De Hooi wordt weer Walchers zeeland 125 De Hooizolder Nachtelijke wandeltocht Axelaar zit met messteken in café m ZONWERING OVERKAPPINGEN VLISSINGEN - Wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars in Vlis- singen houdt komende nacht voor de 42ste keer een nachttocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen. De start is om 24.00 uur bij café De Raayberg. De tocht is 75 kilo meter lang. Sinds een aantal jaar is het wandelevenement uitgebreid met de Kennedymars. Deze is 80 kilometer. De wandelaars die hier aan meedoen, maken een extra lus van 5 kilometer over de boulevard in Vlissingen. Oosterscheldestraat 180 Middelburg Gèëfi ïip piïi. te klussen? W&Wr rr' Kies dan vöor deze tot WÊW ÈJ. in de punqes afgewerkte. I jnstapklare, woning! Een - I Q--i sfeervol halfvrijstaand t L]: huis met veel leefruimte. J pQ JUitgebouwde woonkamer met parketvloer, luxe jre:. - y keuken, schuur,uiin.op .:h«t zuidwesten'en vrije achterom Vraagprijs 212.000,- k.k. AXEL - Een Axelaar (50) is donder dagavond gewond geraakt bij een steekpartij in zijn woning aan de Vincent van Goghstraat. Hij was er niet al te erg aan toe, want de politie trof hem - na een melding uit de buurt - niet thuis aan, maar in een café. De man had steekwon den in zijn arm. De politie wist de mogelijke dader ook te achterha len, een 24-jarige Axelaar. Hij is donderdagavond thuis opgepakt en overgebracht naar gevangenis Torentijd in Middelburg. Hij kon ook zijn rijbewijs inleveren. Na de steekpartij, op weg naar huis, had hij een paaltje geramd. Een blaas- test wees uit dat hij vier keer te veel alcohol op had. Geld was oor zaak van de ruzie, aldus de politie. Discotheek de Hooizolder aan de Grindweg bij Westkapelle opende in 197A de deuren. Uitbaters waren Frank Versluijs en Pol Aertsen. In 2006 nam Martin van Oeveren de zaak over. zaterdag 2 juni 2012 MIDDELBURG Vrouw probeert slippers te stelen Een 41-jarige vrouw uit Middel burg is donderdagavond rond 20.45 uur aangehouden omdat ze pro beerde twee paar slippers te stelen in een winkel aan de Lange Geere in Middelburg. De vrouw is meegenomen naar het politiebureau. Er is proces-verbaal opgemaakt. Tegen 23.00 uur is de vrouw weer in vrijheid gesteld. OOST-SOUBURG Roy Tuhmury zingt in Mae Uku De Molukse zanger Roy Tuhmury geeft vanavond een concert in wijk- gebouw Mae Uku aan de Prins Hen drikstraat in Oost-Souburg. Tuhmu ry is bezig met een tour door Ne derland. Ook Armanda Virgïlia treedt vanavond op. De zaal is open om 19.30 uur. Toegang kost 8 euro per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar 5 euro. ZOUTELANDE Dichter Hans Bouma in Catharinakerk In de Catharinakerk in Zoutelande wordt zondag een dienst gehouden met poëzie van de dichter Hans Bouma en muziek van organist René Molenaar. Er is ook samen zang. De dienst begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Aan de uit gang is een collecte. Er is ook een boekentafel met uitgaven van Hans Bouma. MIDDELBURG De Leeuwenburch houdt rommelmarkt Basisschool De Leeuwenburch aan de Baljuwlaan in Middelburg-Zuid houdt vandaag een rommelmarkt op het schoolplein. Naast de ver koop van spullen zijn er verschil lende activiteiten, zoals schmin ken, een nagelstudio voor kinde ren, optredens van Dansschool Daz zle en een loterij. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 13.00 uur. ARNEMUIDEN Concert voor zending in hervormde kerk In de hervormde kerk aan de Markt in Arnemuiden wordt van avond een concert gegeven ten ba te van de Gereformeerde Zendings- bond (GZB). Aan de avond werken mee: Flip Markwat (orgel en pia no), Jolanda de Nood (panfluit), Hans Mallegrom (bariton), pan fluit-ensemble Muzica en kinder koor Jubilate. Aanvang: 19.30 uur. bunader mam* In het artikel over de opening van de Romeinse brug bij Westhove in Oostkapelle, in de PZC van vrij dag, is camping In den Bongerd in Oostkapelle abusievelijk aange merkt als mini-camping. Dat is ech ter niet juist. In den Bongerd is een grote familiecamping met vier sterren. De campingeigenaar stak het vereveningsgeld voor de uitbrei ding van de camping in de her bouw van het Romeinse bruggetje. Mortiereboulevard 40 Middelburg T0118-441 944 info@ascozeeland.nl www.ascozeeland.nl foto Ruben Oreel Discotheek de Hooizolder bij Westkapelle slaat een andere richting in. Met een nieuwe man aan het roer moet de zaak meer 'Walchers' worden. BN'ers, fees ten, acties en meer muziekvaria- tie moeten de jeugd uit de wij de omgeving verleiden. door Annemarie Zevenbergen Koen Funk wordt het nieu we gezicht van disco theek de Hooizolder. Vanaf vandaag heeft hij het management overgenomen. Hij heeft het volste vertrouwen in zijn plannen voor de disco. Zo noemt Funk 'de Hooi' op de site nu al 'de allergrootste feestschuur van Zeeland'. Funk runt al een jaar of dertien ca fé Mambo's aan het Damplein in Middelburg en heeft sinds enige tijd ook Jou en Mij even verderop. Hij is een bekende in de muziek wereld. Hij gaat er dan ook vanuit dat hij met deze ervaring de West- kapelse uitgaansgelegenheid op nieuw tot hotspot kan maken. „Zo als vroeger, toen iedereen naar De Hooi ging." Hij neemt het roer over van Martin van Oeveren, die zich meer wil focussen op zijn dis co in Renesse. Horecaman Funk wil zich veel ster ker gaan richten op de Walcherse jeugd vanaf zestien tot zo'n 21 jaar. „Ik wil de dorpsjeugd ook weer binnen krijgen. Dat ze weer ouder wets de nacht hier doorbrengen. De Hooi moet ook meer een plat telands-uitstraling krijgen." „Ik zal er zelf zo veel mogelijk zijn. De organisatie van de feesten gaan we ook zelf doen. Je kunt een club inhuren die dat voor je doet, maar die heeft geen feeling met Walche ren. Die krijgt je tent wel vol, maar dat is niet waar het om gaat. Ik wil een binding krijgen met de jeugd. Het moet echt 'jouw disco' zijn. De Hooi moet weer echt Wal chers worden." „De entree wordt opgeknapt, zo dat je al vanaf de weg naar binnen wordt getrokken. De prijzen gaan omlaag en we willen ook de disco bus aanpakken. Die laten we in juni gratis rijden als feestactie en daarna verlagen we de busprijs. Ik wil ook dat die bijvoorbeeld gaat stoppen voor Mambo's." Funk is duidelijk; hij wil geen gela zer in zijn tent. Dus wordt het deurbeleid aangescherpt en zal de beveiliging worden uitgebreid. „Maar ik denk dat als je alles zelf in de hand houdt, de sfeer ook veel beter wordt. Dat wil ik ook be reiken door binnen een aantal din gen aan te pakken. Zo gaan we wat doen met verlichting en kleur, dat werk echt, ik merk dat in Mam bo's ook. We gaan ook veel meer variatie in de muziek aanbrengen." BN'ers staan ook op het program ma; „Een GTST-themavond met de acteurs uit de serie erbij. Vale- rio komt en Bcitt Dekker van Ech te meisjes in de jungle bijvoor beeld." Funk schuwt ook de platte lol van de Oh Oh Cherso-figuren niet. „Ik ga niet stunten met drank, dat levert te veel rotzooi op. Alleen vandaag krijgen mannen een gra tis biertje als ze een biertje halen. Om zijn 'overname' te vieren heeft Funk vandaag een aantal ac ties: de discobus rijdt gratis, vrou wen mogen gratis naar binnen. De bezoekers krijgen eveneens de kans om mee te spelen in de Hooi-film. Jeroen Post (TMF/SLAM!Fm) maakt geduren de de avond filmopnamen voor de nieuwe site van de zaak. Binnen kort krijgt de Hooizolder een ei gen app. Ook daar wil Funk acties mee gaan doen. 0118 - 441 944 J aseozeeland.nl (ifeaps. .asS^SS4 -*iSg»3s=K I - - is-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25