Ophef om lichtcontroles ry% Heeft u iets te vieren? PZC jHË Word ook abonnee! Voetbalfeestje in MiniMundi Burgers vinden hondenstaarten in Zierikzee Politie pakt weervissers om drugs Jeugdzorg doet ook aangifte tegen De Loot .Op.onze.toplocaties.is.alles.moqeliik! POLITIEK WERKEN nieuwleusen/diemen - De Willi am Schrikker Groep (WSG), een landelijk werkende instelling voor jeugdbescherming, jeugdreclasse ring en pleegzorg, heeft ook aangif te gedaan van kindermishandeling in pleegzorghuis De Loot in Nieuwleusen. Dat bevestigt woordvoerder Ad Veen. De aangifte volgt op eerdere zware aanklachten van familiele den van pleegkinderen in De Loot. Volgens die aangiften zijn kinderen in De Loot jarenlang en stelselmatig slachtoffer geweest van een schrikbewind. De eerdere beschuldigingen zijn gericht tegen de ex-pleegmoeder van De Loot, christelijke leefge meenschap De Terebint (waaron der De Loot valt) en ook de WSG, die de kinderen in De Loot plaats te. De WSG heeft het advies- en managementbureau BMC in Amersfoort inmiddels opdracht ge geven voor intern onderzoek. DE STELLING Gérard de Nooijer is terecht gekozen tot beste Zeeuwse voetbaltrainer Reageer op pzc.nl UW MENING 406 reacties Alcohol is te gevaarlijk voor 16-jarige oneens 16% Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 1688"555547 PZC Minister Opstelten wil dat boetes blijven; veiligheidsstichting dringt aan op andere prioriteiten door Jacqueline Steenwijk den haag - Alcohol- en snelheids controles leveren meer op voor de verkeersveiligheid dan kijken of de fietsverlichting wel in orde is. De politie moet andere prioriteiten stellen, zegt de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV). Het Openbaar Ministerie nam de aanbeveling over, maar werd terug- gefloten.Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie sprak vrijdagochtend in allerijl tegen dat het Openbaar Ministerie (OM) zou ophouden met gerichte con troles. Niet veel later liet het Open baar Ministerie weten 'even pas op de plaats te maken'. De commotie ontstond na een pu blicatie in dagblad Trouw over het onderzoeksrapport van SWOV naar het effect van het huidige ver- keershavingsbeleid. Volgens de stichting moet het OM niet meer tienduizenden uren aan man kracht besteden aan fietsverlich tingscontroles en het dragen van gordels of een helm. Er zou veel meer veiligheidswinst zijn te behalen met het bestrijden van snelheidsovertredingen en het rijden onder invloed van alcohol. Ook controles op het niet-hands- free bellen in de auto levert vol gens de SWOV weinig op. Hands- free bellen is volgens de stichting net zo gevaarlijk is als bellen met een telefoon in de hand. Veilig Verkeer Nederland onder steunt het advies. „Er vallen nu eenmaal meer doden door alcohol en snelheidsovertredingen. Dat daar meer accent op wordt gelegd is te begrijpen. Daarbij komt dat de reguliere politie wel gewoon blijft controleren op het fietsen zonder licht. Het is niet zo dat er nu ineens een vrijbrief ontstaat." Emile Roemer laat zich Anderhalfjaar niet gek maken - in het buitenland studeren 10 en 11 MIDDELBURG - In MiniMundi zijn vrijdagavond voor de tweede keer de Zeeuwse Voetbal Awards uitgereikt. In een overvolle zaal met voetballief hebbers waren er prijzen in acht verschillende categorieën. Ze werden over handigd door acht coryfeeën uit het Nederlandse voetbal. De meest presti- gieuze prijs, die van voetballer van het jaar, was voor Hoek-verdediger Fabian Wilson. Danny Blind, die door werk in het buitenland verhinderd was, reikte de prijs uit via een videoboodschap. foto Ruben Oreel pagina's 2 en 3: alle winnaars NKBMHMHnHSSHamcmm^smsassissscaasn SSJSSSS zierikzee - Inwoners van het Zie- rikzeese centrum hebben de afgelo pen dagen gecoupeerde honden staarten gevonden op straat. De dierenpolitie kreeg afgelopen week van twee burgers een mel ding. Zowel in de Houwersweg en de Steiltjesstraat werden grijskleu- rige staartjes gevonden. Onduidelijk is waar de honden staartjes vandaan komen en van welk ras ze afkomstig zijn. De poli tie vraagt mensen die iets meer over de zaak afweten zich te mel den bij de dierenpolitie, via tele foonnummer 114. Sinds 2008 is het in Nederland verboden om bij honden de staart te couperen. bergen op zoom - Het driedaagse culinair evenement Proefmei, dat volgende week in Bergen op Zoom wordt gehouden, komt niet in gevaar door de arrestatie van twee Bergse ansjovisvissers. Die werden donderdagmorgen door de politie van hun bed ge licht na de ontdekking van een groot drugslaboratorium in twee loodsen aan de Halsterseweg. Bij één van de verdachten werden thuis een vuurwapen, drugs en contant geld in beslag genomen. „Ook als er geen ansjovis wordt aangevoerd, gaat ProefMei door", zegt voorzitter Dennis van Til- borg. Privé receptie, etentje, barbecue, de ideale mix voor (personeels)feesten met lekker eten en cocktailworkshops (v.a, 10 personen), business borrel en nog veel meer! tba 1 S'tók H.CA.Uor^ ï-W* Jbarbecueën www.amadore.nl Amadore I Grenzeloos Gastvrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1