|rrj Snowbase zit in zwaar weer FZC ZEEUWS-VLAANDEREN Sluis helpt provincie niet bezuinigen Cadeautje voor 'Woonschool' Hof van Eede voor jongeren OPEN HAVENDAG Axelaar zit met messteken in café Vakantieservice ZATERDAG 2 juni 2012 21 Over wat er gebeurde in 't Perdies 22 en 23 Onderdelen failliet, bedrijf draait nog door JcIZZ is 11101*6 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Twee onderdelen van skihal Snowbase in Terneuzen, de besloten vennootschappen voor personeel en horeca, zijn deze week failliet verklaard, maar het bedrijf blijft voorlopig nog open. Volgende week beslist curator Ste ven van Boven uit Middelburg over de verdere exploitatie van het centrum. Bij de failliet verklaarde onderdelen werken vijftig partti mers. Zij kunnen vooralsnog door werken. „De indruk mag niet ontstaan dat Snowbase failliet is", stelt Van Bo ven nadrukkelijk vast. „Het betreft twee van de drie werkmaatschap pijen van de holding Snowbase. De werkmaatschappij faciliteiten waaronder de installaties vallen, is buiten de faillissementen geble ven." De structuur van Snowbase is nogal ingewikkeld. Van Boven: „Snowbase bestaat uit een conglo meraat van vennootschappen met een Belgische bestuurder en Bel gische aandeelhouders. Dat maakt het er allemaal niet gemakkelijker op." De faillissementen zijn uitgespro ken op verzoek van de belasting dienst op basis van oude vorderin gen ter waarde van ruim 700.000 euro, vertelt Van Boven. Het aan tal andere schuldeisers valt mee, is uit zijn eerste bevindingen geble- I llilillllillliMI 1 wannMJJjiMiJWMWgi ken. De financiële situatie lijkt dus niet zo ernstig. Van Boven wil daarom de komende dagen benut ten om 'een liquiditeitsprognose' voor de skikal op te stellen. Ofte wel: kan Snowbase op korte ter mijn op een financieel gezonde manier worden geëxploiteerd. Af hankelijk daarvan beslist Van Bo ven begin volgende week over het al dan niet voortzetten van het be drijf „We moeten even leven met de dag." Van Boven maakt er geen geheim van dat Snowbase mede in een las tige positie zit door de strafrechte lijke beslagen die op de skihal zijn gelegd door het Openbaar Ministe rie. Dat heeft te maken met de ver onderstelde relatie tussen voorma lig eigenaar Meddy Willemsen van de inmiddels gesloten Terneuzen- se coffeeshop Checkpoint en de fi nanciering van het skicentrum. Dit probleem hangt nog steeds als eert donkere wolk boven de be drijfsvoering. De gemeente Terneu zen heeft bijvoorbeeld slechts een tijdelijke horecavergunning afgege ven. Als curator ziet Van Boven een rol voor zichzelf weggelegd om 'een einde te maken aan deze verlam mende toestand'. Hij wil proberen alle partijen - van OM tot en met de fiscus en de gemeente - tot el kaar te brengen om de impasse te doorbreken. vssssm a -• büh y msm SLUIS - Sluis neemt geen provincia le taken over als het provinciebe stuur er geen zak geld bij doet. Gedeputeerde Staten kondigden onlangs een reeks bezuinigings maatregelen aan. Na besluitvor ming van Provinciale Staten wil len GS met gemeenten overleggen. Sluis wacht dat overleg af, maar ac cepteert geen nieuwe taken als de provincie 'geen passende midde len' meelevert, meldde burgemees ter Jacques Süurmond donderdag tijdens de raadsvergadering. ►wwiwiwacBMataHH EEDE - De Sluise wethouder Jan Schaalje neemt 'een verrassing' mee naar de Hof van Eede als hij dat centrum zaterdag 9 juni opent. Na de brand is een prachtig nieuw centrum verrezen, maar de verze kering vergoedde niet alles. Zo mist het centrum schoonmaakap- paraten, geluidsinstallaties en gor dijnen voor de verblijfsruimte. TERNEUZEN - De organisatie van Scheldejazz hanteert voor de veertigste editie het motto 'less is more', ofte wel minder is meer. Of misschien nog wel beter: jazz is more. Want in tegenstelling tot voorgaande jaren is het aantal muziekstijlen op de jubileumeditie teruggebracht. Het draait weer vooral om de muziek, die Frank Koulen vier decennia terug voor het eerst met een festival eerde. Natuurlijk zijn er dit weekend nog wel uitstapjes naar andere stromingen. De openingsact van Scheldejazz, de Zeeuwse singer-songwriter Eva Auad, was daar vrijdaga vond een goed voorbeeld van. Zij trapte op de Markt een weekend vol vertier in de Terneuzense binnenstad af, nadat Commissaris van de Koningin Karla Peijs het festival officieel had geopend. Zaterdag en zondag zijn er optredens van onder meer Roy Hargrove, Roberta Gambarini, New Cool Collective, Jungle by Night en Sven Hammond Soul. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Stichting Prokino die onder meer het "schippersinternaat in Terneuzen beheert, is bereid een 'woonschool' voor zes jonge ren re beginnen in twee huurwo ningen. Zij kunnen daar leren zelf standig te wonen. Het was eerder de bedoeling in Terneuzen een fo yer de jeunesse of 'woonschool' voor ruim twintig jongeren in te richten in het oude OZ verzekerin gen-kantoor aan de Rozengracht in Terneuzen. Dat was te duur. Pro kino is nu 'in dit gat' gesprongen. Wethouder Cees Liefting juicht het initiatief toe. Jongeren hoeven straks niet meer naar Goes of Vlis- singen. De kosten kunnen ook la ger uitvallen, omdat Prokino al 24- uursbegeleiding beschikbaar heeft. AXEL - Een Axelaar (50) is donder dagavond gewond geraakt bij een steekpartij in zijn woning aan de Vincent van Goghstraat. Hij was er niet al te erg aan tóe, want de politie trof hem - na een melding uit de buurt - niet thuis aan, maar in een café. De man had steekwon den in zijn arm. De politie wist de mogelijke dader ook te achterha len, een 24-jarige Axelaar. Hij is donderdagavond thuis opgepakt en overgebracht naar gevangenis Torentijd in Middelburg. Hij kon ook zijn rijbewijs inleveren. Na de steekpartij, op weg naar huis, had hij een paaltje geramd. Een blaas- test wees uit dat hij vier keer te veel alcohol op had. Geld was oor zaak van de ruzie, aldus de politie. - mm* Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107