Oud haventje gaat toch op de schop BEVELANDEN/THOLEN Waterschap erkent dat communicatie beter had gekund VANDAAG KRUPS THUISTAP BIEDEN VANAF €0 PZC Krystl en Sharon bij Kermis, braderie en concert Marco Borsato markt in Rilland almanak WÈ& DONDERDAG 31 mei 2012 21 PZC Hof Overwellingen sluit de tuinpoort 22 en 23 saw ABONNEE Èt'! VEILING SP www.pzc.nl/veiling GOES RILLAND Tip? redactie@pzc.nl Krystl en Sharon Doorson zijn te gast bij het concert van Marco Bor sato op 14 juni in de Zeelandhallen in Goes. Krystl bracht vorig jaar haar debuutalbum Rolling uit en won onder meer een 3FM Award en een Edison. Sharon Doorson werd tweede in het team Borsato tijdens de Voice of Holland. Het concert begint om 20.15 uur en de deuren openen om 18.30 uur. Voor het concert is nog een beperkt aan tal kaarten beschikbaar. Entreeprijs bedraagt 49 euro. Het is sinds gisteren weer kermis in Rilland. De attracties blijven staat tot en met zaterdagavond. Op vrijdagavond is kermisclown Desal- les aanwezig: hij deelt dan ook vrijkaartjes uit. Zaterdag overdag is het braderie en Luikse markt, een markt met twee dehands-spullen en antiek. Er heb ben zich vijfenzeventig kraamhou- ders aangemeld voor de markt in de Hoofdweg en de Burg. van Gor- selstraat. De braderie en de markt beginnen om 10.00 uur. Yentl (bijna 6) at na een dagje bij opa en oma in Zierikzee 's avonds een hapje mee. Alleen van éten kwam niet veel, want dat mondje stond niet stil. Zo veel had ze nog te vertellen. Vol als ze zat van de leuke dag. Leergierig als een kind kan zijn, houdt ze ook haar oortjes goed open. En zo kan het soms gebeuren dat die woorden oppikken die niet helemaal bij haar leeftijd passen. Yentl besloot haar vroege wijsheid aan de dis met opa en oma te delen. Uit het niets vroeg ze: „Weten jullie wat een tepel is?" De 'oudjes' verslik ten zich bijna in hun prakje, want waar ging dit heen? Ze wisten niet goed wat ze moesten zeggen. Dus herhaalde de kleine meid de vraag, nu een tikkeltje ongeduldig. „Weten jullie niet eens wat een tepel is?" Oma zette zich schrap om haar dat eens netjes uit te leggen. Maar god dank was Yentl haar net voor. „Dat jullie dat niet weten zeg! Dat is En gels voor tafel." door Nadia Berkelder WAARDE - Het Waterschap Schelde- stromen begint ondanks protesten van inwoners maandag met de re novatie van het oude landbouwha- ventje van Waarde. Overleg met de gemeente Reimers- waal en de Stichting Cultureel Erf goed heeft het waterschap niet op andere gedachten gebracht, zegt Guiljam van der Schelde van het Waterschap. „De impact van de werkzaamheden is niet zodanig dat we ze moeten heroverwegen. En ja, het werk is al aanbesteed." Woensdagmiddag zitten er wat jongeren bij hun geparkeerde auto in de zon. Verderop langs de vloed lijn zwemmen jongere .kinderen. Het is eb, het haventje ligt droog. De bootjes staan op het slik. Naast de haven ligt een stapel basaltblok ken. Die zijn daar alvast gedepo neerd door de aannemer. Op de dijk blaat een schaap. De haven was tot 1955 in gebruik als bietenhaven: de suikerbieten werden er afgevoerd, de schepen namen pulp mee dat als veevoer diende. De palen die hier nog in de modder staan, zijn gebruikt als meerpaal voor de boten die materi aal aanvoerden voor de bouw van de radartoren ietsje verderop. Te- genwoordig is het haventje in ge bruik bij recreanten, een enkele be- roepslamsoorsnijder en bij de jeugd, als zwembad. „Zo'n ouderwets authentiek ha ventje zie je nergens meer", zegt Henk Koeman, één van de men sen die hier een bootje heeft lig gen. „Het is uniek in Zuid-Beve land. Er is er maar eentje die nog zo is. De anderen zijn weg, of vol ledig dichtgeslibd. Ik vind het jam mer dat het verdwijnt." De haven heeft nog een ouderwet se wand van basalt. Die verdwijnt straks onder een talud. De gebrui kers van de haven en de dorpsraad van Waarde hadden graag gezien dat die wand bleef zoals die nu is: omdat dat veel mooier is, en om dat het haventje dan groter is. Er kunnen met een rechte wand sim pelweg meer bootjes liggen. De gebruikers wilden liever dat er een damwand werd geslagen, in plaats van een talud aangelegd. Met dat plan trokken ze aan de bel bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), die een meld punt voor bedreigd erfgoed heeft geopend, maar daar kregen ze geen gehoor. De stichting vindt dat het een 'hele geringe aantas ting van het haventje is', zegt Mari- nus van Dintel van SCEZ. „Het werk wordt natuurlijk uitgevoerd met modern materiaal, maar als je niet zou doen, verdwijnt mis schien het hele haventje wel." De haven is technisch in slechte staat, zegt Van der Schelde. De on derhoudsbeurt is nodig. Andere oplossingen zijn simpelweg te duur. „En het haventje gaat niet dicht. Het blijft bestaan." Henk Koeman is teleurgesteld. „Ze zeggen dat het nodig is, voor de veiligheid, maar daar kun je alles aan ophangen." jÜÜ m ¥s v< I f ftj Mfste 1 foto Willem Mieras Adri Cornelisse van de dorpsraad en havengebruiker Henk Koeman bij het haventje van Waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63