Verplicht werk, minder bijstand Pleidooi voor hergebruik BEVELANDEN/THOLEN Vakantieservice OPEN HAVENDAG almanak Buiten spelen ZATERDAG 2 juni 2012 21 Energiedrank van het plein? 22 en 23 Doelstelling actieplan Zeeuwse Jeugdwerkloosheid niet gehaald door Nadia Berkelder GOES - Een kwart van de mensen die aan de slag gaan bij het Nijver heidscentrum in Goes vragen geen bijstandsuitkering aan. Ze verdwij nen simpelweg uit beeld. Bijna veertig procent van de mensen vindt betaald werk. Dat blijkt uit cijfers van de ge meente Goes. Het Nijverheidscen trum is een werkproject voor men sen die bij de gemeente aanklop pen voor een uitkering: die moe ten er verplicht aan de slag. Het centrum haalt de doelstelling, der tig procent van de mensen moet doorstromen of afzien van een uit kering, ruimschoots. Toch was de gemeente Goes vorig jaar meer geld kwijt aan bijstands uitkeringen dan het jaar ervoor. Eind december hadden 679 gezin nen met een bijstandsuitkering, een jaar eerder waren dat er nog 644. De stijging van het aantal uit keringen was in Goes hoger dan in andere gemeenten in Nederland. Uit een rapport van de gemeente blijkt dat de doelstelling van het Actieplan Zeeuwse Jeugdwerkloos heid, dat in 2009 is opgesteld, niet is gehaald. Het was de bedoeling dat er per 1 januari 2012 niet meer dan duizend Zeeuwse jongeren on der de 27 jaar jaar werkloos zou den zijn. Dat waren er uiteindelijk 1163. De reden waarom de doelstel ling niet is gehaald is duidelijk: dat komt door de economische crisis. Een ander initiatief, het werkge versservicepunt (WSP) de Bevelan- den, was wél succesvol. Daar wer den vacatures gekoppeld aan men sen die een een baan zochten: in totaal is voor 511 mensen een baan gevonden, onder meer voor 96 mensen met een uitkering uit de gemeente Goes. Het WSP is een sa menwerkingsverband tussen de ge meenten en het UWV. Werknemers in de fietswerkplaats van het Nijverheidscentrum in Goes. door Claudia Sondervan Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? KATS - Bevorder het hergebruik van monumentale, beeldbepalen de gebouwen in dorpen zoals ker ken. Dat steunt de leefbaarheid in de samenleving en helpt de in standhouding te bekostigen. Gemeenten moeten bij huisves ting van diensten de monumenta le gebouwen als eerste opties over wegen. Dat werd vrijdag bepleit bij het symposium in Kats over het belang van cultureel erfgoed voor leefbaarheid in dorpen. Dat was de opening van de driedaagse viering van het tienjarig bestaan van de Katse Kerk als gemeen schapshuis. Wees niet bang voor verkoop van monumenten, stelde voorzitter Ka- WOLPHAARTSDIJK Avondvierdaagse gaat toch nog door De avondvierdaagse in Wolphaarts- dijk en Oud-Sabbinge gaat dit jaar toch door. Dat dreigde even mis te gaan doordat de gemeente Goes de subsidie afschafte en door gebrek aan vrijwilligers. Na protest besloot de gemeente toch nog eenmalig een bedrag ter beschikking te stellen. En ook de vrijwilligers meldden zich weer aan. Maandag is de eerste etappe. De start is om 18.00 uur bij het dorpshuis in Wolphaartsdijk. LEWEDORP Oud-molenaar Ko de Baar (97) overleden In zijn woonplaats Lewedorp is oud-molenaar Ko de Baar op 97-jari- ge leeftijd overleden. Hij was de laatste beroepsmolenaar in Zee land. De Baar was eigenaar van mo len De Blazekop in Ovezande. Ko de Baar heeft 'zijn' recent gerestau reerde molen nog kunnen bekij ken. Hij woonde de laatste jaren in verzorgingshuis De Kraayert in Le wedorp. De Ovezandse molen is vrijdag in verband met het overlij den in de rouwstand gezet. BORSELE Man rijdt dwars door gesloten slagboom Een 26-jarige man uit Hilversum reed vrijdagochtend rond 05.30 uur met zijn auto dwars door een slag boom op het tolplein van de Wes- terscheldetunnel. Hij kon kennelijk de passage niet betalen, liet zijn rij bewijs achter en reed de slagboom opzij. Politieauto's vatten post langs de A58; bij de afslag Rilland is de man aangehouden. Hij is ver hoord op het politiebureau. foto Willem Mieras rel Flos van de stichting Oude Zeeuwse Kerken, eigenaar van de Katse Kerk. Binnenkort komt een derde van alle monumenten op de markt, betoogde Willem Huij- breghs van Scoop. Hij waarschuw de voor 'moordende concurrentie' tussen kerken die als sociaal-cultu reel podium verder gaan. Bij klei nere overheidsbudgetten moeten keuzes worden gemaakt, stelde To ny Veenstra van Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland. In monu menten, maar ook in voorzienin gen in een kern. „We moeten kie zen wat we willen behouden. Des noods moeten we slopen." Bijvoor beeld als dorpshuis en dorpskerk elkaar in functies overlappen. De agenda voor de Katse Kerkfees ten staat op www.zeeuwsekerken.nl. Tip? redactie@pzc.nl Ook in de Terneuzense wijk Othene was het heerlijk weer, dus stuurde moeders haar twee jongens naar bui ten. De twee hadden daar geen pro blemen mee. Ze ravotten wat, spron gen zich in het zweet op de trampoli ne en trapten een balletje. En daar na gingen ze liedjes zingen. In het Nederlands en in steenkool-Engels. Zo had de jongste (6) laatst een oud zomerhitje op de radio gehoord. Het melodietje was in zijn hoofd blijven zitten. „Sex on the beach", zong hij. Zijn moeder sommeerde hem binnen te komen. „Dat soort liedjes wil ik niet meer horen. En al helemaal niet in de achtertuin." Het jochie snapte het niet. „Wat betekent dat dan, ma ma: on the beach?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101