Ouwe meuk ui n Deelnemers Vleugelhoffair www.pzc.nl/uit donderdag 31 mei 2012 etalage T anna en Jöane houden zaterdag I en zondag de eerste Vleugelhof- fair in en om de gelijknamige boerenwoning tussen 's-Heeren- hoek en Heinkenszand. Hoeveel deelnemers telt deze fair? Inzen dingen voor zaterdag op www.jan- na-joane.nl. Voor de winnaar lig gen twee entreekaarten voor de fair klaar. Vorige week luidde de le zersvraag: wat is de duurste vul pen bij kantoorvakhandel Littooij Van Eijk in Middelburg? 475 eu ro (een Parker Duofold Check). De winnaar van een waardebon van 50 euro is de heer of mevrouw Van den Broek uit Middelburg. Twee garages zijn verbouwd tot winkeltje. door Frank van Cooten "TT anet Bek-Mol en Jacqueline I Paree-Moerman uit 's-Heeren- I hoek vinden het zonde dat f mensen zo gemakkelijk spul- len weggooien. Voor beide vriendinnen is het vanzelfspre kend deze 'kansloze' spullen een tweede leven te geven. „Want ouwe meuk is leuk." yanwege de voorliefde voor oude spullen, lopen beide dames sinds enkele jaren brocante- en rommel markten af in onder andere Lille, Sluis en Temploux bij Namen. De markt in Temploux staat als een van de groteren te boek. „Daar gaan wij met onze mannen met de camper samen een heel week end naartoe op zoek naar spullen. Jacqueline is daar hêel goed in", zegt Janet. „Zij is van het stijlen en ziet gelijk of iets kans van slagen heeft." Omdat de woningen van Janet en Jacqueline wel heel erg vol kwa men te staan, werd besloten een ei gen onderneming te beginnen. Dat was in de zomer van 2008. „Toen ik met het idee kwam ging het opeens heel snel", zegt Janet. „Het huren van een eigen pandje was te duur. Daarom besloten we onze beide garages aan de Bene denstraat te verbouwen. Dat de den onze beide mannen. Die zijn handig en dat is wel zo makkelijk." Deze maand is het twee jaar gele den dat Janna (Jacqueline) en Jöane (Janet) de deuren van hun winkeltje openden. Alles wat in de winkel staat komt van rommel- en brocantemarkten. Zoals bijvoor beeld een witte schommelstoel (was oorspronkelijk smurfen- blauw) en een grijs kaptafèltje (was in het eerste leven jaren-vijf- tig geel). „Ik gebruik het liefst matte kleu ren. Ik hou niet zo van glim mend", zegt Jacqueline. „Nu is het vooral veel grijs." Het duo vraagt geen hoofd prijzen voor de spullen. „We hoeven niet echt winst te maken. Onze prijzen zijn leuk. We verkopen de spulletjes lie ver snel zodat we er weer iets nieuws kunnen neerzetten." Janet kijkt daarbij wat meewarig naar een kast die al aardig in de Jacqueline Paree-Moerman (links) en Janet Bek-Mol. „Een kansloos meubelstuk een tweede leven geven is geweldig." foto's Willem Mieras weg begint te staan. „Het is op zich best een mooie kast maar nie mand wil hem hebben. Dat heb je wel eens. Spullen waarvan wij den ken dat ze lang blijven staan, zijn zo weg. En meubels waarvan we denken dat ze snel weg zijn, duren weer langer." Janet en Jacqueline kunnen de sfeer van hun winkel moeilijk aan geven. In ieder geval niet strak en modern want daar houden de da mes niet van. „Het zijn vooral spul len om het thuis gezellig te maken. Noem het huiselijk." In Zeeland zijn meer van dit soort winkels te vinden. „Maar in die za ken worden ook vaak nieuwe spul len verkocht. Dat doen we niet. Bij ons is alleen 'ouwe meuk' te vin den." Het gaat daarbij niet alleen om meubelstukken, maar bijvoor beeld ook om textiel, serviezen, be stek en lampen. „Allemaal spullen die wij leuk vinden." Het winkel tje is alleen de eerste twee zaterda gen van de maand open. Janna 8c Jöane houden zaterdag en zondag de eerste Vleugelhoffair in en om de karakteristieke boeren woning 'Het Vleugelhof aan de Vleugelhofweg 2 tussen 's-Heeren- hoek en Heinkenszand. Een groot aantal kleinschalige bedrijfjes op het gebied van onder meer brocan te, bloemen en planten, keramiek, uiterlijke verzorging, mode, foto grafie en streekproducten is met www.janna-joane.nl standjes vertegenwoordigd op de ze fair. Een aantal vertrekken van de boerenwoning is door beide da mes 'aangekleed'. De fair is zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. ,Met een beetje moeite en creativiteit kun je van niets 'iets' maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51