Gitaren die piepen en scheuren cultuur 117 agenda zaterdag 2 juni 2012 Go Back To The Zoo op Vestrock en Concert at Sea Go Back To The Zoo heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een van de voornaamste bands van het land. Onlangs verscheen het tweede album: Shake A Wave. Vandaag speelt de band op Vest rock in Hulst. Eind deze maand volgt ook nog Concert at Sea. door Rob Broeire H uisband van De Wereld Draait Door, single in een wereldwijde recla mecampagne van Nike, een gouden plaat, 3FM Awards, op tredens op Pinkpop en Lowlands en drie uitverkochte clubtours. En nu weer een nieuw album. Voor een indierockbandje dat gewoon doet wat het leuk vindt, is Go Back To The Zoo de afgelopen drie jaar bijzonder succesvol geweest. Volgens zanger Cas Hieltjes is doen wat ze willen juist de reden van het succes. „Muziek is onze passie en we doen ons niet anders voor dan we zijn. Mensen zien dat en waarderen het." Je zou verwachten dat zo'n vliegen de start extra druk legt op het tweede album. Maar Hieltjes en kompanen hadden nergens last 'van. Ze stoomden namelijk ge woon meteen door. De basis voor Shake A Wave legden ze al toen hun debuut Benny Blisto nog maar net uit was. In een gehuurd huisje in Normandië zagen in anderhalve week tientallen ideeën voor num mers 'het licht. Na het afronden van de laatste tour, gingen ze - vorig jaar zomer - niet op vakantie, maar betrokken zes weken een leegstaand postkan toor in Berlijn. Daar schreven ze verder, in een routine die vrucht baar bleek: „Opstaan', 's ochtends werken in onze minuscule studio, 's middags en 's avonds repeteren en daarna de kroeg in om het er over te hebben." Ook daarna gunden ze zichzélf geen rust. „Het ging zo goed in Berlijn, dat we besloten om met een door te pakken", aldus Hiel tjes. In september doken ze dus de ICP Studio in Brussel in. Met de uit Hulst afkomstige gitarist en producer JB Meijers en Kane-gita- ris.t Dennis van Leeuwen. Die konden hen het beste helpen bij het vinden de juiste sound, wis ten ze, en zijn bovendien experts op het gebied van gitaren. „We wil den een rockplaat met heftige gita ren maken. We houden allemaal erg van gitaren. Vooral als ze pie pen en scheuren." Volgens Hieltjes wordt er de laatste tijd veel te wei nig gerockt. Hij is wel een beetje klaar met de singer-songwriters en de folkybandjes uit Amerika. Moeilijkdoenerij vindt hij het. „Op een gegeven moment dacht ik: fuck, ik wil gewoon een rock band zijn! Met liedjes die af en toe lekker uit de bocht vliegen." De in spiratie voor het nieuwe album kwam van rockbands uit de late ja ren tachtig en vroege jaren negen tig. Dat wil zeggen: niet bewust. Maar gaandeweg het opnamepro ces begon steeds duidelijker het toegankelijke en tegelijk rauwe ge luid van The Jesus And Mary Chain, Pixies en Primal Scream door te klinken. „Eigenlijk werden we er door anderen op gewezen. Wij dachten dat we gewoon een rockplaat aan het maken waren. Maar toen we naar die bands gin gen luisteren,, bleken er inderdaad overeenkomsten te zijn. Shake A Wave is muzikaal zwaar der en gevarieerder dan zijn voor ganger. „Je kunt ook zeggen: vol- wassener", grapt Hieltjes. En de teksten van de liedjes zijn meege groeid. Ging Benny Blisto in grote lijnen over een vriend van ze, het nieuwe album is veel. persoonlij ker. „We zijn meer over onszelf gaan schrijven. Over wat we mee maken en hoe we ons voelen. Als ik in Weekend America zing 'I real ly miss you', gaat het ook echt over mij." Ze zijn er ook achter gekomen dat Go Back To The Zoo geen band is die een hitalbum maakt en daarna op zijn lauweren gaat rusten. „We willen hiermee doorgaan en er hard voor werken. Go Back To The Zoo is ons leven. Dit album is gewoon een nieuw hoofdstuk. We zijn een carrièreband." Go Back To The Zoo, vandaag op Vest rock in Hulst (uitverkocht) en zater dag 30 juni op Concert at Sea (Brou- wersdam). GOES Presentatieweekend Jeugdtheaterschool In podium 't Beest in Goes is van daag en zondag de eerste van een serie van drie presentatieweekends van de Jeugdtheaterschool Zeeland. De leerlingen ronden hun theater jaar af met een optreden. Uiteenlo pende groepen uit Zierikzee, Goes, Middelburg en Vlissingen nemen eraan deel. Vandaag beginnen de presentaties om 12.30, 13.30 en "14.30 uur; mor gen om 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 uur. GEERSDIJK Galerie Lijn 3 opent nieuwe expositie Hofstede Galerie Lijn 3 aan de Pro vinciale Weg in Geersdijk opent vandaag de tentoonstelling Droom en werkelijkheid. Er is werk te zien van een groot aantal kunstenaars, zowel binnen als in de 'mijmer- en beeldentuin'. De officiële opening is vandaag om 15.00 uur, met pan fluitmuziek van de Colombiaan Se- gundo en zijn vrouw Ilda. De expo sitie is te bezoeken tot en met 12 au gustus, donderdag tot en met zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN Nieuwe band Busted Feet in De Concurrent De nieuwe Zeeuwse band Busted Feet treedt vanavond vanaf 22.00 uur op in café De Concurrent in Vlissingen. De groep speelt rauwe bluesrock met soul- en rock-'n-roll- invloeden. De groepsleden deden ervaring op in bands zoals Capital Sentimental en El Combo. Busted Feet bestaat uit Vincent van Boven (gitaar), Casper van Hane- gem (drums), Johnny Rover (bas) en Jaap van Boven (gitaar en zang). OOST-SOUBURG Duitse beeldhouwer toont werk bij IK Bij Stichting IK, naast de waterto ren in Oost-Souburg, begint zon dag een expositie van de Duitse beeldhouwer Klaus Schmitt. De tentoonstelling maakt deel uit van het project Raumlich van de Duitse kunsthistoricus en curator dr. Pe ter Lodermeyer uit Bonn. De ope ning is om 12.00 uur. Daarna tot en met 15 juli te bezoeken. Het IK-ei- land is open op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Go Back To The Zoo, met tweede van rechts zanger Cas Hieltjes. foto Karen Rozetsky Meer agendanieuws op de website van deze krant. Voor activiteiten in kader Week van de Amateurkunst: www.wakzeeland.nl. OP PAD ZATERDAG 2 JUNI Goes Avond van de Zeeuwse Amateurfilm, 't Beest, 20.00 uur Kortgene 'Dingen dichtbij', gedichten, korte ver halen, foto's en voordrachten. Houtzaagwerf, Oud Kortgenedijk 2,13.30 Rilland Kermis, braderie en Luikse Markt. Scharendijke Beachtennistoernooi. Paviljoen 't Gorsje, 12.00-18.00 uur Terneuzen Informatiemarkt over dyslexie. Bibliotheek, vanaf 10.00 uur Vlissingen Expositie cursisten Jo Dumon Tak; ook bezichtiging Panorama van Walcheren. Zware Plaatwerkerij, 11.00-14.00 uur Taptoe Zeeland en Open NK Jeugd. Sportpark Irislaan, 12.00 uur DertigPlusNacht. Arsenaaltheater, 22.00 uur ZONDAG 3 JUNI Goes <3 Lezing Prentkunst van Rembrandt en Lievens bij expositie Ingeprent. Hist. Museum De Bevelanden, 13.30 uur Middelburg Kunst- en Cultuurroute. Binnenstad, 13.00-17.00 uur Wemeldinge Excursie Zeeuwse zilte zaligheden. Hotel Wemeldinge, 10.30 uur PODIUM ZATERDAG 2 JUNI Brouwershaven Opening WAK Schouwen-Duiveland, Sint-Nicolaaskerk, 13.00 uur Domburg Morningglory Music met dj's Kenny Raw, Clarence Brandon, Morningglory e.a. Strandpaviljoen Noorduine, 16-1.00 uur Ellewoutsdijk Organist Wouter van der Wilt speelt werk van Bach en Mozart. 't Kerkje van Ellesdiek, 14.00/15.00 uur s 'Wie is er bang voor Virginia Woolf?', met Linda van Dyck en Victor Low. De Mythe, 20.00 uur Kortgene Jamsessie, optredens van Wood, The Black Carrots, en Tabitha. Museum Houtzaagwerf, 13.30-18.00 uur Middelburg Middelburg Vólkoren-festival. Binnenstad, vanaf 12.00 uur Dansvoorstelling 'Ronja het roversbal let', Kunsteducatie Walcheren, Stadsschouwburg, 14.00 en 19.30 uur Openbare repetitie Zws Jeugdorkest. De Spot, 15.00-16.00 uur Concert TY, Zeeuws Kamerorkest met tango en rapper Raven Struijk (rap). Zeeuwse Concertzaal, 20.15 uur Nieuw- en Sint Joosland Optreden Ruud Hermans Jacqueline van der Griend (country). Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Renesse o Concert Schouws Kamerkoor, Jacobuskerk, 20.00 uur Scharendijke Voorronde Beachboom DJ-Contest. Surf-ln, 22.00 uur Terneuzen 9 Tweede dag Scheldejazz, met o.a. Lau ra Vane The Vipertones, New Cool Col- - lective en Stephanie Francke Quartet. Binnenstad, 14.00 uur Vlissingen e Concert bluesrockband Busted Feet. Café De Concurrent, 22.00 uur 9 Uitvoering turn/jazzvereniging Dios. Sporthal Baskensburg, 14.30/19.00 uur Westkapelle Zomerconcert Walchers Jongerenkoor en Kinderkoor Daniël, Moriakerk, 19.30 uur ZONDAG 3 JUNI Goes 9 Concert Brassband Excelsior Manhuistuin, 12.00-13.00 uur Kats 9 Openluchtspel 'Het Broodoproer'. Entree: Kruispunt Boomdijk Zuidlange- weg Havenweg vanaf 14.00 uur Kortgene 9 Classic Fever, Zeeuws muziektalent. Houtzaagwerf, 14.00 uur. Middelburg 9 Vólkoren-festival. Binnenstad, vanaf 13.00 uur Ovezande Concert The Good, The Bad Bart XL. Podium De Klomp, 17.00 uur Oost-Souburg Eindeseizoenlunchconcert, door cel lo-ensemble Zeeuwse Muziekschool. Historische Kerk, 11.30 uur Terneuzen 9 Slotdag Scheldejazz, met jazzdienst (11.00 uur) en o.a. Roy Hargrove. Binnenstad, 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17