poolkenners terug ze ij 25 Sluis zwicht voor protest windmolens Dansen op dorpsplein Tasje met medicijnen verloren op het strand Golftoumooi langs de waterlijn Krooswijk treedt op Krystl en Sharon bij in kerkdienst concert Marco Bosato Muziekexamens bij Kunst en Eer Caravans gestolen van bedrijfsterrein Toertocht door het land van Borsele Miniconcert pianist Peter van den Heuvel Glasvezelkabel voor bedrijven rond Tholen donderdag 31 mei 2012 foto Willem Mieras lius gekocht, een schip dat in 1989 in Polen gebouwd is om beman ning in de offshore naar het werk te brengen en later is omgebouwd naar expeditieschip. Dinsdagmiddag krioelen tientallen mensen op het schip: ze slijpen, schuren, zagen, leggen leidingen achter plafonds, monteren meubi lair, testen de navigatieapparatuur en keuren de reddingsboten. Elke hut heeft een privébadkamer en verder worden de gezamenlijke ruimtes opgeknapt: de eetzaal, de observation lounge - van waaruit het goed walvis-spotten is -en de lecture room, de ruimte waarin le zingen en presentaties gegeven kunnen worden. De Ortelius kan 125 passagiers mee nemen: verder varen er nog bijna vijftig bemanningsleden mee: voor op de brug, in de machineka mer, aan dek en in de kombuis. De eerste Oceanwide-reis van de Ortelius gaat vanuit Hansweert, via Schotland naar. Spitsbergen. Uiteindelijk vaart hij naar Franz Jo- zefland, een eilandengroep boven Moermansk, die maar een paar we ken per jaar per bereikbaar is. Vandaag arriveert ook de Plancius bij de scheepswerf Die vertrekt een dag later op een reis. De cruise passagiers van de Ortelius gaan 15 juni gewoon in Hansweert aan boord. Rond een uur of één, het precieze tijdstip is afhankelijk van het tij, gaan de trossen los. www.oceanwide-expeditions.com www.pzc.ni/video VLISSINGEN Op het strand aan de Oranjedijk in Vlissingen is dinsdagmiddag een zwart lederen tasje met medicij nen achtergelaten. Het gaat om een doosje met 30 stuks Diazepam, kleur blauw, en een strip met 28 witte tabletten Oxycontin. Dit is een opiaat. De medicijnen kunnen bij verkeerde inname gevaarlijk zijn, aldus de politie. De vinder wordt verzocht het tasje af te ge ven bij het politiebureau. RENESSE Voor de achtste keer wordt in sep tember het Lions North Sea Beach Golf gehouden. Een toernooi voor teams. Voor de gelegenheid wordt op het strand bij het Watergat een 18-holes baan uitgezet. De op brengst van het evenement gaat on der meer naar het initiatief voor een multimediaproject voor eilan- delijke kinderen met een geeste lijke beperking. Opgeven en info: www.lionsnorthseabeachgolf.nl DREISCHOR GOES Het orkest Krooswijk treedt zon dag 3 juni op tijdens een kerk dienst in de Adriaanskerk in Drei- schor. Het 35 leden tellende orkest voor andersbegaafdèn uit de Hoek- sche Waard komt voor de 25-ste keer. Het orkest treedt regelmatig op tijdens diensten of in verpleeg- of verzorgingshuizen. Voorgangers tijdens de dienst zijn ds Wiersma en de heer Baas. Achter het orgel neemt Martin Mans plaats. De dienst begint om 10.00 uur. ZIERI KZEE Twee leden van het harmonie-or kest Kunst en Eer, Elleke van den Berg en Willemijn Schot, leggen woensdag 6 juni vanaf 19 uur het D-examen van de Muziekschool af. Elleke doet examen slagwerk en Willemijn voor dwarsfluit. Het exa men wordt afgenomen in clubge bouw 'De Harmonie' van Kunst en Eer aan de Kaersemakerstraat 42 en is voor iedereen toegankelijk. De solisten worden begeleid door het eigen harmonieorkest. KAPELLE Van een afgesloten bedrijfsterrein aan de Rijksweg in Kapelle zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twee toercaravans gestolen. De toegang tot het bedrijfsterrein werd geforceerd. De gestolen caravans zijn een wit met blauwe Hobby 30 met het ken teken WV-VX-14. De andere is een geheel witte Hobby-caravan van het type 540ufe en met het kente ken WV-TZ-58. Krystl en Sharon Doorson zijn te gast bij het concert van Marco Bor- sato op 14 juni in de Zeelandhallen in Goes. Krystl bracht vorig jaar haar debuutalbum Rolling uit en won een 3FM Award en een Edison. Sharon Doorson werd tweede in het team Borsato tijdens de Voice of Holland. Het concert begint om 20.15 uur. Voor het con cert is nog een beperkt aantal kaar ten beschikbaar. De entreeprijs be draagt 49 euro. DRIEWEGEN Theetuinen Mary's Place in Driewe gen en Saartjes in Ellewoutsdijk houden zaterdag en zondag een toertocht door het land van Borse le. De tocht is bedoeld voor wande laars, fietsers en automobilisten. In schrijven kan tussen 10.00 en 14.00 uur. Voor de wandelaars is het start- en eindpunt het dorpshuis in Nisse, voor de fietsers Saartjes en voor de deelnemers aan de autopuzzel- tocht Mary's Place. MIDDELBURG Pianist Peter van den Heuvel geeft vandaag het tweede concert in de serie miniconcerten in de Koor kerk. Hij speelt werken van Beetho ven, Chopin, Ravel, Messiaen en Grieg en ragtimecomponist Scott Joplin. Het miniconcert is één van de activiteiten van het Lange Jan Project, een initiatief van de Raad van Kerken Middelburg. Het con cert in de Koorkerk begint om 15.00 uur, de toegang is vrij. THOLEN - De bedrijventerreinen Welgelegen en Slabbecoornpolder bij Tholen krijgen deze zomer een zogeheten glasvezelinfrastructuur. Het -aanleggen van glasvezelkabel is voor individuele ondernemers te duur. Daarom heeft Zeelandnet Zakelijk, samen met de gemeente en het Ondernemers Overleg Tho len, geïnventariseerd of bedrijven gezamenlijk wilden intekenen. On langs is het minimum aantal van 12 deelnemers bereikt. Daarom is besloten de glasvezelkabels komen de zomer definitief aan te leggen. Met glasvezel hebben de bedrijven meer mogelijkheden om te tele werken, ICT-dienstverlening op af stand en camerabeveiliging. WEMELOINCE - Het was de bedoeling om anderen warm te maken voor het dansen. Maar echt veel toeschouwers trok de dansdemonstratie van Meer Bewegen voor Ouderen woensdag niet. „Die tijd heb ik gehad", klonk het vanaf de solex. De vrouwen - de enige man die meedanst was met vakantie - hadden er niet minder plezier om. foto Willem Mieras door Martijn de Koning OOSTBURG - In de gemeente Sluis mogen geen windmolens komen die hoger zijn dan 20 meter. Uit zonderingen zijn initiatieven van in de gemeente gevestigde bedrij ven. Die mogen, onder voorwaar den, molens neerzetten van 40 me ter hoog. Dat staat in de energievi sie 'Samen Groen', die het college binnenkort presenteert. B en W maakten eerder een wind- visie. Daarin stond onder meer dat er in het oosten van de gemeente windmolens mogen komen. Dat leidde tot meer dan honderd pro testen van bewoners, dorpsraden en clubs. Onvoldoende draagvlak dus, oordelen B en W nu. Nieuwe windmolens mogen niet hoger zijn dan 20 meter, geeft het college in de nieuwe visie aan. Be drijven mogen molens plaatsen van 40 meter, maar dan moeten die aantoonbaar gericht zijn op in novatie. En dan nog heeft het colle ge de mogelijkheid de aanvraag te weigeren als de molens bijvoor beeld te dicht bij woningen ko men te staan of het draagvlak voor de komst ervan gering is. De herziene visie op windmolens is nu onderdeel van een breed energieplan, dat ook ingaat op zon nepanelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61