Aanleg rotondes Hulst start na zomervakantie 'Invoering papierloos vergaderen kost geld' Karla Peijs opent WAK en Scheldejazzfestijn Dag van het Park in speeltuin De Boomhut Nacht van Gebed in kerk De Kandelaar Politie vindt twee hennepkwekerijen Nog drie weken aanmelden voor MVO-prijs Hulst donderdag 31 mei 2012 Terneuzen Terneuzen Zondag 3 juni is de landelijke Dag van het Park. Tussen 13.00 en 17.00 uur staat natuurspeeltuin De Boomhut bol van de activiteiten. Natuur en Zo laat kinderen tijdens een tocht kennismaken met water dieren. Er is een demonstratie over hoe een vogel wordt opgezet. Een imker geeft uitleg over bijen en de zeeverkenners maken met liefheb bers een vaartocht op de kreek. Ook kunnen de kinderen een kijk je nemen in het dierenasiel of deel nemen aan een viswedstrijd. Geconcentreerd schenkt meester-brouwer Koen Feyen een Belle Forte in. Mooi kruidig met een krachtige, iets bittere afdronk, aldus de naamsverkla ring van kenners, die het bier de afgelopen maanden al proefden. foto's Camile Schelstraete rants, bierwinkels en een snel groeiend aantal cafés. Het promo tiepraatje van Feyen, op de websi- te www.brouwerijlafontaine.com te vinden, slaat aan. Mooi Sterk (Belle 8c For te) is een 'mooi, donker amberkleurig bier met een alcoholpercentage van zeven procent'. Een bier die bij de aanzet van de 'zoetig en kruidig' is, maar richting afdronk overgaat in 'fris, fruitig en bitter'. Als ideale dorst- lesser in de zomer en prettig proef- bier in de winter moet het bier het hele jaar zijn weg naar kenners en liefhebbers weten te vinden, be looft de website. Koen Feyen is druk bezig zijn bier overal in Zeeuws-Vlaanderen en de Gentse Kanaalzone aan de man te brengen. Hij oogstte onlangs een zeer lovende recensie op www.belgianbeerboard.com, een si te voor internationale bierkenners en zij die dat willen worden. Ook Ronnie Verberkmoes, uitbater van het befaamde Terneuzense bierca fé De Vriendschap, vindt Belle 8c Forte een 'prachtige aanvulling voor het assortiment aan bieren'. Zelf is Verberkmoes geen uitge sproken liefhebber van amberbie- ren, maar hij waardeert het uitge sproken karakter van Feyens crea tie. „In het brede palet aan amber- bieren heeft Belle 8c Forte een heel eigen karakter. Sommige klan ten hadden na twee slokken ge noeg van het bier. Maar anderen bestelden binnen de kortste keren een tweede flesje. Ik verwacht dat het bier een vaste plek kan verove ren op de markt." Verberkmoes vindt het mooi dat Feyen bij de presentatie van zijn bieren ook een bijpassend glas le vert: een ranke tulp, dat het kruidi ge aroma van het bier goed vast houdt. Hij raadt de brouwer wel aan zijn bier niet overal zelf te blij ven brengen, maar via handelaren te verspreiden om zoveel mogelijk cafés te kunnen bedienen. De promotie en verkoop van Belle 8c Forte houdt Koen Feyen voorlo pig druk bezig. Maar desondanks werkt hij al aan een tweede bier voor La Fontaine. Hij wil alleen kwijt dan dat het een blond bier wordt, dat in de loop van volgend jaar breed verkrijgbaar moet zijn. Brouwerij La Fontaine Opgericht op 1 oktober 2011 La Fontaine brouwt het amberbier Belle Forte. Feyen wil volgend jaar ook een tripel brouwen. Brouwmeester Feyen is enig werk nemer van La Fontaine. Pas als hij zijn eigen brouwerij kan opstarten, zijn er vacatures. Belle Forte is te drinken in een groeiend aantal cafés ('thuiscafé' D'Ouwe Brug in Sas van Gent), drankenhandels, bierwinkels (De Hopduvel, Gent) en restaurants aan beide zijden van de grens. Informatie over alle verkooppun ten: www.brouwerijlafontaine.com De start van de Week van de Ama teurkunst (WAK) valt samen met de opening van Scheldejazz. Karla Peijs, Commissaris van de Konin gin, opent beide manifestaties op vrijdag 1 juni om 20.00 uur op de Markt. Daarna zingt Eva Auad en dansen leden van de Dansschool van Lilianne Butler. Op de slotdag 9 juni staat open Wijkschool De Ka meleon in de wijk Triniteit (Lelie straat) centraal. TERNEUZEN De Evangelische Gemeente De Kan delaar in de Van Canfortstraat houdt in de nacht van vrijdag op zaterdag een Nacht van Gebed voor vervolgde christenen. Het is een initiatief van Open Doors, een orga nisatie die vervolgde christenen steunt in meer dan vijftig landen. De 'Nachf wordt gehouden op hon derden locaties in Nederland en België, begint om 22.00 uur en duurt tot 6.00 uur 's morgens. LAMSWAARDE Politie Zeeland heeft vandaag een hennepkwekerij aangetroffen in de Frederik Hendrikstraat in Lams- waarde en één in het Meulenpad in Vogelwaarde. De kwekerij in Lamswaarde omvat te 26 planten welke zijn aangetrof fen in een tuinkas. In Vogelwaarde zijn in een woningin vier slaapka mers, 886 hennepplanten aange troffen. Alles is in beslag genomen en vernietigd. door Eugène Verstraeten HULST - Direct na de zomervakan tie wordt bij Hulst begonnen met de aanleg van rotondes op Rijks weg N290 en de aanleg van een fietstunnel. Dat karwei duurt naar verwachting tot januari volgend jaar. Aansluitend wordt volgend voorjaar de rotonde op de Absdaal- seweg N258 ter hoogte van tuin centrum Life 8c Garden onderhan den genomen. Het project, waarin de gemeente Hulst en de provincie samen op trekken, moet de bereikbaarheid en de verkeersafwikkeling van Hulst en Hulst-zuid in het bijzon der, sterk verbeteren. Op de N290 worden twee zogenaamde 'turbo rotondes' gebouwd. Die zorgen voor een betere doorstroom van verkeer en minder verkeersdrukte op de rotondes zelf, zodat die ook veiliger zijn. Eén rotonde komt op de plaats van de huidige verkeers lichten, de andere bij Morres. Voor de fietsers komt er een fietstunnel onder de rijksweg. De bestaande rotonde bij het tuincentrum wordt vervangen door een nieu we, die meer verkeer aan kan. Over de plannen wordt woensdag 6 juni in het Hulster stadhuis een informatiebijeenkomst gehouden. Die begint om 19.30 uur. HULST - Bedrijven uit de gemeente Hulst en de kern Koewacht die wil len meedingen naar de MVO-prijs Hulst 2012 kunnen zich nog tot 17 juni aanmelden. Door mee te doen kunnen bedrijven laten zien wat ze doen aan maatschappelijk verantwoord ondernemen, hoe ze hun bedrijfsvoering afstemmen op klimaat, samenleving en milieu. Op www.mvoprijs.nl staat alle infor matie over hoe ondernemers kun nen meedoen. Een jury selecteert uit de aanmeldingen zes bedrijven waarop het publiek kan stemmen. De uitreiking van de prijs is op 13 november tijdens de jaarlijkse be drijvendag. door Martijn de Koning OOSTBURG - Het invoeren van 'pa pierloos vergaderen' door de Slui- se gemeenteraad levert geen bezui nigingen op. Dat constateert raads lid Francois Babijn (Lijst Babijn). Het college stelde, in opdracht van de gemeenteraad, een voorstel op voor de overgang naar tabiets. Daardoor hoeven er geen stapels papier meer te worden gebruikt en kan er efficiënter worden ge werkt. Babijn ziet het nut er niet van in. „Volgens het college bezui nigen we straks 3000 euro per jaar. Maar raadsleden moeten wel de helft van hun computervergoe ding inleveren, terwijl wij hele maal niet minder kosten maken. We blijven immers gewoon een computer, internetaansluiting en printer nodig hebben. Het gaat mij niet om die vergoeding, maar om het feit dat alleen maar daardoor winst wordt behaald." Omdat Babijn naar eigen zeggen constateert 'dat het plan er toch wel door komt', probeert hij 'de schade te beperken'. Hij wil dat raadsleden ook zelf de tablet moe ten kunnen aanschaffen, en dat voor die raadsleden de computer vergoeding ongemoeid blijft. De gemeenteraad beslist vanavond over het onderwerp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73