Voetballers krijgen nieuw kunstgras PZC 241 zeeland Muziekkorpsen op NK Jeugd en taptoe 'Veere luistert niet goed naar haar burgers' De horecaman 101 vragen over oorsuizen en andere hoorproblemen zaterdag 2 juni 2012 pzc.nl/webwinkel categorie boeken Vlissingen vervangt velden Irislaan door Maurits Sep VLISSINGEN - De voetbalclubs die op het sportpark aan de Irislaan spelen, krijgen deze zomer nog twee nieuwe kunstgrasvelden. De toplaag van de twee velden was zo slecht, dat voetballers geblesseerd raakten. De velden krijgen daarom een nieuwe toplaag. De gezamenlijke voetbalclubs Zee land sport, VC Vlissingen, JVOZ, GPC en het Scheldemond College trokken in maart bij het gemeente bestuur aan de alarmbel. Ze stuur den een brief waarin ze aangaven dat de velden ongeschikt zijn ge worden voor trainingen en wed strijden, omdat spelers regelmatig ernstige blessures oplopen. In april herhaalden ze hun klachten in een nieuwe brief en vroegen om een snelle oplossing. De PvdA diende donderdag een voorstel in om de clubs snel te kunnen helpen. Dat heeft gehol pen, erkent wethouder Marin de Zwarte van sport „Wij waren als college al bezig met een oplossing, maar omdat de PvdA dit voorstel indiende en de raad dat overnam, komt er sneller geld beschikbaar en kunnen we de kunstgrasvelden eerder vervangen." Een deel van de kosten wordt door de gemeente gedekt uit eigen middelen. Uiteindelijk moet de rest van de kosten worden gehaald uit verhoging van de huurprijzen voor sportaccommodaties, waaron der de velden aan de Irislaan. De Zwarte benadrukt dat deze ver hoging van de tarieven er toch aan zat te komen, omdat de gemeente enerzijds moet bezuinigen en an derzijds meer geld binnen moet zien te krijgen. Voor alle sport clubs en alle accommodaties geldt daarom dat de tarieven omhoog zullen gaan. Dat is ook niet onrede lijk, vindt De-Zwarte, omdat de huurprijzen in Vlissingen lager zijn dan bij de buren in Middel burg en Veere. Hoeveel de huren zullen stijgen, wanneer en hoe geleidelijk dat in gaat, is nog niet bekend. 'Ik wil weer jeugd naar de Hooizolder trekken. Het moet ook weer ouderwets Walchers worden. Met meer geva rieerde muziek en leuke feesten. Het is de bedoeling dat jongeren hier weer echt de nacht gaan doorbengen'. Koen Funk Koen Funk wil met de Hooizolder de 'plattelandskant' op: „Ik wil de dorpsjeugd weer binnen krijgen." Ongestoord horen lijkt de normaalste zaak van de wereld: genieten van muziek, praten met vrienden, het huilen van een baby, allemaal vanzelfsprekend. Maar wat als dit horen verstoord wordt door hinder lijke geluiden, af en toe wegvalt, pijnlijk is of door een 'tumor bedreigd wordt? Dan gaat u op zoek naar oplossingen die het gehoor weer op orde kunnen brengen. Dit boek gaat in op de meest voorkomende problemen en draagt mogelijke oplossingen aan. Lezersprijs 12.95* *Exclusief verzendkosten VLISSINGEN - Op sportpark Irislaan in Vlissingen strijden vandaag mu ziekkorpsen met elkaar op het Open NK Jeugd. Het kampioen schap wordt rond 17.15 uur afgeslo ten met Taptoe Zeeland. Het Open NK Jeugd begint om 12.30 uur met twee optredens, van de Jeugd Deltaband uit Vlissingen en van Jong Excelsior uit Delft. Om 13.00 uur begint het Open NK Mars met steeds een optreden van ongeveer een kwartier. Hieraan doen mee: The Music Showkids (Rotterdam), Jeugd Deltaband (Vlissingen), Jong Floraband (Rijnsburg) en Jong Excelsior (Delft), Jeugdband Adest Musica (Sassenheim) en Junioren D.V.S. (Katwijk). Na een pauze begint om 15.00 uur het Open NK Show, met steeds een optreden van rond de twintig minuten. Deelnemers zijn: Jong Jubal (Zwolle), Jeugd band Stemse Slotlanders (Frane- ker), Jong D.A.P. (Apeldoorn), Ju nior Drumcorps Johan Friso (Mid delburg), Jeugdshowband Irene (Ede) en Junioren Door Vriend schap Sterk (Katwijk). ^-WEBWINKEl: door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Hoewel de voorgeno men veiling van de boerderij van Wim de Schipper in Koudekerke door de gemeente Veere door stil te wordt omhuld, sprak Oost-Sou burger Eduard Vroomen tijdens de gemeenteraadsvergadering van Veere zijn ongerustheid uit over de gang van zaken. Hij deelde en passant een paar flinke sneren uit naar de gemeente. Die wil de boer derij veilen vanwege een belasting schuld. Vroomen-heeft een paard in de stalling van De Schipper en vreest voor zijn stalplaats. Met 29 andere ongeruste paardenhouders stuurde hij afgelopen maand een brief aan de gemeente waarin hij partijen opriep een oplossing te zoeken. „Maar ik hoor verder niets van Veere, ik ben teleurgesteld in het gebrek aan reactie. Veere luis tert niet voldoende naar haar bur gers. Niet één keer maar herhaalde lijk, kijk naar de mini-campings. De zaak De Schipper heeft de ge meente al tonnen gekost en dat zal bij nieuwe rechtszaken weer ton nen kosten. Veere moet echt gaan praten met haar burgers." Raad noch college gaven sjoege na de inspraak. Slechts één persoon op de volle publiekstribune gaf Vroomen een voorzichtig applaus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24