Belle Forte: voor kenners en liefhebbers 24 \i id 'Boetes zeker niet om gemeentekas te spekken' Hulst vernieuwt oude afrastering rond vi jvers regioagenda donderdag 31 mei 2012 mmssmmmmmmmemmmmsmmmm Eddy Roozen bij de ingang van de parkeergarage onder de Oostkolk, voor de deur van het Parkeerbureau aan De Blokken. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman terneuzen - Vooral toen de twee coffeeshops in Terneuzen op volle toeren draaiden, waren het zware tijden voor de acht gemeentelijke parkeerwachters. De tijd van wiel klemmen en vooral van parkeer boetes. Eddy Roozen (62), vertrekkend hoofd van het Parkeerbureau, kijkt er met gemengde gevoelens op te rug: „Vooral die wielklemmen zorgden voor agressieve reacties. Ik was daar eerlijk gezegd niet zo'n voorstander van, maar politie, Jus titie en mijn superieuren wilden de overlast door foutparkeerders drastisch terugdringen, dus moest ik wel mee. In die tijd ben ik regel matig bedreigd." Roozen pakt er een statistiekje bij met het aantal parkeerboetes dat in die dagen werd uitgedeeld rond de shops. In 2007 waren het er 13.298 en het jaar daarna nog altijd 8231. Na de sluiting van Checkpoint is de situa tie drastisch gewijzigd. „We zitten nu op een gemiddelde van pak weg 4000 boetes per jaar." Roozen - vader uit Eede, moeder uit Maldegem, maar geboren in Dongen - benadrukt dat het een fa bel is dat de parkeerwachten lek ker veel boetes uitdelen 'om de ge meentekas te spekken'. „Ik ken die verhalen, maar het tegendeel is waar. Met de handhaving is veel geld gemoeid. En ik ben ook nooit voorstander geweest van een schrikbewind. We waarschuwen ook vaak vooraf. En als het dan om binnenstadsbewoners gaat, we ten die dondersgoed dat ze fout zit ten." Ondernemers hebben de terugke rende neiging om te pleiten voor gratis parkeren. Met een grijns: „Ja, om die parkeerplaatsen dan sa men met hun personeel een hele dag in te nemen. Je ziet het ook met de blauwe zone op de Axelse- straat en omgeving. Daar parkeren ook ondernemers, die doodleuk hun parkeerkaart vooruit draaien." Eddy Roozen werd in maart 1971 gemeenteambtenaar. Hij ontplooi de zich tot een multifunctioneel inzetbare kracht. Van chef bad meester in het oude Scheldebad, via de functie van ambtenaar Sportzaken en begeleider van het Jeugdwerkgarantieplan en inrich ter van woningen voor asielzoe kers tot integraal wijkbeheerder. „Dat was nog écht beheer, inclu sief onderhoudswerkzaamheden. De staat van leegstaande wonin gen in het oog houden Aan dat uiterst gevarieerde be staan komt vandaag een einde. Vanmiddag neemt Roozen af scheid met een receptie. „Daar zie ik tegenop." door René Hoonhorst Natuurlijk. Er zijn al heel wat lekkere bie ren gebrouwen. En Koen Feyen haalt zijn neus nog steeds niet op voor een Rochefort 8, een Karmeliet of grand cru's van Hoe- gaarden of Rodenbach. Maar een eigen bier brouwen, bleef toch een droom van de bijna 30-jarige Sassenaar. Hij volgde na zijn studie biochemie niet voor niets dé Europese brouwersoplei ding in Berlijn om 'brewmaster' te worden. Èen titel waarmee hij aan de slag zou kunnen in een bestaan de brouwerij. Maar dat was Feyens ambitie niet, hij wilde een eigen bier maken. Een bijzonder bier natuurlijk: een bier dat nergens op lijkt (dat wil zeggen, uniek is) én zijn gelijke niet kent. Dat zijn eerste bier een amberbier moest worden, stond voor Koen vast. Want hij wilde 'geen allemansvriend, maar wel een biertje voor een breder pu bliek' brouwen. De schoorsteen van de brouwerij moet tenslotte ook roken. Brouwerij La Fontaine Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Brouwerij La Fontaine in Sas van Gent heeft overigens nog geen eigen brouwerijgebouw. Koen ontwik kelt en test wel bieren in Sas van Gent, maar Belle 8c Forte wordt ge brouwen in brouwerij De Graal in het Vlaamse Brakel. Onder het toe ziend oog van brouwmeester Feyen, die blijft streven naar een ei gen brouwerij. Maar voor aankoop a)®»®,®»®»®®®» Koen Feyen bij de proefinstallatie. Feyen hoopt naast een amberbier binnen afzienbare tijd een eigen tripel te presenteren. door Eugène Verstraeten hulst - De gemeente Hulst gaat de komende tijd de afrasteringen rond de verschillende vijvers in de gemeente inspecteren. Afhankelijk van de ligging van de waterplassen wordt de afrastering vernieuwd of helemaal weggehaald. Er zijn in de gemeente ongeveer 30 vijvers. Ze zijn aangelegd om de omgeving te verfraaien, maar hebben ook een functie in het waterbeheer. Ook fungeren ze als viswater voor met name de jeugd uit de betref fende wijken en in de winter kan er op geschaatst worden. Rond 16 van de 30 vijvers staat een afrastering. De helft hiervan is oud en versleten. Bij vijvers die langs een drukke weg liggen, waar veel eenden rond zwemmen of waar een speelter rein in de buurt ligt, wordt de af rastering vernieuwd. Volgens de gemeente ogen vijvers zonder af rastering natuurlijker en daarnaast is het onderhoud een stuk eenvou diger uit te voeren. De vijvers waar de afrastering wordt vernieuwd zijn die aan de Dullaertstraat en De Vosplantsoen in Hulst. "Bij de waterloop gren zend aan de Leeghwaterstraat wordt de afrastering ook verwij derd, maar wel deels herplaatst. Dat gebeurt ook bij de vijver aan de Leharstraat in Hulst. Daar komt op het gedeelte bij de speelvoorzie- ning een nieuwe afrastering. Bij de Zegerstraat in Sint Jansteen en de Bossestraat in Vogelwaarde wordt de afrastering verwijderd en niet meer herplaatst. Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. p- donderdag 31 mei axel - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; breskens - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; cadzand - HRC In de Buitenlust, 10.00 uur: Fietsen met Fred, rondje Retranche- ment; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, ANBO dansen; graauw - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; hengstdijk - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; hulst - reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: kof fie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Ge dacht; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, vluchtelin genwerk; 10.00 uur: SWH; 13.00 uur: Bil jarten, koersbal, pedicure; 13.30 uur: Handwerken; 19.00 uur: Line dance; Rode Kruisgebouw, 18.45 uur: Wandelvier daagse kloosterzande - WZC Antonius, 12.00 uur: Thema-maaltijd; koewacht - De Lange Akkers, 14.00 uur: Filmmiddag; lamswaarde - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; oostburg - Den Hoekzak, 13.30 uur: en inrichting van een geschikt pand is 'een half tot een miljoen euro' nodig. Een bedrag dat ban ken in het huidige tijdsgewricht niet zo maar aan een nieuwe on dernemer verstrekken, weet Koen. Hij durft niet te voorspellen wan neer La Fontaine zich zichtbaar in het Sasse buitengebied vestigt, maar hoopt dat het binnen vijf tot tien jaar zo ver is. „Om een brouwerij te beginnen, moet je toch wel minstens zo'n vijfhonderd hectoliter per jaar brouwen. Als ik het eerste jaar honderd hectoliter kan afzetten en die hoeveelheid de jaren daarop ge staag uitbouw, doe ik het goed", heeft Feyen van diverse (Vlaamse) brouwers begrepen. De jonge brouwer is met Belle 8c Forte op de goede weg. Het eerste kwartaal zette hij al zo'n 160 krat ten af bij drankenhandels, restau- Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; sas van gent - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; sint - jansteen - De Warande, 9.30 uur: Kreatieve vorming, computeren; 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen- soos; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 19.30 uur: Toneel, dameskoor, dorpsraad; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, koersbal, line dance; terneuzen - De Veste, 11.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, soos, sjoe len, canasta; 16.30 uur: repetitie koor; 17.30 uur: Biljarten; 18.00 uur: Bridge; 19.00 uur: Knutselen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; westdorpe - WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoe len, handwerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72