binnenland 15 Werk zat voor nieuw kabinet hartdoden door rookverbod weekendcompany0 Advocaat voor rechter De Jager: Nederland hele dikke voldoende zingt op station Vlissingen Brussel twijfelt aan haalbaarheid begroting Doorstart voor Thuisapotheek Twee stoffelijke overschotten in auto Digitale meldzuil voor hooligans Rover: petitie voor reiskostenvergoeding Vam£t&3i mdaoia 3-daagse Zeilreis op het IJsseimeer! www.weekendcompany.nlPfflcJMËj donderdag 31 mei 2012 DEN HAAG - Achteraf gezien kwam het debat over het begrótingsak- koord een dag te vroeg. Als het gis teren zou zijn gehouden, zou het rapport van Europees Commissa ris Olli Rehn over de Nederlandse begrotingsprestaties de discussie ongetwijfeld hebben beheerst. Een paar weken geleden nog poch te minister van Financiën Jan Kees de jager dat Rehn het Nederlandse pakket 'van hoge kwaliteit' had ge noemd. Maar het rapport dat Re hn gisteren uitbracht, roept toch een heel ander beeld op. Zo is het lang niet zeker dat Nederland het maximale begrotingstekort van 3 procent in 2013 haalt. Dat was het hoofddoel van het akkoord. De vijf partijen die het begrotings akkoord hebben gesloten, gaven de SP, PvdA en PW er deze week van langs dat die het begrotingste kort niet op tijd tot 3 procent wil len terugbrengen. Maar die kritiek komt in een ander daglicht te staan nu de Commissie zo sterk be twijfelt of zij er zelf wél in slagen. Het begrotingsakkoord had Brus sel mild moeten stemmen, maar dat is nauwelijks gelukt. -Rehn plaatst er in elk geval veel kantteke ningen bij. De belangrijkste is dat nog valt te bezien of alle maatrege len die zijn aangekondigd de ver kiezingen wel overleven. Ofwel: het resultaat is zeer onzeker. En dan doelt Rehn nog slechts op 2013, want over de jaren erna kan hij helemaal niets zeggen, omdat de benodigde gegevens niet zijn ge leverd. Dat is een schending van de Europese gedragscode, voegt hij er dreigend aan toe. De maatregelen zelf vindt Rehn niet meer dan 'een stap in de goe de richting'. Er moet nog veel meer worden hervormd in de wo ningmarkt en arbeidsmarkt, en in het pensioenstelsel en de zorg om de overheidsfinanciën ook op lan gere termijn gezond te krijgen. Daarbij werd het bijgestaan door drie Zeeuwse gezelschappen: het Middelburgs Kamerkoor, Vici Misti en Musica Cordis. Het publiek be loonde het concert met een groot dan 16.000 gevallen van acute hart stilstand in Nederland werden voorkomen. Een acute hartstil stand is vaak dodelijk: slechts in 9 tot 16 procent van de gevallen over leeft: de patiënt. Dit zou betekenen dat door het rookverbod op de werkplek in 4,5 jaar zo'n 14.000 le vens gespaard zijn gebleven. In Limburg wordt met name in het zuidelijke deel van de provin cie veel gerookt. Bijna een op de ROTTERDAM De Thuisapotheek maakt een door start. Vanaf morgen worden weer medicijnen thuisbezorgd, zo is gis teren bekendgemaakt. Het bedrijf dat voor patiënten met een chroni sche aandoening medicijnen bestel de en deze bij hen bezorgde, liet in maart van dit jaar weten de activi teiten niet meer te kunnen finan cieren en ging failliet. De Thuisapo theek had circa 30.000 klanten. MUIDEN Bij baggerwerkzaamheden in de Singelgracht in Muiden is gisteren een auto aangetroffen met daarin twee stoffelijke overschotten. Vol gens de politie is de auto van twee Afghaanse vrouwen uit Naarden en Huizen, die sinds 2005 worden vermist. De politie vermoedt dat er sprake is geweest van een ongeval, maar sluit een misdrijf niet uit. applaus. Aanleiding voor de trein- tournee is het 75-jarig bestaan van het Nederlands Kamerkoor. Het reist daarom drie dagen lang (75 uur) door heel Nederland. Op in to tien inwoners staat te boek als zwa re roker. Het rookverbod dat juli 2008 in de horeca is ingevoerd, heeft onver wacht weinig tot geen waarneem baar extra effect op het aantal ge vallen van acute hartstilstand ge had. Onderzoeksleider Onno van Schayck, hoogleraar preventieve ge neeskunde aan de Universiteit Maastricht wijt dit aan de 'half slachtige en chaotische' invoering ENSCHEDE Voetbalvandalen met een stadion verbod kunnen zich in Enschede sinds gisteren bij een meldzuil re gistreren. Minister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie nam in het politiebureau in Enschede de eerste meldpaal voor hooligans in gebruik. Nu moeten vandalen zich een of twee keer per wedstrijd mel den op het politiebureau. De meld zuil moet baliepersoneel ontlasten. AMERSFOORT Reizigersvereniging Rover is een online petitie begonnen om af schaffing van de onbelaste reiskos tenvergoeding te voorkomen. Ook roept Rover mensen die de auto willen pakken in plaats van het openbaar vervoer op zich te mel den. Rover vreest dat mensen het ov zullen mijden, ondanks dat ook het autorijden duurder wordt. taal twaalf stations wordt er opge treden. De rondreis begon woensda gochtend in Amsterdam en wordt vrijdagavond afgesloten in Eindho ven. foto Lex de Meester en handhaving van de rookvrije horeca. De wetgeving bleek niet waterdicht te zijn, stond de inrich ting van rookruimten toe, waarna kleine cafés zonder personeel deze regeling met wisselende succes bij de rechter aanvochten. Volgens cijfers van de Voedings- en Warenautoriteit wordt tegen woordig in zeker de helft van de cafés gerookt waar een rookver bod geldt. BREDA - Advocaat mr. Erik Thomas uit Breda- moet op 15 juni voor de rechter in zijn woonplaats verschij nen voor het beledigen van een re chercheur. Het Openbaar Ministe rie zag in eerste instantie af van vervolging, maar werd door het ge rechtshof in Den Bosch teruggeflo ten. De rechercheur had bezwaar gemaakt tegen de beslissing van het OM in Breda. Thomas maakte het slachtoffer uit voor 'sukkel' tij dens een verhoor vier jaar geleden in de drugszaak Caribe. Het OM stelde aanvankelijk geen vervol ging in, omdat Thomas de opmer king in besloten kring maakte. Naar eigen zeggen raakte Thomas geïrriteerd tijdens het verhoor in de raadkamer. Hij beschuldigde en kele rechercheurs van leugenach tige verklaringen.Thomas liet eer der weten dat hij de uitlating 'suk kel' zelf ook niet netjes vindt. DEN HAAG - De Europese Commis sie geeft de begrotingsplannen in Nederland 'een hele, hele dikke voldoende'. Dat zei minister Jan Kees de Jager (Financiën) woens dag na de presentatie in Brussel van het oordeel van de Europese Commissie over de begrotingen in de Europese Unie. De Jager waarschuwde wel dat de plannen dan ook uitgevoerd moe ten worden. „We doen genoeg, maar er kan niks vanaf" Daarmee geeft de Commissie vol gens De Jager groen licht aan het kabinet om het begrotingsakkoord van WD, CDA, D66, GroenLinks mmmmmsmmmmmmmmmmsimmwmmi en Christenunie uit te voeren. „Maar we moeten niet stilstaan voor dat groene stoplicht, we moe ten wel doorrijden." De minister erkende dat er in de woensdag gepresenteerde analyses soms kritiek is, maar hij wees erop dat de uiteindelijke aanbevelingen van de Europese Commissie gel den. „De Commissie zegt: 'jullie hoeven niet meer, maar ook niet minder te doen'." Op alle terrei nen waarop vanuit Brussel aanbe velingen komen, zoals de woning markt, de arbeidsmarkt en de zorg, worden er maatregelen geno men, benadrukte De Jager. «Mg—sa van 2 overnachtingen incl. ontbijt Lunch aan boord Enkhuizen - Lemmer en v.v. Incl. bemanning en beddengoed Afvaarten van 8 juni t/m 3 aug. Korting 47% Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21,00 uur| za 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 - 16.00 uur 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezeUing en excl, reserveringskoslen 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden opde website. Let op! Alleen op 31 mei tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5