Zorgen over komst oesterinstallaties 'Geen verhoging OZB' Scharendijkse jeugd maakt kennis met watersport SCHOUWEN-DUIVELAND Watersportverbond vreest voor beperkingen voor watersporters op Grevelingen en Oosterschelde Emels PZC door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Het Watersportver bond is kritisch over het plan van de Nederlandse Oestervereniging om in de Grevelingen en de Oos terschelde oesterinstallaties te plaatsen. De koepelorganisatie van watersportverenigingen vreest dat de installaties ten koste gaan van het open vaarwater. Na succesvolle experimenten met het invangen van oesterbroed bij de Bergse Diepsluis en het Veerse Meer, wil de oestersector nu de zo geheten oesterbroedinvanginstalla- ties (obi's) en oesterbroedkweekin- stallaties (obk's) uitbreiden. Bij Rijkswaterstaat is een aanvraag ingediend om dergelijke installa ties bij het eiland Dwars in den Weg nabij Brouwershaven en in de Oosterschelde, nabij de ingang van het Goese Sas, te plaatsen. Voordat Rijkswaterstaat de vergun ning verleent, konden belangheb benden zoals duikers, vissers, ande re overheden en natuurorganisa ties een zienswijze insturen. Het watersportverbond heeft daar ge bruik van gemaakt. „Wij zijn na drukkelijk niet tegen oestervis sers", zegt Henk Botterweg van de regio Deltawateren van het Water sportverbond. „Maar vroeger la gen de oesters alleen op de bodem en daar varen geen schepen." Nu de oesterkwekers op andere me thoden overschakelen, moet vol gens Botterweg ook rekening wor den gehouden met waterrecrean ten. Hij hoopt dat de zienswijze leidt tot overleg met de sector. Mo gelijk kunnen de installaties dusda nig worden geplaatst dat water sporters er minder last van heb ben. Cees van Liere, voorzitter van de Nederlandse Oestervereniging, geeft aan dat hij altijd bereid is tot overleg. „Dat hebben we in het ver leden ook gedaan", zegt hij. Het watersportverbond zet nog wel vraagtekens bij de voorwaar den die Rijkswaterstaat stelt. Als die organisatie het bijvoorbeeld no dig vindt om een 'verboden ge bied' van vijftig of honderd meter rondom de obi's of obk's in te stel len, vindt het watersportverbond het verlenen van de vergunning onacceptabel. Verder wil het ver bond weten hoe het zit met de markeringen van de objecten. Rijkswaterstaat stelt de komende tijd een definitieve vergunning op. Als organisaties hun bedenkingen houden, kunnen ze alsnog be zwaar indienen. Verhaal met meerdere kanten 22 en 23 SCHARENDIJKE - Leerlingen van de Helchersee- school in Scharendijke zitten aan boord van vijf zeilboten. De kinderen dachten woensdag een fietstocht met school te maken. Maar bij de jachthaven aangekomen, werden ze in groepjes verdeeld over zeilboten. De hele dag kregen ze les in zeilen, surfen en standup-ped- delen op het Grevelingenmeer. De lessen wor den gegeven door Zeil- en Surfcentrum Brou- wersdam. De school doet mee aan het project Rondje Watersport, dat de provincie Zeeland in het kader van het Zeeuws jaar van het Wa ter subsidieert. De komende tijd krijgen ook Walcherse en Zeeuws-Vlaamse leerlingen nog zeilles. „Zoals Oostenrijkse kinderen allemaal kunnen skiën, zo zouden Zeeuwse kinderen vertrouwd moeten zijn met de watersport," verwoordt Pieternel van der Linde van Zeil en Surfschool Brouwersdam het doel van het project. foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting g|gg ABONNEE ii VEILING VANDAAG KRUPS THUISTAP BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling ZIERIKZEE - De fractie van het CDA komt vandaag met een motie om in 2013 de onroerendzaakbelasting (OZB) niet te verhogen. Ook de re guliere inflatiecorrectie moet vol gens de fractie achterwege blijven. Volgens het CDA krijgt de burger vanuit het Rijk al voldoende lasten verzwaring voor zijn kiezen. Schouwen-Duiveland heeft een ge zonde financiële positie, mede door de bezuinigingen van de afge lopen jaren. Daarom gaat het colle ge voorlopig uit van een kleine ver hoging van de belasting met de in flatiecorrectie (1,75 procent). Daar is het CDA geen voorstander van. Tijdens een eerdere discussie ver klaarde ook Dick Meulblok van de WD dat hij tegen belastingverho ging is. De CDA-ffactie houdt nog wel een kleine slag om de arm. Als blijkt dat door toekomstige bezui nigingen van de Rijksoverheid een begrotingstekort dreigt, mag de OZB wel een beetje omhoog. Yentl (bijna 6) at na een dagje bij opa en oma in Zierikzee 's avonds een hapje mee. Alleen van eten kwam niet veel, want dat mondje stond niet stil. Zo veel had ze nog te vertellen. Vol als ze zat van de leuke dag. Leergierig als een kind kan zijn, houdt ze ook haar oortjes goed open. En zo kan het soms gebeuren dat die woorden oppikken die niet helemaal bij haar leeftijd passen. Yentl besloot haar vroege wijsheid aan de dis met opa en oma te delen. Tip? redactie@pzc.nl Uit het niets vroeg ze: „Weten jullie wat een tepel is?" De 'oudjes' verslik ten zich bijna in hun prakje, want waar ging dit heen? Ze wisten niet goed wat ze moesten zeggen. Dus herhaalde de kleine meid de vraag, nu een tikkeltje ongeduldig. „Weten jullie niet eens wat een tepel is?" Oma zette zich schrap om haar dat eens netjes uit te leggen. Maar god dank was Yentl haar net voor. „Dat jullie dat niet weten zeg! Dat is En gels voor tafel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57