Meer geld speeltuinen PZC 24 Wandelboulevard bij haven Sint-Annaland DEUR KOZIJN DAKKAPELLEN VLOEREN TEGELS ZONWERING 101 vragen over oorsuizen en andere hoorproblemen MG-toertocht Openluchtdienst ▲RENOHONE Peelanders zaterdag 2 juni 2012 Verenigingen Borsele kampen met tekort door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De speeltuinver enigingen in de gemeente Borsele krijgen waarschijnlijk meer subsi die van het gemeentebestuur. De gemeenteraad krijgt dit najaar een voorstel om jaarlijks 45.000 eu ro toe te voegen aan het speeltuin budget. Een extern onderzoeksbu reau nam recent het speeltuinbe- leid van Borsele onder de loep. Dit was nodig omdat het huidige speel- tuinbeleid zo'n 25 jaar geleden is vastgesteld. In de loop van de jaren is er veel veranderd. Er zijn veel speeltterrei- nen bijgekomen door nieuwbouw- plannen in de diverse dorpen. Ook is de regelgeving aange scherpt waardoor veel is geïnves teerd in controle en herstel. De speeltuinverenigingen hebben door zelfwerkzaamheid zelf geld ingezameld voor de aanschaf van speeltoestellen. Al die jaren is het speeltuinbudget nagenoeg gelijk gebleven. Het on derzoek heeft uitgewezen dat het huidige budget onvoldoende is om de toestellen te vervangen die vol gens de gangbare normen aanwe zig zouden moeten zijn in de Bor- selse dorpen. Het college gaat er met de verho ging van de subsidie wel vanuit, dat de vrijwilligers van de speel tuinverenigingen niet rustig achter over gaan leunen. „In Borsele is na melijk nog steeds sprake van een uniek samenspel tussen gemeente en speeltuinverenigingen. De verhoging van het budget voor de speeltuinen staat aangekondigd in de kadernota 2013-2016 van de gemeente Borsele. Het college meldt in deze nota ook dat een structurele verhoging van het bud get voor de dorpshuizen met 25.000 euro noodzakelijk is om de exploitatie naar behoren uit te kun nen voeren. Het tekort op de exploitatie van de dorpshuizen is een jaarlijks terug kerend knelpunt. Borsele weet ech ter wel dat de besturen er alles aan doen 0111 de uitgaven minimaal-te houden en ook ontstaan er initia tieven om verbouwingen en aan passingen te financieren door der den. door Rob Paardekam de laatste informatie ongeveer 120 woningen, commerciële voorzie ningen (onder meer de super markt) en een woonzorgcomplex met vijftig appartementen. Het derde onderdeel van het ha venplan behelst de komst van een woonwijk in de Kleine Suzanna- polder. Zoals het er nu naar uitziet komen daar circa negentig grond gebonden woningen. Wanneer de verschillende deelpro jecten precies van start gaan, is nog niet bekend. De aanleg van de wandelboulevard moet in elk ge val klaar zijn vóór 1 juli 2013. Dat heeft te maken met een Europese subsidie die hiervoor is verstrekt. SINT-ANNALAND - De haven van Sint-Annaland krijgt een wandel boulevard. Deze moet uiterlijk over een jaar zijn aangelegd. De aanleg van de promenade maakt onderdeel uit van de herin richting van het totale havenge bied. Zo komen op het havenpla teau 70 appartementen, verspreid over een paar relatief lage gebou wen en een woontoren. De wandelboulevard begint bij de ze zogeheten landmark en loopt richting het havenplein. Aan die zijde komt ook een bijzondere trap. Het havenplein krijgt volgens Ongestoord horen lijkt de normaalste zaak van de wereld: genieten van muziek, praten met vrienden, het huilen van een baby, allemaal vanzelfsprekend. Maar wat als dit horen verstoord wordt door hinder lijke geluiden, af en toe wegvalt, pijnlijk is of door een tumor bedreigd wordt?. Dan gaat u op zoek naar oplossingen die het gehoor weer op orde kunnen brengen. Dit boek gaat in op de meest voorkomende problemen en draagt mogelijke oplossingen aan. Lezersprijs 12.95* ♦Exclusief verzendkosten pzc.nl/webwinkel categorie boeken GOES - De MG Car Club Holland houdt vandaag en zondag een toer tocht, ónder meer vanuit Goes. Er komen in twee dagen tijd onge veer vierhonderd auto's voorbij. Het begin- en eindpunt van de tocht die in totaal vijfhonderd kilo meter lang is, is bij Hotel Goes. ELLEWOUTSDIJK - In de tuin van de familie Heijmans is zondag een openluchtdienst met thema: het paradijs. Ér is ook kinderkerk. Vanaf 10.00 uur is iedereen wel kom in de tuin, aan de Langeviele 6 in Ellewoutsdijk. Er is parkeerge legenheid langs de straat. Kloostervyeg 4 Kgpelle tel.; 0113-610977 Kloosterweg 4 Kapelle tel.: 0113-610977 Uitgeverij Het Paard van Troje, Goes. ISBN 978-90719310-1 Met illustraties uit de persoonlijke fotocollecties van de geïnterviewden, Het boek is na 11 juni verkrijgbaar in de boekhandel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104