Energiedrank van het plein? zeeland 123 VERHUIZEN MET ZORG! Eerste lustrum voor processie Kwadendamme Donderdag 28 juni Q^-qqy\ 55 weer geopend! ^Oeet ftAi ev leeft 0113 22 22 20 Auto gestolen tijdens duik in Oosterschelde zaterdag 2 juni 2012 Energiedrank Een blikje van 250ml energiedrank bevat gemiddeld 80 mg cafeïne. Het bevat ook taurine, een stof die een oppeppende werking zou hebben. In een blikje zit evenveel suiker als in negen suikerklontjes. De blikken energiedrank zijn in de supermarkt ook verkrijgbaar in blik ken van een halve liter. Blikjes energiedrank zoals Red Buil gaan iedere dag als warme broodjes over de toonbank, maar beseffen jongeren eigenlijk wel dat deze drankjes gevaarlijk zijn? Dat is de reden waarom het Pontes gesprekken voert over een eventueel verbod. door Adriënne Glasbergen De GGD wil dat ener giedrankjes uit de schappen van de su permarkt verdwij nen. Ze zouden al leen nog verkrijgbaar moeten zijn in speciaalzaken. Scholengemeen schap Pontes in Goes overweegt naar aanleiding van het standpunt van de GGD een verbod op de drankjes. „Wij zijn op het Pontes heel erg be zig met de transformatie naar een gezonde school. Wij vonden de uitspraak van de GGD over de on gezonde energiedrankjes reden ge noeg om kritisch te gaan praten wat wij met dat feit moeten gaan doen", zegt rector Leo de Kraker van het Goese Lyceum. De leerlingen van het Pontes vin den dat een verbod op energie drankjes niet nodig is. „Door ener giedrankjes hou ik een dag school tenminste vol", zegt Tansu Schmidt (15). Zij weet wel dat de blikjes niet gezond zijn. „Eén blik je per dag valt toch best mee. Dat is vast niet schadelijk." Amber Kandel (15) denkt dat het niet veel zin heeft als de drankjes verboden zouden worden op school. „Dan wordt het wel stie- De schappen in de supermarkten staan vol met allerlei soorten ener giedrankjes. De GGD wil dat ze daar verdwijnen. foto Koen van Weel ANP kern gedaan en als dat niet op school is dan drinken ze het wel extra voor- en na schooltijd." Rector Leo de Kraker vindt het vooral belangrijk dat het bewust zijn bij jongeren vergroot wordt. „Jongeren moeten snappen waar om energiedrankjes niet goed voor je zijn. Ze moeten weten wat er in zit. Alleen een verbod zou niet hel pen." Bart Hoveijn (13), een leer ling van het Goese Lyceum, weet best wat voor stoffen er in energie drank zitten. „Ja veel suiker en ca feïne. Maar dat boeit me niet. Ik vind het gewoon lekker zoet. Bovendien: wij mogen toch zelf wel weten .wat we eten en drin ken? Klinkt het bij meerdere leer lingen. „Dat we geen alcohol mo gen drinken op school en drugs mogen gebruiken dat snap ik. Maar aan energiedrank vind ik niks ergs", zegt Bart. De jongen die naast hem staat geeft aan wat energiedrank met je doet. „Gister had ik voor het slapen gaan een li ter energiedrank gedronken, toen kon ik niet meer slapen." Ook Ivo van Wemmei (14) vertelt dat het drankje ervoor zorgt dat je wakker blijft, wanneer je moe bent. „Ik vind wel dat ik zelf mag weten wat ik drink. Ik vind het ge woon lekker." Op het Pontes moet volgens de rec tor nog bepaald worden wat de grenzen worden op het gebied van energiedrankjes: wat is verboden, en wat niet? „Inderdaad is veel co la drinken ook slecht Van vijf blik jes cola per dag wordt je misschien een beetje misselijk, vijf blikjes energiedrank heeft wel een andere werking." Onderwerpen als energiedrank hebben al een plek binnen het les- onderwijs van het Pontes, maar na het bericht van de GGD zal er bij voorbeeld binnen de les verzor ging of maatschappijleer nog meer aandacht aan worden gegeven. sasassssssssci mmmaamm OVEZANDE The Good, The Bad Sc Bart XL bij De Klomp Zondag speelt The Good, The Bad 8c Bart XL in of bij podium De Klomp in Ovezande. Dat is op de middag dat de wielrenners zweten, de solexen ronken en de naaldhak ken kletteren. De band, die covers speelt, begint om 17.00 uur. Bij mooi weer op het terras. KORTGENE Roekeloze hardrijder verliest rijbewijs Een 33-jarige man uit Burgh-Haam- stede raakte donderdagmiddag zijn rijbewijs kwijt omdat hij veel te hard en gevaarlijk over de Oost-Westweg op Noord-Beveland reed. Bij Kortgene hield de politie hem staande. De man reedt 157 kilo meter per uur in plaats van 100 en haalde in over de doorgetrokken streep. Voor dat inhalen kreeg hij een boete van 220 euro. 'S-GRAVENPOLDER Werkzaamheden Schoorkenszandweg Aan de Schoorkenszandweg en die Kruiningenpolderweg tussen Ove zande en 's-Gravenpolder vinden van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juni werkzaamheden plaats. Bij de afslag naar de Drieweg worden twee plateaus aangelegd. Het auto verkeer wordt door verkeersregel aars over rijplaten in de berm ge leid. Fietsers en bromfietsers wor den omgeleid. STAVENISSE Aquabal in de haven van Stavenisse Het jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Tholen houdt vandaag de activiteit aquabal in Stavenisse. Hierbij kruipt de deelnemer in een grote opblaasbare bal, die op het water blijft drijven. Je kunt dan hardlopen, dobberen of een wed strijdje houden. Jongeren van 12 tot 23 jaar kunnen meedoen tussen 13.30 en 17.30 uur. De activiteit vindt plaats in de haven. THOLEN Discussie over duurzaamheid De gemeente Tholen houdt don derdag 7 juni een discussiebijeen komst over het ontwikkelen van een nieuw duurzaamheidsbeleid. De gemeente wil graag van men sen horen welke thema's centraal dienen te staan en welk ambitieni veau gewenst is. Iedereen is wel kom om deel te nemen. Aanmel den kan via eho@tholen.nl De avond begint om 19.30 uur. door Frank van Cooten kattendijke - Een 53-jarige Belg uit Wetteren moest donderdaga vond constateren dat zijn auto ge stolen was, toen hij weer boven water kwam na een duik in de Oostschelde bij de Oude Zeedijk in Kattendijke. Hij had de auto, een blauwe VW Golf met Belgisch kenteken 1-BRF-114 daar tegen 18.00 uur op een parkeerplaats ach tergelaten waar meerdere auto's stonden geparkeerd. Na een uur bleek de auto verdwenen. De poli tie heeft de wagen in het opspo ringssysteem gesignaleerd en via twitter de diefstal aan meer dan 12.000 volgers gemeld. Getuigen wordt gevraagd zich te melden. kwadendamme - De parochie Kwa dendamme viert dit jaar haar eer ste processielustrum. De vijfde editie van de Sacraments processie, de enige in Zeeland, is zondag 10 juni. Er worden drie tot vierhonderd pelgrims ver wacht. Het thema dit jaar is 'Hij gaat met je mee'. „De deelnemers komen ook uit Brabant en Vlaanderen. Bijzonder is de aanwezigheid van een hele groep uit Tremelo, de geboorte plaats van pater Damiaan," zegt pastoor Paul Verbeek van de Boni- faciusparochie. Pater Damiaan is ook de naam van de nieuwe paro chie met ingang van 1 januari 2013 van de nu nog acht zelfstandige pa rochies op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland. Leo Grim en Erik Hubrechsen blie zen de processie vijf jaar geleden nieuw leven in. Toen werd een nieuwe traditie geboren. Het eer ste lustrum komt terug in de vijf de editie van de processie. Zo is de route dezelfde als de eerste keer en is het vertrekpunt weer de kerk- schuur (de voormalige schuilkerk) van familie De Winter aan de Ka naalpolderdijk. De schuur is weer als kerk ingericht, inclusief altaar. Voor de mensen die wat moeilijk ter been zijn, rijdt vanaf 12.30 uur een pendelbusje tussen de kerk en de schuur. Geen processie zonder muziek. Ook dit jaar loopt Con Affezione voorop met speciaal ingestudeerde processsiemuziek. En naar goed ka tholiek gebruik is na afloop rond 16.30 uur een feestelijke ontmoe ting op het plein achter de kerk. Bij de kerk staat een frietkraam, er is uiteraard Bonifaciusbier en voor de kinderen is er een springkus sen. „De binding met elkaar en het plezier zijn belangrijke elementen van de processie." DOUWL DOUWE EGBERTS EGBERTS JOUWE GBERTS 'l - Niéuw Middelburg Middelburg Op woensdag 6juni-a.s.vdn I S:30: uur cot I7:30:uurkunt u diverse', woningen in .Nieuw Middelburg■vrijblijvend bezich tigen. U kuiic zich melden Tan de Zacharias Jansenstraat 29 re Middelburg en'van daaruit de andere woningen beidjken.Voor meer informatie kunc u kijken .op M2Makdaars.nl of jeSrek.nl. KIJKDAG 6 JUNI A.S. Lfunda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103