Als er iets piept of kraakt, kom i Buijsrogge werd drie jaar geleden door initiatiefne mers Gino Baart en Mar cel Verhaar benaderd om de bouw van het festivalterrein te coördineren. De Hulstenaar weet immers wat bouwen is. „Ik werk bij TBI Infra, op dit moment als projectleider van de bouw van een parkeergarage in Rotterdam. In tegenstelling tot Marcel en Gino was ik geen echte festivalganger. Ik ben er vooral bijgevraagd om het circus op poten te zetten. k in actie zeeland 24 iÊf fel One Two Trio treedt op tijdens Meerminnefeest K 5r 101 vragen over oorsuizen en andere hoorproblemen zaterdag 2 juni 2012 TERNEUZEN Voor stelen blikje bier tijdje gevangenis in Een 44-jarige Terneuzenaar moet voorlopig vast blijven zitten. Hij liep donderdag rond 19.15 uur in de Ciooo-supermarkt in Terneuzen te gen de lamp met een gestolen blik je bier op zak. Beveiligers droegen de man over aan de politie die in hem een vaste klant herkende. Om dat de 44-jarige een 'veelpleger' is, is hij in verzekering gesteld en zal het, aldus de politie, nog even du ren voordat hij weer vrijkomt. SLUISKIL Nostalgie en spektakel op Motordagen Motorliefhebbers kunnen dit week einde terecht op de Sluiskilse Mo tordagen. Bij dorpshuis 't Meulen- gat zijn twee dagen lang allerlei ac tiviteiten. Er is onder meer live mu ziek van de bands History-X en The Council. Zondagochtend ma ken oldtimermotoren een rit door de omgeving. Die dag geven ook een stuntteam en motorcrossers de monstraties IJZENDIJKE Concert Petit Monie en Geduld Overwint Muziekvereniging Geduld Over wint en jeugdorkest Petit Monie houden zondag het jaarlijkse lente concert. Dat gebeurt in de tuin van de hervormde kerk in IJzendijke. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het Jeugdgebouw aan de Ko ninginnestraat. Het concert begint om 14.00 uur. Toegang is gratis. Er wordt gecollecteerd ten bate van kankerbestrijdingsproject Ven2-4Cancer. BORSSELE Geen geld, dan maar door slagboom tunnel Een Hilversummer (26) is vrijdag om 5.45 uur op Rijksweg A58 bij Rilland in zijn auto aangehouden, nadat hij een half uur eerder door een afgesloten slagboom op het tol- plein van de Westerscheldetunnel bij Borssele was gereden. De man was al door de tunnel toen hij waarschijnlijk ontdekte dat hij on voldoende geld bij zich had. Een tunnelmedewerker alarmeerde de politie die de Hilversummer dus al vrij snel te pakken kreeg. De slag boom, die kan meebuigen, bleef on beschadigd. In de rubriek De dag van staat elke zaterdag een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws-Vlaming centraal. Vandaag de dag van Vest- rock-vrijwilliger Manno Buijsrogge uit Hulst. De handen rusten even in de zij en glij den vervolgens in zijn linker- en rech- terbroekzak. Vest- rock, broekzak. Als je alles goed plant, als je met alles rekening houdt, is er zelfs op een dag voor aanvang van het festival even tijd om alles eens rustig te aanschou wen. Manno Buijsrogge (38) heeft alles onder controle. Het meeste werk heeft hij namelijk al veel eerder ge daan: bedrijven bezoeken en af spraken maken voor de derde edi tie van het succesvolle festival in Hulst. „Het is alleen nog zaak dat iedereen zijn afspraken nakomt. Als dat gebeurt, kan het eigenlijk niet fout gaan. En tot nu toe heb ben we nog maar weinig tegensla gen gehad. Woensdagavond mis schien, toen baalden we even. Toen brak om tien uur een mecha niek om een tent mee omhoog te draaien. Volgens onze planning moest-ie echt op woensdagavond staan, dus is een vrijwilliger nog tot laat met een lasapparaat in de weer geweest." Om misverstanden te voorkomen: Buijsrogge straalt rust uit, maar denk niet dat hij ook maar een moment om werk verlegen zit. Er wordt gesjouwd met informatie borden, decoratiebierkratten van sponsor Duvel, stellages en straks ook nog met televisieschermen. „Verder zijn we nog druk met het aanleggen van een drinkwaterlei ding en een buffer voor het afval water. Normaal gesproken is er op dit terrein namelijk geen enkele voorziening aanwezig." door Raymond de Fre! Het is opvallend knap hoe Vest- rock zich binnen drie jaar tot een begrip heeft opgewerkt. Een duidelijke formule (alternatieve muziek, een klimaat-neutrale opzet en als extra toevoeging colle ges over duurzaamheid) geeft het evenement zoveel smoel, dat bei de dagen al ruime tijd zijn uitver kocht. Maar dat neemt niet weg dat Vest- rock wel echt mijn muziek pro grammeert. Ik houd van stevige rock." Op de festivaldagen heeft Manno voldoende tijd om daarvan te ge nieten. Gek genoeg zijn dat name lijk de dagen waarop hij weinig te doen heeft. Tenzij er ergens iets be gint te piepen of te kraken. „Dan kom ik in actie. Voorde zekerheid hebben we ook altijd twee service monteurs stand-by. Vanaf zondag begint voor mij het werk weer echt: het opruimen. We streven er naar om het terrein volgende week vrijdag leeg te hebben." Een dag voor aanvang van de eer ste junior-variant van Vestrock (ge- „Die pizzabakker wist even niet meer waar hij het moest zoeken na onze bestelling, haha! richt op kinderen met onder meer Ali B, Nick 8c Simon, Magic Unli mited en Piet Piraat) lijkt het ter rein nog op een bouwplaats. Er wordt gelast, geschroefd en ge sjouwd. Iedereen is druk bezig, maar toch heerst er rust. Ook Buijsrogge heeft geen last van ze nuwen. Waarom zou hij ook? Het festival is op beide dagen (vrijdag 3500, zaterdag 5000 bezoekers) uit verkocht en de meeste bands heb ben een prima live-reputatie. Al leen het weer zou optredens van onder meer Go Back to the Zoo, De Heideroosjes, The Subs, Blaud- zun en bioloog Midas Dekkers nog wat parten kunnen spelen. Licht en geluid op het podium zijn donderdagavond getest. Man no: „Dan resten vrijdagochtend nog wat laatste kleine dingen, waarna om 15.00 uur het feest kan beginnen. Op dat moment krijg ik pas de echte kick, dan zie je het re sultaat van een lange periode met elkaar iets moois opbouwen. Dat is een heel speciaal gevoel. In het voortraject is het hard werken, maar het is ook heel gezellig. Vest rock drijft op een echte vrienden groep. We proberen bijvoorbeeld altijd samen met alle vrijwilligers te eten. Vorig jaar bestelden we eens vijftig pizza's. Nou, die pizza bakker wist even niet meer waar hij het moest zoeken na onze be stelling, haha!" Vestrock begint vandaag, zaterdag, om 12.00 uur met Stunned Ziggy. Daar na volgen onder andere Gers Pardoel, Textures, School is Cool, Intergalactic Lovers, Blaud- zun, Heideroosjes en Go Back to the Zoo. Een overzicht van alle bands én sprekers in de Vestrock University staat op www.vestrock.nl. Manno Buijsrogge coördineert de opbouw van het festivalterrein van Vestrock in Hulst. Als het evene ment gaande is, heeft hij het even wat minder druk. „Het geeft een kick om met elkaar zoiets moois op te bouwen." foto Peter Nicolai ia. Ongestoord horen lijkt de normaalste zaak van de wereld: genieten van muziek, praten met vrienden, het huilen van een baby, allemaal vanzelfsprekend. Maar wat als dit horen verstoord wordt door hinder lijke geluiden, af en toe wegvalt, pijnlijk is of door een tumor bedreigd wordt? Dan gaat u op zoek naar oplossingen die het gehoor weer op orde kunnen brengen. Dit boek gaat in op de meest voorkomende problemen en draagt mogelijke oplossingen aan. Lezersprijs C 12.95* •Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie boeken door Martijn de Koning WATERLANDKERKJE - De nog altijd populaire Meerminnefeesten zijn dit weekeinde toe aan de 35e edi tie. Hoewel de organisatie niet meer de grote namen van vroeger naar de feesttent bij Waterland kerkje weet te halen, is het evene ment onverminderd populair on der bezoekers uit vooral West- Zeeuws-Vlaanderen. Na de opening van het feest met Radio 538-dj's, gisteravond, is het zaterdag tijd voor een rommel markt (vanaf 8 uur) en een trekker- trek (13.30 uur). Vanaf 21.00 uur volgt het traditionele Meerminne- bal. De oorspronkelijke trekker van de avond, Dennie Christian, moet wegens ziekte verstek laten gaan. De organisatie wist de band One Two Trio aan te trekken als respectabele vervanger. Daarnaast treden dj Ed van Dijk en Jettie Pal- lettie op. Toegang kost 5 euro. Zondagmiddag om 14 uur is er een 'Waterlandkerkjequiz' voor groe pen van 2 tot 10 personen. Inschrij ven is niet nodig. Daarna volgt een barbecue. De winnaars van de quiz mogen daar gratis aan mee doen. Alle evenementen vinden plaats in een tent op een terrein aan de Philipsweg, net buiten het dorp. lts de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110