rt 135 Driebanders Frans Bevers komen van een koude kermis thuis Doelman Van der Kelen naar Hoek z zaterdag 2 juni 2012 TERNEUZEN Zaamslag strikt Vinke als nieuwe doelman 'Wat we nu van Middelburg krijgen, is haast te verwaarlozen. Een druppel op de gloeiende plaat' Toernooidirecteur Sander van Buren Toernooidirecteur Sander van Buren, hier in 2011 met eindwinnaar Yannick Mertens, had op meer subsidie gehoopt. foto Ruben Oreel door Joop van den Oudenhoven KAPElLE - Het driebandenteam van Frans Bevers beleefde weinig plezier aan de eerste dag van de play-offs van de eredivisie. De ploeg die de hele tweede seizoens helft aan de leiding stond, werd in Kapelle door Al Biljarts uit Apel doorn meteen uitgeschakeld voor de titel. Teleurstelling, ingehouden woede en verdriet tekende de- sfeer na af loop van de eerste wedstrijd tegen de Gelderlanders. Deze ging met 6-2 verloren. Niet alleen de partij stand was vervelend, maar vooral de opgelopen achterstand in ca ramboles leek al meteen onover brugbaar. Glenn Hofman won zijn partij, maar de worsteling die hij en Mar den van der Spoel opvoerden be loofde weinig goeds voor de rest van de wedstrijden. Op de andere tafel ging Eddy Leppens nogal on verwacht onderuit tegen de Deen Dion Nelin, die wel een heel ster ke start kende, maar daarna niet kon imponeren. Leppens strand de echter voortijdig op 46 punten en Nelin profiteerde alsnog dank baar: 2-2. Met die gelijke stand was er nog niets aan de hand dacht de Sluis- kilse aanhang. Er was echter wel iets mis, zo zou na de pauze blij ken. Toen kreeg Jean Paul de Bruijn een pak slaag van Rai- mond Burgman, de nummer twee van het recente EK. De Hul stenaar verspeelde heel veel pun ten voor zijn ploeg. Niet alleen de verliespartij telde door, de achter stand van 23 caramboles dreunde stevig na. „Raimond speelde goed en had het geluk op zijn hand. Dat gebeurt nu eenmaal", zei De Bruijn. Toen ook de sterkste troef van de Zeeuwen, Frédéric Caudron, ver loor (41-50, in 29 beurten) van Mi chael Nilsson uit Zweden, trokken donkere wolken samen boven Ka pelle. Teamcaptain Jan Kikken was volledig uit het veld geslagen en stamelde: „Dit valt me bitter te gen. Het is nog niet gedaan, maar het wordt wel heel erg moeilijk." De teleurstelling nam alleen maar grotere vormen aan toen Leppens in de tweede partij opnieuw ver loor van Nelin. De Belg leidde met 45-42 toen Nelin het in één beurt uitmaakte en zo de overwin ning voor zijn team wel heel dicht bij bracht. Hofman stelde het feest met een ruime zege op Van der Spoel nog even uit. Maar de hoop werd door Nilsson de grond ingeboord toen hij de zege voor Ai Biljarts veiligstelde. Hij zorgde voor een remise tegen Caudron, waardoor de ploeg uit Apeldoorn met 5-3 won. HOEK. - Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft een nieuwe doelman voor volgend seizoen. De 21-jarige Belg Stijn van der Kelen gaat bij de Zeeuws-Vlaamse club de concur rentie aan met zijn landgenoot Jor- di de Jonghe. Van der Kelen, een voormalig jeugdinternational, is afkomstig van Sint Niklaas. Eerder speelde hij in Hasselt. Met de komst van de sluitpost is de selectie zo goed als rond. Lódewijk van Keelcen, aanvaller van IJzendijke, maakt de stap naar zondag-tweedeklasser Terneuzen. In het seizoen 2010-2011 was hij met 36 treffers de productiefste speler van Zeeland bij de stan daardteams. Lodewijk van Keeken is na Kees Duitemeijer, Timon van der Hooft, Niels Burm en Sander van Buuren de vijfde aanwinst voor volgend seizoen. De lange zoektocht van Zaamslag naar een nieuwe keeper is ten ein de. Guido Vinke zal komend sei zoen onder de lat staan bij de naar de tweede klasse van het zaterdag voetbal gedegradeerde club. Vinke komt over van Terneuzense Boys, waar hij afgelopen seizoen tweede keeper was achter Dennis Rijnberg. Zaamslag moest op zoek naar een nieuwe doelman omdat zowel eerste keus Mitchell Braaf- hart (Cercle Brugge) als reserve doelman Youri Bakker (terug naar AZW) vertrekken. MIDDELBURG Orion maakt nog kans op promotie Door de herindeling in de landelij ke handbalklassen zijn er extra pro motieplaatsen vrijgekomen. Daar door maken de handballers van sv Orion nog kans op promotie. De mannen uit Heinkenszand, die als derde eindigden in de tweede klasse A, spelen zondagmiddag in Goirle tegen de nummer drie van de tweede klasse B. Dat is PSV handbal 3. Inzet is een extra promotieplaats naar de eerste klas se. VLISSINGEN Afscheid drie spelers bij CPC Vlissingen De voetbalvereniging GPC Vlis singen neemt vandaag afscheid van drie spelers van het eerste elftal. Jeroen van Ommen, Maar ten Peene en Remon van Geersdae- le doen een stapje terug. Het huidi ge eerste elftal speelt tegen het eer ste team van de eind jaren negen tig. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Ook trainer Jurriaan van Poelje neemt afscheid. De oefenmeester gaat komend seizoen aan de slag in de jeugdopleiding van Jupiler Leagueclub Sparta. OUDELANDE Sjaak Raas pakt de hoofdprijs Tijdens de finale van de pelotons- schietingen in OudëTande heeft Willem Teil 2 en Willem Teil 1 de eerste en tweede plaats veroverd. Bij het persoonlijk kampioenschap werd Sjaak Raas eerste. Johnnie Boonman uit Ovezande behaalde de tweede plaats voor Hans Jan- sens uit Oudelande. Deze schietin gen maken deel uit voor de selectie van het Europees kampioenschap. De laatste schieting vindt morgen plaats te Kwadendamme. De twaalf beste schutters maken dan deel uit van de Nederlandse ploeg. MIDDELBURG Vrijwilligers gezocht voor PZC Familieloop De organisatie van de PZC Familie loop is op zoek naar vrijwilligers. Zij worden op 30 juni ingezet als parkoerswacht, bij de drankpost, bij het uitreiken^ van medailles of bij andere werkzaamheden. Wie wil meehelpen kan zich opgeven via antonvael@zeelandnet.nl De or ganisatie neemt dan contact met u op. De PZC Familieloop heeft in middels 800 deelnemers. Inschrij ven kan nog tot 11 juni. Alle infor matie en inschrijven op www.pzc.nl/familieloop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35