ZVA: branie loont zeel Nog weinig vrouwen in Zeeuws bestuur Voetballer van het jaar Scheidsrechter van het jaar Doelpunt van het jaar Naam 2 zaterdag De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Acht winnaars door Koen de Vries MIDDELBURG - Een voetballer die wil winnen moet een beetje bra nie hebben., Dat bleek vrijdaga vond wel, tijdens de tweede editie van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA) in MiniMundi in Middel burg. Gérard de Nooijer, één van de genomineerden voor de titel 'trainer van het jaar', het presenta tor Edward van Cuilenborg dood- - leuk weten dat hij de prijs 'even kwam ophalen'. De vijfhonderd aanwezigen moesten eerst lachen, maar hadden daarna ook een warm applaus over voor De Nooijer. De Souburger die met Goes vorig jaar promoveerde naar de eerste klasse en nu op de drem pel van de hoofdklasse staat, werd inderdaad uitgeroepen tot trainer van het jaar. Het leek gisteravond een eenzijdi ge avond te worden. Eerst werd Oostkapelle uitgeroepen tot vrou- wenploeg van het jaar en meteen daarna kreeg Oostkapehe-speler Robbie de Nooijer de prijs voor het mooiste doelpunt. De omhaal in de kampioenswedstrijd tegen VCK was inderdaad een beauty. Daarna kwamen ook andere clubs ruimschoots aan bod. Met name de jeugd kreeg een hoofdrol. De nog maar achttienjarige Nieck El- derson uit Zaamslag werd uitgeroe pen tot scheidsrechter van het jaar. En de 28-jarige Jeroen Huibregtse van De Noormannen mag zich vrijwilliger van het jaar noemen. Huibregtse kreeg de prijs van de zichtbaar opgetogen Harry van Raaij. De oud-PSV-voorzitter noemde hem een voorbeeld voor de jeugd. Het aantal vrijwilligers vergrijst snel, het voetbal heeft jon gens als Huibregtse hard nodig. De Zeeuws topscorer was al be kend. Marco Faassen van Terneu- zense Boys werd door Willy van der Kuijlen, met 311 treffers topsco rer allertijden in de eredivisie, in het zonnetje gezet. Goes-aanvaller Yves Nyemb werd uitgeroepen tot talent van het jaar. Hij heeft dit sei zoen inmiddels veertien keer de roos geraakt. Fabian Wilson was ook genomineerd, maar won niet. Voor de rechtsback van Hoek was de meest prestigieuze prijs: Zeeuws voetballer van het jaar. Danny Blind sprak voetballer van het jaar Fabian Wilson via een groot scherm toe. De verdediger van Hoek hoorde ook vorig seizoen tot de geno mineerden, maar greep toen naast een Award. Dit jaar kreeg hij de meeste punten in het Sterrenelftal van de PZC, waardoor hij zich voetballer van het jaar mag noemen. Nieck Elderson uit Zaamslag is met zijn achttien jaar een van de jongste arbiters. Hij behoort tot het talententraject van de KNVB. Oud-arbiter Roe lof Luinge gaf hem de Award voor scheidsrechter van het jaar. Elderson mag bovendien de oefenwedstrijd Hoek-Club Brugge fluiten. Joseph Ngou- mout en Matthijs Jobse waren de andere genomineerden. Robbie de Nooijer van Oostkapelle maakte in de kampioenswedstrijd tegen VCK een prachtig doelpunt via een omhaal. Mede door zijn treffer promo veerde Oostkapelle naar de tweede klasse. Graeme Rutjes reikte zijn Award uit. Het doelpunt van De Nooijer kreeg de voorkeur boven dat van de elfja rige Sam Nagtzaam en Mehmet Dolma. Gisteravond moest ik even in het Schelde- theater zijn. Daar was een bijeenkomst aan de gang van het ROC Zeeland en het ROC Westerschelde. U weet wel: die fuseren en daar is in de media veel over te doen geweest Vooral over de vraag waar het hoofdkantoor moest komen was nog al wat gesteggel. De onderne mingsraad van het ROC Zeeland was fel tegen een verhuizing naar Terneuzen. Ik was bang dat de ta fels en de stoelen in de rondte zouden vliegen. Er heerste echter een beste stemming. Het lijkt er op dat beide scholen met frisse moed gezamenlijk de toekomst te gemoet gaan. Onder de naam 'Scalda' hoorde ik. Dat is Schelde in het Spaans. Klinkt goed, maar het had wat mij betreft wat Zeeuwser gemogen. Al geef ik on middellijk toe dat een goede naam bedenken ontzettend moei lijk is. Als het op namen aankomt heeft natuurlijk de Middelburgse rugby club Oemoemenoe ooit een vol treffer geschoten. Schitterende COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc,nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,433Ö AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pze.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redëctie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zièrikzee T: 0111-45 4650 E:schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 naam. Het Oemoemenoe-college had ik dus mooier gevonden. Dat had ook wel gepast bij al die rade loze studenten die niet weten wel ke richting ze moeten kiezen. Een beroemde Zeeuw als naamgever had mij ook wel wat geleken. Het Michiel de Ruyter-College bijvoor beeld. Of de 'Willem van Haneg- hem Academy'. Er is immers wel al een Johan CruyffUniversity, dus waarom dan geen school ver noemen naar de legendarische linkspoot uit Breskens. Er is ech ter maar één Zeeuw die het echt had verdiend dat deze school naar hem was vernoemd en dat is gede puteerde George van Heukelom. Deze fusie is nodig om, ondanks de bevollcingskrimp, in deze regio toch beroepsonderwijs te kunnen blijven aanbieden. Er zijn immers steeds minder jongeren. Maar Van Heukelom, die onderwijs in zijn portefeuille heeft, probeert daar persoonlijk iets aan te doen. Hij heeft inmiddels elf kinderen op de wereld gezet. Dat is pas het goe de voorbeeld geven. Het Van Heu kelom College was daarom dik verdiend geweest. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Kram! niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets.3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 -12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) -j. Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij •Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten 'en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie-ook het privacy statement op www.pzc.nl zaterdag 2 juni 2012 door Maikel Harte Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (na2s> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal .(Nies) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor l8,;. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (iK heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 - Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening door Marcel Modde MIDDELBURG - De emancipatie van het lokaal bestuur in Zeeland blijft ver achter bij andere provincies. Zeeland is de enige regio in het land zonder een vrouwelijke burge meester. Ook het aantal vrouwelij ke wethouders is hier met 9 pro cent veruit het laagst. De nummer twee van onderen is Noord-Bra bant met 16 procent. Noord-Hol land telt met 26 procent verhou dingsgewijs de meeste wethou ders. Wat betreft raadsleden doet Zeeland het met iets meer dan een kwart van het totaal een stuk be ter. De provincie sluit daarmee aan bij het landelijke gemiddelde. Uit de Statistieken 1998-2012 van de Vereniging Nederlandse Ge meenten blijkt dat het lokale be stuur vergrijst. De gemiddelde leef tijd van burgemeesters, wethou ders en raadsleden is gestegen tot vijftig-plus. Dat geldt ook voor Zeeland. De meeste jongere be stuurders zijn te vinden in ge meenten met meer dan 50.000 in woners. Verder wordt duidelijk dat Groen links door het hele land genomen de meeste vrouwelijk raadsleden heeft (38 procent). Bij die partij is ook de helft van het. aantal burge meesters vrouw. De meeste wet houders van die sexe zijn te vin den bij de SP (41 procent). Over het totaal worden de meeste burge meestersposten bekleed door het CDA (34 procent), gevolgd door de WD (26) en PvdA (25).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2