'Samen impasse Terneuzen te lijf Zwembad Zaamslag later open ZEEUWS-VLAANDEREN Oud-bestuurders ondernemerskoepels mengen zich in discussie over grote projecten DONDERDAG 31 mei 2012 21 Al veertig jaar 'dwars duppie' 22 en 23 door Wout Bareman TERNEUZEN - Gemeentebestuur ders en ondernemers in Terneu zen moeten de handen ineen slaan. Alleen op die manier kan de jarenlange impasse rond de grote projecten in en om de binnenstad worden doorbroken. Bovendien moet alle aandacht worden gericht op het stadscentrum en niet lan ger op de kernen. Het driemansschap Wim Vrijland, Wim Rouw en Jan Dieleman (oud-bestuurders van Centrum 8c Management en City Terneuzen) maakt zich grote zorgen over de ui terst trage ontwikkeling van het centrum. Een jaar geleden al waar schuwden de drie voor de negatie ve gevolgen. Ze presenteerden de raadsfracties een soort plan van aanpak om van Terneuzen een heuse regiostad te maken. Toen constateerden ze dat het vijf voor twaalf was. Vrijland: „Het is inmid dels vijf óver twaalf We dreigen op alle fronten de concurrentie met andere steden zoals Middel burg, Goes, Gent en Antwerpen te verliezen. Oorzaak: pure verlam ming van de bestuurders. Nie mand doet iets, iedereen past een beetje op de winkel en politici leu nen achterover omdat ze het initia tief liever aan de ondernemers overlaten." De drie hebben alle begrip voor de noodkreet van CDA-fractievoorzit- tet Henk Siersema, die voor op schudding en politiek gekrakeel zorgde met zijn frontale aanval op wethouder Frank van Hulle (grote projecten). „Hij legt de vinger op de zere plek. Maar wat gebeurt er vervolgens? Niemand heeft het nog over zijn boodschap maar al leen over de formulering van die kritiek." Dieleman stelt vast dat door 'het geklungel' van de be stuurders veel kansen om zeep zijn geholpen. Rouw: „Er had al zó veel verwezenlijkt kunnen zijn als pakweg tien jaar geleden was door gepakt. Tja... en nu zit je met die economische crisis. Het schrik beeld dat we in het verleden schetsten, wordt helaas bewaar heid." De drie oud-bestuurders vinden dat de politiek de aandacht - zeker op winkelgebied - moet ver leggen van de kernen naar regio- stad Terneuzen. Unieke winkels en speciaalzaken horen in Terneu zen thuis. Vrijland: „En je moet de plannen voor de grote projecten nog eens heel goed tegen het licht houden. Die voor de Kop van de Noordstraat bijvoorbeeld zijn sterk verouderd. En al die ruimte opvul len met winkels - ook in Kenne- dylaan-west - lijkt ons teveel van het goede. De Kop moet je mis schien wel invullen met een park en appartementen." zaamslag - Vandalen hebben afge lopen weekend huisgehouden in het net gerenoveerde zwembad van Zaamslag. Ze hebben zo'n zes tig trottoirtegels en ook stalen lei dingen in het water gegooid. In op dracht van de gemeente Terneu zen is de rommel dinsdag opge ruimd. Toch kan het bad in Zaam slag pas woensdag 6 juni open, vier dagen later dan voorzien, om dat de waterkwaliteit niet eerder aan de wettelijke eisen kan vol doen. Het buitenbad in Sas van Gent gaat zoals eerder gemeld ook later open/uiterlijk 30 juni, door tegen vallers bij de renovatie. De drie an dere openluchtbaden in de ge meente Terneuzen, in Koewacht, Axel en bij De Vliegende Vaart in Terneuzen, kunnen wel vanaf de geplande datum gasten ontvan gen, vanaf komende zaterdag. Zwemmers in Terneuzen mogen hopen op mooi weer deze zomer. Het binnenbad van De Vliegende Vaart is gesloten voor groot onder houd. In Koewacht wordt de her opening van het volledig opge knapte bad zaterdag vanaf 10.30 uur gevierd met een feestje, waar op ook de nieuwe naam bekend wordt gemaakt. Het openluchtbad van Zaamslag is dinsdag schoongemaakt, nadat er in het weekeinde trottoirtegels en stalen leidingen in het bad waren gegooid door ongenode gasten. foto Peter Nicolai VANDAAG KRUPS THUISTAP BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC AXEL Bestuurder met slok op Sluis zwicht voor protesten windmolens en zwaailicht op pad Een automobilist (28) uit Axel heeft dinsdagavond in Axel op een wel heel aparte manier de aan dacht op zich gevestigd. Hij reed met een oranje zwaailicht op zijn auto door de straten. De politie hield hem rond elf uur aan op de Kanaalkade en liet hem blazen, om dat hij wellicht een slok op had. Dat bleek inderdaad het geval. De Axelaar had teveel gedronken. Te gen hem is proces verbaal opge maakt en hij kreeg een rijverbod opgelegd van twee uur. door Martijn de Koning OOSTBURG - In de gemeente Sluis mogen geen windmolens komen die hoger zijn dan 20 meter. Uitzonderingen zijn initiatieven van in de gemeente gevestigde be drijven. Die mogen, onder voor waarden, molens neerzetten van 40 meter hoog. Dat staat in de energievisie 'Samen Groen', die het college binnenkort presen teert. B en W maakten eerder een windvisie. Daarin stond onder meer dat er in het oosten van de gemeente windmolens mogen ko men. Dat leidde tot meer dan hon derd protesten van bewoners, dorpsraden en clubs. Onvoldoen de draagvlak dus, oordelen B en W nu. Nieuwe windmolens mogen niet hoger zijn dan 20 meter, geeft het college in de nieuwe visie aan. Be drijven mogen molens plaatsen van 40 meter, maar dan moeten die aantoonbaar gericht zijn op in novatie. En dan nog heeft het colle ge de mogelijkheid de aanvraag te weigeren als de molens bijvoor beeld te dicht bij woningen ko men te staan of het draagvlak voor de komst ervan gering is. De herziene visie op windmolens is nu onderdeel van een breed energieplan, dat ook ingaat op zon nepanelen. Ook daar stelt het colle ge in de visie regels voor op. Zo komt er een proefgebied waar op landbouwgrond drie hectare aan zonnepanelen kan komen. De gemeenteraad praat komende maand verder over de nieuwe vi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69