PvdA vindt hotel te groot Dauwendaele denkt na over de toekomst 65 procent LowBudgetPC 22 Houten delen middeleeuws huis uit Middelburgse bodem gehaald Verkoop en reparatie van PC en laptop. Zandstraat 6a Middelburg www.lowbudgetpc.nl Bruinvistellers op zoek naar motorbootjes zaterdag 2 juni 2012 msmmmmmmmmmmas# KSBSSCSöSSSaSSKaHXS: ^m?y/^9x^/ffase>axsxxxxscsö^>s^^sxxsxsi Weerstand tegen wellnessplan Domburg blijft door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De fractie van PvdA/GroenLinks in de Veerse ge meenteraad is fel gekant tegen de plannen voor een wellnesshotel aan de Schelpweg en een deel van de Beatrixstraat in Domburg. Daarmee steunt de fractie haar PvdA-wethouder Chris Maas, die eerder al als enige in het college van B en W tegen het plan stemde vanwege de omvang ervan. De CDA- en SGP/CU-wethouders deelden die mening niet. Ook in de raad keerde de fractie zich als enige duidelijk tegen de zo genoemde stedelijke randvoor waarden die het college heeft opge steld. Die schetsen de kaders waar binnen de plannen voor de bouw van hotel met dertig suites moe ten passen. Het hotel komt op de locatie van het voormalige KPN-ge- bouw. Met gevoel voor drama declameer de fractievoorzitter Peter Holtring „Het is massaal, te massaal. Nie mand kan zich voorstellen hoe groot het wordt, afgezet tegen de omringende bebouwing." Maaike Walraven gaf uitvoerig uiting aan de ongerustheid van haar fractie. „Niet alleen is het een gemiste kans op het gebied van duurzaam heid, de kaders zijn te vaag. Nie mand weet wat er straks komt. Als de plannen er eenmaal zijn, is het te laat. De omringende bebouwing is kwetsbaar en kleinschalig. Bo vendien wordt de verkeersdruk ho ger en neemt de parkeeroverlast toe. Wij willen ook graag een haal baarheidsonderzoek. En, wat zijn de plussen voor Domburg, is het niet nog meer van hetzelfde." Namens de Stadsraad nam Wil lem de gelegenheid te baat om de voorlopige uitkomsten van de en quête onder Domburgers met de raad te delen. „Op de vraag wat men vond van het hotelplan ant woordde 19 procent 'goed tot zeer goed', 18,3 procent vond het 'ma tig' en 43 procent vindt het een 'slecht tot zeer slecht idee'. De rest had geen mening. Dat zegt toch wel wat over het draagvlak." De andere fracties erkennen de verkeersdrukte en omvang, maar gaven het college het vertrouwen met een goed plan te komen. Zij vonden de 'kwaliteitsimpuls voor Domburg, 'werkgelegenheid' en het saneren van de verpauperde lo catie' zwaar wegen en stemden wel in. Wethouder Jaap Melse zeg de toe 'raad en omwonenden goed- op de hoogte te houden'. Van alle inwoners van de wijk Dauwendaele is 65 procent tevreden met de woonomgeving, zo blijkt uit cijfers van Scoop. Matig tevreden met de wijk is 33 procent. Ontevreden met het wonen in Dauwendaele is 2 procent van de bewoners. Ingeklemd tussen het spoor, de N57, de Torenweg en de Schroe- weg ligt Dauwendaele. Eén op de acht inwoners van de ge meente Middelburg woont in de ze wijk die ruim 40 jaar geleden werd gebouwd. Tijd om na te denken over de toekomst. Bin nenkort zijn er bijeenkomsten voor de bewoners. De PZC wil de komende weken extra aan dacht schenk aan de wijk en zijn bewoners. door Theo Giele Wat is het eigen lijk een groene wijk, dat Dau wendaele. Vol gens de kille cij fers is het na de binnenstad de meest versteende wijk van de ge meente. Met uitzondering van de binnenstad en Nieuw Middelburg wonen er nergens zoveel mensen op een vierkante kilometer. Maar is in 'Zuid' het groen vooral gecon centreerd op één plek, het Meiveld, in Dauwendaele is het groen - en het water - bijna gelijk verdeeld over de wijk. Dauwendaele is gro tendeels in de jaren zeventig ge bouwd. Alleen de Edelstenenbuurt dateert uit de jaren tachtig. Ter voorbereiding op gesprekken met de wijkbewoners over de toekomst zijn feiten en cijfers op een rij ge zet. 'Groen en blauw' komen daar in als een sterk punt naar voren. Toch worstelt Dauwendaele met een slecht imago. Ook in gesprek ken met bewoners wordt onveilig heid genoemd. In delen van de Edelstenenbuurt, de Meanderhof, het gebied rond station en winkel centrum voelt niet iedereen zich al tijd veilig. Desondanks is slechts e'en zeer klein gedeelte van de be woners, een procent of twee, onte vreden met de woonomgeving. Wil Sweere is voorzitter van de wijkbeheergroep, het aanspreek punt voor de gemeente in de wijk. Hij woont al vanaf het begin in Dauwendaele en heeft de wijk ook zien veranderen. Elke week houdt hij spreekuur in het wijkondersteu- ningspunt in het winkelcentrum. Hij zit de wijktafels, de bewoners bijeenkomsten, tweemaal per jaar voor. Op deze inspraakavonden voor de buurt ziet hij steeds dezelf de gezichten, veelal vijftigplussers. Dat komt niet doordat, ook in Dau wendaele, de meeste inwoners wel tevreden zijn met de wijk. Sweere: „Een heleboel mensen van tussen de 25 en de 40 werken allebei en hebben kinderen thuis. Die heb ben helemaal geen tijd om zich te interesseren voor de ontwikkelin gen in de wijk. Bovendien wonen er in deze wijk dertig verschillende nationaliteiten. Mensen die niet van Nederlandse afkomst zijn zie je nooit. In die zin is de wijktafel niet representatief," Binnenkort zijn er door de ge meente georganiseerde bij eenkomsten waarin bewo ners kunnen meespreken over een nieuwe wijkvisie, een leidraad voor de ontwikkeling van Dauwen daele. Sweere verwacht niet dat het publiek veel zal verschillen van de wijktafels. „Maar het heeft ze ker zin. Je moet mensen de kans geven mee te praten. En ik moet zeggen dat de. gemeente erg zijn best doet om zoveel mogelijk men sen er voor te interesseren." Op 11 en 20 juni zijn er bijeenkom sten waar aan de hand van een aan tal thema's (bijvoorbeeld scholen, wo nen of verkeer) gesproken wordt. De bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur in het wijkcentrum achter winkel centrum Dauwendaele. MIDDELBURG - Palen en planken van naar schatting duizend jaar oud zijn vrijdag op de bouwplaats aan de Bachtensteene in Middel burg door archeologen uit de grond gehaald. Deze overblijfselen van een middeleeuws woonhuis werden naast de stenen funderin gen van het Gravensteen op de hoek van de Kapoengang gevon den. Een deel van het hout wordt bewaard en onderzocht op leef tijd. Bernard Meijlink, van de Wal- cherse Archeologische Dienst, denkt dat het huis in de twaalfde eeuw of vroeger is gebouwd. Een video van het opgraven van de res ten is te zien op www.pzc.nl/video en in het PZC Journaal. Dauwendaele in cijfers Sinds kort zijn wij verhuisd naar: (straatje naast de AH centrum) voor meer info zie: 0118-617057 info@lowbudgetpc.nl In de wijk Dauwendaele wonen 6300 mensen, dat is 13 procent van het aantal inwoners van de ge meente Middelburg; In de wijk zijn naar verhouding véél eenpersoonshuishoudens, na melijk 41 procent van het totaal; Het percentage jongeren in de wijk ligt ietsje boven het Middel burgse gemiddelde: 30 procent is jonger dan 25 jaar; ZIERIKZEE - Stichting Rugvin zoekt schippers die volgende week zater dag de Oosterschelde op willen voor de jaarlijkse bruinvistelling. „Tellers zijn er genoeg", zegt Roger van Veken van Rugvin. „Maar er zijn nog maar twee boten aange meld." Voor de jaarlijkse telling van de bruinvis zijn negen of tien motorbootjes nodig. De boten va ren in colonne van west naar oost m et twee of drie tellers aan boord. De boten varen vanuit Burghsluis, Roompot Marina en bij de Roggen- plaat richting Oesterdam. Ze moe ten zes knopen kunnen varen en GPS hebben. www.rugvin.nl Ook het aandeel ouderen boven de 65 jaar ligt boven het gemiddel- de, namelijk 16 procent; Het aantal mensen met een laag inkomen is in Dauwendaele 53 procent, dat is boven het Middel burgse gemiddelde (42 procent); In Dauwendaele staan ruim 2900 woningen; 36 procent is koop-, 64 procent huur. Over heel Middel burg gerekend is 58 procent koop en 32 procent huur. De gemiddelde WOZ-waarde van een woning is in Dauwendaele 121.000 euro 2010); het Middel burgse gemiddelde: 178.000 euro. 5 65 procent van inwoners van Dau wendaele is tevreden met de wijk; in alle andere wijken is dat percen tage hoger; anderzijds zijn in Arne- muiden, Nieuw Middelburg en 't Zand meer mensen ontevreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22