelers van het pas in ere herstelde G-voetbalteam van MZC'11 uit Zierikzee een groot G-voetbaltoernooi organiseren. Ze ontvingen aan het slot van de avond een cheque van liefst tweeduizend euro. foto's Ruben Oreel BORSSELE- Rijkswaterstaat test in de avond en nacht van 5 op 6 juni de calamiteitenvoorzieningen in de Westerscheldetunnel. Diverse calamiteitenscenario's worden doorlopen. De test wordt gecombi neerd met onderhoudswerkzaam heden. De tunnel is dan in beide richtingen volledig afgesloten. Op dinsdag 5 juni start de afsluiting om 20.30 uur, die duurt tot uiter lijk 4.00 uur op 6 juni. Het verkeer wordt omgeleid via Antwerpen. door Frank Balkenende VLISSINGEN-OOST - De doorstart van delen van de failliete alumini- umfabriek Zalco in Vlissingen- Oost is nabij. Als er geen kink in de kabel komt, zetten de kopers (het Duits-Oos tenrijkse bedrijf Alumet en het Amerikaanse bedrijf Century) vol gende week hun handtekening. Eind april ketste de doorstart op het laatste moment af. De curato ren besloten vanaf dat moment in te zetten op liquidatie. Achter de schermen spraken de gegegadig- den verder met Zeeland Seaports, die als eigenaar van de grond een sleutelrol vervult. Op zijn beurt moet het havenbedrijf tot overeen stemming komen met de Nationa le Borgmaatschappij, die op de meeste gebouwen het eerste hypo theekrecht heeft. Nationale Borg heeft in het faillissement tot nu toe twaalf miljoen euro geclaimd. Beide partijen verschillen van me ning over hoe de opbrengst bij ver koop van delen van Zalco moet worden verdeeld. Maar volgens cu rator Benne van Leeuwen staan nu alle lichten op groen. „We zijn veel verder dan eind april." Alumet wil de gieterij kopen, Cen tury heeft interesse in de anodefa- briek. Een doorstart levert 80 tot 100 banen op. Voor de smelterij is geen tweede leven beschoren. Katern Werken: Bijscholing Zalco'ers GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis heeft vorig jaar een winst geboekt van bijna tien mil joen euro. Een deel hiervan, 4,3 miljoen, bestaat uit eenmalige meevallers. Het eigen vermogen stijgt van krap zeven naar zeven tien miljoen euro. Het jaar 2011 was een jaar van over leven. Net als alle ziekenhuizen in Nederland kreeg het ADRZ in 2011 een grote overheidskorting op gelegd. Het ziekenhuis zegt hard te hebben ingegrepen om rode cijfers te verijdelen. De formatie van het ziekenhuis is teruggebracht. Onder moeilijke omstandigheden is wel de herverdeling van de zorg door gezet. Het ADRZ heeft het over leefd, maar niet zonder pijn. Door de omvang van het eigen ver mogen zullen dit jaar de verstrekte achtergestelde leningen ter waarde van vijf miljoen euro worden afge lost. Ook de garantieverklaringen van medisch specialisten, goed voor één miljoen euro, komen te vervallen. Zonder deze achterge stelde leningen en garantieverkla ringen was de juridische fusie per 1 januari 2010 niet mogelijk ge weest. Een voetbalclub kan niet zonder vrijwilligers. Dat weet oud-voorzitter van PSV Harry van Raaij maar al te goed. Hij overhandigde de trofee voor vrijwil liger van het jaar aan Jeroen Huibregtse. Ondanks zijn nog jonge leeftijd (28 jaar) vervult de inwoner van Westkapelle vele vrijwilligerstaken bij De Noormannen. Chiel Kloosterman en Eddy Porrey grepen net naast de prijs. De 21-jarige Yves Nyemb maakt een sterk seizoen door bij zondag-eerste klasser Goes. De aanvaller was vaak ongrijpbaar en heeft veertien competi- tiedoelpunten achter zijn naam staan. Uit handen van Jan Poortvliet kreeg hij gisteravond de Award voor talent van het jaar. Nyemb liet Mark Schuit en Fabian Wilson achter zich. C.«ft(lVFOIiV; wmiNót mout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3