Ruimte voor Polenhotels 221 zeeland Landgoed Rijckholt wil de drempel verlagen met zorgappartementen Leo de Krakerrector Week van Amateurkunst begint Stoere zilveren Zeeuwse drukkers JUWELIER MINDERHOUD Jongeren moeten snappen waarom energiedrankjes niet goed voor je zijn. Ze moeten weten wat er in zit. Alleen een verbod helpt niet" zaterdag 2 juni 2012 Goes wil arbeidsmigranten concentreren door Luc Oggel GOES - Goes gaat ruimte bieden voor één óf meerdere grootschali ge voorzieningen voor huisvesting van arbeidsmigranten. Met uitzon dering van Groenlinks, SP en PvdA is de Goese gemeenteraad donderdag akkoord gegaan met dat collegevoorstel. De partijen die tegen stemden, hebben met name moeite met de concentratie van de seizoensarbei ders. „Daar komen problemen van", zei SP-fractievoorzitter Floor van Lamoen. „Waarom maken we geen tijdelijke bewoning in een woonwijk mogelijk?" Ook de PvdA noemde de grootschaligheid 'ernstig onwenselijk'. Dorith van Ewijk (GroenLinks) zei dat het niet te verkopen is dat iemand al leen op een bepaalde locatie mag wonen, omdat hij toevallig Bul gaar of Pool is. „Maak het gewoon mogelijk dat zij met vier of vijf mensen in een eengezinswoning terecht kunnen." Het CDA was op zich akkoord met het voorstel van het college, maar staat wel op het standpunt dat de gemeente alleen moet faciliteren en niet moet investeren. Wethouder Jo-Annes de Bat (CDA) stelde dat het verhaal 'ge nuanceerder' ligt dan de tegenstan ders denken. „Ik weiger te spreken over Polenpakhuizen. We moeten iets doen voor de categorie die hier tussen de drie en zes maan den komt werken. Die moeten we opvangen. En dat kan in één voor ziening voor tweeehonderd man zijn, maar ook in drie kleinere voor elk veertig mensen. We moe ten ze in elk geval beter faciliteren dan hoe ze nu terechtkomen, want we horen en zien nu de ver keerde verhalen." Het is overigens nog niet duidelijk waar de opvangcentra komen. Daarvoor moet nog een locatiestu die worden gedaan. door Frank van Cooten GOES - De Week van de Amateur kunst (WAK) begint dit weekein de met activiteiten in onder meer Goes, Noord-Beveland en Kruinin- gen. Het programma op het hoofdpo dium op het Goese Bleekveld be gint vandaag om 10.00 uur met op tredens van een aantal bands in di verse muziekgenres. Tevens is er theater en dans. Er is een braderie met "kunst van amateurkunste naars en amateurkoks maken klei ne Indische en Mexicaanse gerech ten. In theater De Mythe is van ïi.oo tot 16.00 uur een expositie van de FotoGroep Goes en in Po dium 't Beest begint om 20.00 uur de Avond van de Zeeuwse Ama teur Film. Burgemeester Henny van Kooten krijgt vandaag om 14.00 uur het eerste exemplaar van de Noord-Be- velandse WAK-bundel 'Zoek het eens Dichtbij'. De bundel is tevens een catalogus bij de audio-visuele expositie die voor en met amateur kunstenaars is ingericht in mu seum De Houtzaagwerf aan de Oud Kortgenedijk tussen Kortge- ne en Geersdijk. Behalve de exposities zijn die mid dag nog jamsessies en optredens bij het museumcafé Wesdorp. De ze locatie staat zondag in het teken van luistermuziek, met een specia le editie van muziekproject Clas- sidFever. In Ons Dorpshuis in Kruiningen zijn van 13.00 tot 17.00 uur uiteenlopende vormen van amateurkunst te zien. In een van de zalen presenteren (ama- teur)lcunstenaars uit de gemeente Reimerswaal hun werk. In Fort Ellewoutsdijk zijn achtien schilderijen te zien. Dit is het resul taat van een wedstrijd voor ama teurschilders vanaf 16 jaar. De win naar van de Borselse voorronde wordt vandaag bekend gemaakt. In energiedranken zoals Red Buil zit een aantal stoffen die er voor zorgen dat het overma tig drinken van die drankjes onge zond is. De hoeveelheid cafeïne zorgt voor een hogere alertheid. De combina- tie met de hoeveelheid suiker ver sterkt dat effect. Door die combina tie gaat de hartfrequentie en adem haling omhoog. Volgens Jacco van Straalen, huis arts bij praktijk de Pijlers in Goes, kan energiedrank zorgen voor geïr riteerdheid, slapeloosheid en uit eindelijk zelfs voor hartkloppin gen. Van Straalen pleit voor een waarschuwingsteken en een leef tijdslimiet: Alleen jongeren van zestien jaar en ouder zouden ener giedrank mogen drinken. Op Red Buil staat wel een waar schuwing: „Hoog cafeïnegehalte (32mg/iooml). Niet aanbevolen voor kinderen, zwangere vrouwen en personen die gevoelig zijn voor cafeïne. Drink met mate." door Claudia Somdeirvan GEERSDIJK - Pal achter de bed&breakfasthuisjes op Land goed Rijckholt in Geersdijk zijn de dertig nieuwe appartementen voor ouderen bijna in de afbouwfa- se. Wie wil, kan ze zondag gaan bekijken, tijdens de tweede open zondag die Landgoed Rijckholt houdt. Een dag met kraampjes en Oudhollandse spelletjes als zaklo- pen, aardappelrace, stoelendans, ezeltjeprik en alle gelegenheid om over het landgoed te wandelen. Rijckholt houdt deze zomer nog zes van zulke open zondagen, steeds met activiteiten als concer ten, ezelwandelingen, modeshows of documentairevertoningen. De openstellingen zijn bedoeld om het publiek te laten kennisma ken met het landgoed, dat beschut wonen voor ouderen biedt en waar door de landgoedvorm een zweem* van exclusiviteit aan hangt. De nieuwe appartementen zijn ontworpen om de vorm. van wonen met zorg die Rijckholt biedt toegankelijker te maken voor meer mensen. „We wilden een soort hofje maken voor mensen die weliswaar de rust van het plat teland zoeken, maar die toch graag wat van hun medebewoners mer ken," vertelt Kim Bakker, mede-ei genaresse van het landgoed. In een soort strak vormgegeven, in gevel verspringend landhuis zijn over drie verdiepingen dertig apparte menten gebouwd. De appartemen ten brengen het bewonérsaantal in de appartementenblokken op het landgoed van twintig naar vijf tig. „Dat geeft wat meer wisseling in gezelschap bij de gezamenlijke activiteiten. De huur is vanaf 600 euro per maand. ]e kunt er wonen inclusief maaltijden, wasservice en schoonmaak voor 2000 euro per maand", geeft Bakker aan. De rondleiding zondag begint om 14.00 uur. De Oudhollandse spelle- jes beginnen om 15.00 uur. Passend op NOOSA armbanden ■yj Westkapelle Amemuiden www.juwellerminderboutLnl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 102