32 sport 137 Stephens, erfgename van de Williams-zussen zaterdag 2 juni 2012 éeawannag® ~>a Met 32 treffers werd Bas Dost in mei topscorer van de eredivisie. 'In de winterstop was er al voor het eerst contact, maar ik wilde me volledig op Heerenveen focussen. Nu zou ik het liefst meteen hier willen beginnen' Bas Dost maakt zijn droom waar: hij gaat voetballen in de Bundesliga. ning met een mogelijk vertrek. We zijn er hartstikke blij mee dat hij via Heerenveen een stap hogerop heeft kunnen maken." Heerenveen móet de tering nog steeds naar de nering zetten en kan het geld dat Dost oplevert goed gebruiken. De club zal de transferopbrengst van zijn goalget- ter niet één op één investeren in nieuwe spelers. Hansma gaf al eer der aan de club eerst financieel ge zond te willen maken. Bovendien trok Heerenveen onlangs de Duit ser Mark^Uth van ï.FC Köln aan als nieuwe aanvalsleider. „We willen maar een deel van het geld gebruiken om in spelers te in vesteren. We zullen geen gekke dingen doen. Maar natuurlijk helpt dit ons in onze financiële si tuatie", aldus Hansma. Ook het vertrek van de aanvallers Oussama Assaidi en Luciano Narsingh hangt al maanden in de lucht, maar „daar is op dit moment nog niets over te zeggen". Dost begon zijn profcarrière in 2007 bij Emmen. In 2008 verkaste hij naar Heracles Almelo en weer twee jaar later volgde zijn overstap naar Heerenveen. Zijn eerste sei zoen in Friesland viel in het water, foto Henk Jan Dijks/ANP deels vanwege een moeizame rela tie met trainer Ron Jans. Die pas seerde de spits ten faveure van Vik tor Elm, waarop Dost naar Ajax wilde vertrekken. Nadat dat niet doorging richtte de spits zich weer volledig op Heerenveen. Afgelopen seizoen resulteerde dat in de tops- corerstitel van Nederland. Dost scoorde in totaal 52 keer voor Hee renveen in 73 officiële wedstrijden. MIDDELBURG Renshaw vervangt Theo Bos in Ronde De Australiër Mare Renshaw is za terdag 9 juni in de Raboploeg de vervanger van Theo Bos in de Ron de van Zeeland Seaports. Bos zou van start gaan in de Zeeuwse klas sieker, maar blijkt een ruggenwer- vel te hebben gebroken in de Giro. Hij moet rust houden. Renshaw is net als Bos sprinter en is meteen kanshebber voor de zege. Coen Vermeltfoort vervangt in de zelfde Raboploeg Jos van Emden. De Brabander moet bij nader in zien meedoen aan de Dauphiné Li- beré. Vermeltfoort heeft geen pret tige herinneringen aan de Ronde. Vorig jaar brak hij bij de start bei de polsen. MARIBOR Opsteker Zonderland en Van Gerner Epke Zonderland en Céline van Gerner deden in.de strijd om een olympisch ticket goede zaken. De twee behaalden in Maribor twee wereldbekerfinales. Hun concur renten Jeffrey Wammes en Wyomi Masela misten de eindstrijd op hun 'olympische toestel' sprong. Zonderland noteerde op rek met 15,875 de hoogste kwalificatiescore en behaalde ook op brug de eind- strijd van zondag. Wammes over- strekte bij sprong zijn knie en trok zich daarna terug. Van Gerner behaalde op balk, het toestel waarvoor ze een olympi sche kwalificatie behaald heeft, een score van 13.900 punten. LUXEMBURG Jong Oranje royaal langs Luxemburg Jong Oranje heeft vrijdagavond de EK-kwalifïcatiewedstrijd in en te gen Luxemburg met ruime cijfers gewonnen. De ploeg van bonds coach Cor Pot zegevierde met 5-0. Género Zeefuik, die komend sei zoen bij FC Groningen speelt, maakte drie doelpunten. Hij heeft in het EK-kwalificatietoernooi al zes keer gescoord. Ook Jordy Glasie en Leroy Fer brachten in Luxem burg een treffer op hun naam. Jong Oranje speelt dinsdag in Maas tricht tegen Bulgarije. door Marco Kanippero PARIJS - Ze was eind 2011 de jongste speelster in de top honderd. In de vierde ronde van Roland Garros is er eveneens niemand jonger dan zij. Het is dan ook niet verwonder lijk dat de pas negentienjarige Sloane Stephens tot de nieuwe Amerikaanse hoop is gebombar deerd. Dat ze de opgelegde druk vooralsnog aankan, bewees ze vrij dag op het centre court. Hoewel het chauvinisme in het stadion Phi lippe Chatrier bij tijd en wijle re geerde, gaf ze de Francaise Mathil- de Johansson tennisles: 6-3 6-2. Het opgeklopte verwachtingspa troon creëerde Stephens, van 20 maart 1993, trouwens al bij de ju nioren. Bij de jeugdedities van Ro land Garros, Wimbledon en de US Open won ze de dubbeltitels en in het enkelspel reikte ze steevast mi nimaal tot de kwartfinale. Het wa ren successen die ze niet van een Sloane Stephens zit al in de vierde ronde. foto Michel Spingler/AP vreemde had. Vader John Stephens was een gelauwerde running back in het american football bij de New England Patriots. De sportieve achtergrond van haar vader kwam ze overigens pas vrij laat aan de weet. Na de scheiding met haar moeder Sybil Smith was hij op jonge leeftijd uit het leven van Sloane en haar broer Shawn Farrell verdwenen. Op dertienjari ge leeftijd werd het verbroken con tact hersteld. De twee bouwden een warme band op, een hechte vriendschap die zich vooral uitte in ellenlange telefoongesprekken. Maar nog geen drie jaar later, in 2009, sloeg het noodlot toe. John Stephens, inmiddels vrachtwa genchauffeur van beroep, kwam bij een verkeersongeluk om. De klap kwam hard aan, ook omdat na zijn overlijden de duistere kant van haar vader aan het licht kwam. In de zoektocht naar zijn verleden stuitte Sloane Stephens op internet op zijn veroordelingen voor ver krachting en aanranding, misdrij ven waarvoor hij een voorwaardelij ke gevangenisstraf met een proef tijd had gekregen. Het waren mis stappen waarover haar moeder haar nooit had verteld. Omdat ze wilde dat haar dochter trots was op de man die zij had gekend en die voor de scheiding nooit over de schreef was gegaan. Tennis bleek de remedie voor haar zielenpijn en de tennisbaan bood een veilige vluchthaven. Meteen na dat Stephens van zijn dood had ge hoord en de tranen waren opge droogd, stortte ze zich op een trai ning. Eens te meer bleek dat de sport haar ware passie was. De Amerikaanse tennisbond is blij met haar doorbraak. Stephens wordt beschouwd als de gedroom de opvolgster van de Williams-zus sen, en niet alleen omdat ze dezelf de huidskleur als het gelauwerde duo heeft. Het is vooral haar ge durfde spel, haar frisse verschijning én haar praatjes die het goed doen. Vreemd vindt ze het dat zij op Ro land Garros nog in de race is, ter wijl Serena en Venus Williams tot de opvallendste verliezers van de eerste week behoorden. „Zij zijn al tijd een grote inspiratiebron voor me geweest", aldus Stephens. „Ik mag ze ook, vindt ze grappig." Haar reactie op de vraag of ze ver heugd is dat ze nu een bekend ge zicht is geworden, onderstreepte haar jeugdige bravoure. „Ja, ik ben uitgelaten. Want dat betekent dat ik meer Twitter-volgers krijg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37