Dost staat al te trappelen on Wolfsburg 361 sport ioeljon overleeft drukte van eerste dag Al dertien geplaatste tennissters naar huis Lege tribunes bij WK strop voor schaatsbond zaterdag 2 juni 2012 door Eric de Jager VLAARDINGEN - Christel Boeljon heeft de eerste dag van het Ladies Open goed doorstaan. De thuis- favoriet werd in de voorbereiding van hot naar her gesleept en trok op de baan van Broekpolder in Vlaardingen een massa publiek met zich mee. Ook voor de golfster zelf was het de vraag of die aandacht invloed zou hebben op haar spel. „Ik was niet heel scherp, maar met twee onder par ben ik tevreden. Er zijn goede speelsters hier en ik hoor daar nog bij." Vooralsnog staat Boeljon zevende. Er zijn vier leidsters met vier on der par. „Ik voel wel een beetje druk. Er wordt zoveel van mij ver wacht, als ik hier win, is het bij wijze van spreken nog niet goed genoeg. Maar druk leg je jezelf ook op. Het hoort erbij als je de num mer één van Europa bent. Aan de andere kant: ik ben geen machine. Ik ben een mens en ik doe mijn best." Het sleutelwoord voor Boeljon dit weekeinde is, 'geduld'. „Als er veel van je verwacht wordt, is het be langrijk dat je een pas op de plaats kunt maken, rustig blijft, denkt: het komt allemaal wel. Dat is niet makkelijk, maar het hoort bij top sport. Ik moet nu nóg geduldiger zijn dan anders." De 24-jarige liet zich in vorige edi ties nog wel van slag brengen. „Nu heb ik me goed kunnen voorberei den, ik heb alles beter gepland dan vorig jaar. Ik leer ook, dat gaat steeds een beetje beter." Ze ervaart haar status niet als last. „Ik ben er heel trots op dat ik hier ben, op de ze positie. Het is heel fijn dat men sen willen dat ik win." De uit Tholen afkomstige Marjet van der Graaff staat gedeeld 24e na de eerste ronde. Ze ging in 72 sla gen (par) rond. Kassa HEERENVEEN - De geringe belang stelling voor de eerste dag van het WK afstanden in Thialf heeft de KNSB een flink verlies berokkend. De schaatsbond sloot het boekjaar vrijdag af met tussen de 700.000 a 800.000 verlies. Vooral de donderdag van het WK afstanden van eind maart zorgde voor een flinke kostenpost. „We hadden begroot op tienduizend kaarten, maar er werden er maar drieduizend verkocht", zegt spor tief directeur Arie Koops. Ook het EK inlineskaten, vorig jaar juli in Heerde, kostte te veel. Er was geen recette en er kwamen nogal wat onvoorziene kosten om de hoek kijken. Ook rekende de KNSB op het aantrekken van wat extra sponsoren. Die kwamen door de financiële crisis uiteinde lijk niet aan boord. „En ook bij World Cups in Thialf hadden we wat meer mensen verwacht, al le vert dat geen grote verschillen op." IgMËgÊT T. door Johann Mast WOLFSBURG - Bas Dost verkast naar de competitie die hem als kind aan de buis kluisterde. De spits verruilt Heerenveen zoals ver wacht voor VfL Wolfsburg. De topscorer van de eredivisie teken de vrijdag een contract dat hem tot 2017 voor vijf seizoenen bindt aan de nummer acht van de Duit se Bundesliga. Hij doorliep vrijdag ochtend zonder problemen de me dische keuring in Wolfsburg, waar mee het laatste struikelblok weg viel. Dost, die donderdag zijn 23e ver jaardag vierde, verlaat SC Heeren veen na, twee seizoenen. Nadat hij het seizoen 2011-2012 afsloot met 32 competitietreffers gaf hij aan „dat het tijd is om verder te gaan". In de Bundesliga moet hij zijn droom zien te verwezenlijken een Europese topspits te worden, iets wat bekende voorgangers van hem in Heerenveen (Ruud van Nistel- rooij en Klaas ]an Huntelaar) eer der deden. De Drent toonde zich op de clubsi te van de Duitse landskampioen van 2009 zeer verheugd. „Het is een grote kans voor mij om me bij VfL in de Bundesliga te bewijzen", zei Dost. „Als jongen interesseerde ik me al voor de Bundesliga. Vanaf het eerste gesprek met trainer Fe lix Magath had ik een goed gevoel. In de winterstop was er al voor het eerst contact, maar ik wilde me volledig op Heerenveen focus- se83msffimEasÈmss&g3S8e8Së&Bsg&&£&3Bit& sen. Nu zou ik het liefst meteen hier willen beginnen." Ook Magath liet weten de samen werking met de topscorer van Ne derland volledig te zien -zitten. „Bas heeft de laatste jaren een ge weldige ontwikkeling doorge maakt. Hij is enorm gevaarlijk voor de goal, een sterke speler in het strafschopgebied, die precies weet waar het doel van de tegen stander is. Ik ben er van overtuigd dat hij ook in onze ploeg een be langrijke rol gaat spelen." Dost stond als topscorer van de eredivisie serieus in de belangstel ling van zeker tien clubs. Vier er van, ook clubs uit Engeland, wa ren bereid de gelimiteerde trans fersom van iets boven de 7 mil joen euro te betalen. De spits had een nog tot 2015 doorlopend con tract. Daarin was opgenomen dat het bedrag waarvoor hij zou mo gen vertrekken per jaar omlaag zou gaan. Had Heerenveen hem niet nu maar volgend jaar ver kocht, dan was de transfersom ge daald naar circa 5 miljoen. Een jaar geleden had de spits, die in januari 2011 in een arbitragezaak tever geefs een overgang naar Ajax wil de forceren, zo'n 10 miljoen opge bracht. Technisch directeur Johan Hans- ma wilde vrijdag geen uitlatingen doen over de exacte transfersom. „We zijn er tevreden mee en Bas is hartstikke blij met zijn nieuwe club, daar gaat het om", zei Hans- ma. „We hielden natuurlijk al reke- PARIJS - Andermaal wordt op Ro land Garros geïllustreerd dat de po sitie op de wereldranglijst bij de vrouwen voor de prestaties in de majors niet maatgevend is. Dertien van de 32 geplaatste speelsters kon den hun status in de eerste week niet waarmaken. Met de uitschakeling van dertien- voudig Grand Slamkampioene Sere na Williams sneuvelde afgelopen dinsdag de grootste naam. Met Jele- na Jankovic ging een gewezen we reldranglijstaanvoerster onderuit. Met Ana Ivanovic delfde vrijdag een voormalig winnares op het Pa- rijse gravel het onderspit. De hoogst gerangschikte topper die het veld ruimde, was daarentegen Agnieszka Radwanska. De op kou senvoeten naar de mondiale top drie geslopen Poolse werd gisteren afgeserveerd door Svetlana Koez- netsova, de Russin die in 2009 nog met de hoofdprijs aan de haal ging: 1-6, 2-6. „Ze speelde ongelooflijk", complimenteerde Radwanksa haar bedwingster. „Op alles had ze een antwoord." Bij de mannen blijft de 21-jarige Belg David Goffin verbazen. De jongste speler van het overgebleven deelnemersveld versloeg vrijdag in Parijs ook de Pool Lukasz Kubot. De stuntman won na 2 uur en 32 minuten in drie sets (7-6 7-5 6-1) over de nummer 49 van de wereld. Goffin kwam als 'lucky loser' het hoofdtoernooi binnen. Hij versloeg vervolgens de Fransman Amaud Clement en de als 23e geplaatste Tsjech Radek Stepane. Goffin, 109e op de wereldranglijst, is de eerste lucky loser die de vier de ronde op Roland Garros haalt sinds 1988, het jaar waarin de eer ste omvangrijke statistieken wer den opgemaakt. miKfO the multi-utility company ledereen met een HD-pakket maakt kans op een compleet V verzorgde reis naar Kiev, inclusief twee tickets voor de EK finale. Beschikbaar gesteld door Sharp, partner van UEFA EURO 2012™. Nog geen HD-pakket? Ga naarwww.zeelandnet.nl/ek Kijk voor de voorwaarden opwww.zeelandnet.nl/ek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36