Oplossing brede school in beeld PZC In optocht naar de diploma-uitreiking WALCHEREN Oud-molenaar Ko de Baar (97) overleden almanak Buiten spelen Vakantieservice ZATERDAG 2 juni 2012 21 Aparte locaties onderbouw en bovenbouw in Souburg-Zuid, met bijzonder en openbaar onderwijs in zelfde pand door Maurits Sep OOST-SOUBURG - De impasse rond de bouw van een nieuwe brede school in Souburg-Zuid lijkt door broken. De gemeente heeft een nieuw alternatief bedacht dat nu wordt voorgelegd aan de scholen, kinderopvang en bibliotheek. „Het is het best haalbare", vindt wet houder van onderwijs Marin de Zwarte. De oplossing bestaat uit een brede school die wordt verdeeld over twee locaties: de Van Visvlietstraat en de Jan de Priesterstraat. De eer ste locatie wordt voor de onder bouw, de tweede voor de boven bouw. Het protestants-christelijk (Burcht-Rietheim) en het open baar onderwijs (Tweemaster/- Kameleon) moeten daardoor wel gezamenlijk gebruik maken van de zelfde locatie. De huidige school van de Twee master aan de De Priesterstraat is dringend aan vervanging toe. Vol gens De Zwarte wordt daar dan ook een nieuwe school gebouwd, met een nieuwe sporthal. Daar zouden leerlingen van de boven bouw les kunnen krijgen en kun nen sporten. De bestaande school in de Van Visvlietstraat kan ge bruikt worden door de onder bouw. Die jongere kinderen heb ben niet per se een sporthal nodig voor hun gymlessen, maar kun nen dat ook in een klaslokaal doen, aldus De Zwarte. De schoolbesturen moeten zelf be sluiten hoe ze onderbouw en bo venbouw over deze locaties willen verdelen, benadrukt de wethou der. „Normaal gesproken zou je de knip leggen bij de groepen tot en met 4 en 5 tot en met 8. Maar daar gaan de scholen zelf over. Afhanke lijk van hoeveel groepen in de Van Visvlietstraat komen, kan de nieuwbouw in de De Priesterstraat kleiner of groter worden." De plannen voor een nieuwe bre de school liepen tot nu toe spaak door onenigheid over de locatie. De Zwarte hoopt dat deze optie wel geaccepteerd wordt door scho len, personeel en ouders. Dan kan de nieuwe brede school in de zo mer van 2016 klaar zijn. MIDDELBURG - In een lange stoet lopen de Markt naar het Abdijplem. Het was vrijdag gra- ruim 150 afgestudeerde studenten van de duation day, de dag dat de studenten hun op- Roosevelt Academy in Middelburg, samen leiding aan de Roosevelt Academy afronden met hun docenten, van het stadhuis aan de en zich uniform kleden in toga met bijpas- ssmmsim^wmssassfS^mim^mss^^^sBsmsmssixs^messsmsssmssimssos^ssssssassii messsBomssssssssxesssK send hoofddeksel. De variatie in schoenen familieleden en vrienden, de graduation cere- viel daardoor des te meer op: van rode hoog- mony gehouden, met toespraken, muziek en gehakte pumps tot één paar knalgele klom- de diploma-uitreiking. foto Ruben Oreel pen. Op het Abdijplein werd, in het bijzijn van zie ook www.pzc.nl/video Nadenken over de De Hooi wordt weer toekomst 22 en 23 Walchers 24 en 25 LEWEDORP - In zijn woonplaats Le- wedorp is oud-molenaar Ko de Baar op 97-jarige leeftijd overle den. De Baar was de laatste be- roepsmolënaar in Zeeland. Ko de Baar was eigenaar van mo len De Blazekop in Ovezande. De ze molen is onlangs nog gerestau reerd. De Baar heeft 'zijn' opge knapte molen nog kunnen bekij ken. De wieken van de Ovezandse mo len zijn vrijdag in verband met het overlijden van De Baar in de rouw- stand gezet. Ko de Baar woonde de laatste ja ren in verzorgingshuis De Kraayert in Lewedorp. Tip? redactie@pzc.nl Ook in de Temeuzense wijk Othene was het heerlijk weer, dus stuurde moeders haar twee jongens naar bui ten. De twee hadden daar geen pro blemen mee. Ze ravotten wat, spron gen zich in het zweet op de trampoli ne en trapten een balletje. En daar na gingen ze liedjes zingen. In het Nederlands en.in steenkool-Engels. Zo had de jongste (6) laatst een oud zomerhitje op de radio gehoord. Het melodietje was in zijn hoofd blijven zitten. „Sex on the beach", zong hij. Zijn moeder sommeerde hem binnen te komen. „Dat soort liedjes wil ik niet meer horen: En al helemaal niet in de achtertuin." Het jochie snapte het niet. „Wat betekent dat dan, ma ma: on the beach?" Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie' gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21