41 binnenland Arts behandelt te lang door T©©S Veel klanten Robert M. ontmaskerd Minder Kamerkoor Ruim dertig arrestaties kinderpornozaak de zaak Robert M. Tweede getuige fatale redding meldt zich Subsidie voor schone vrachtauto's BOEK ONLINE of bel 0900-9697 donderdag 31 mei 2012 door Koos van Wees Een patiënt met zware hartproble men vraagt om nieuwe hartklep pen. De arts weet dat het weinig zal uithalen. De algehele conditie van het hart is slecht, de kans dat de patiënt tijdens de operatie over lijdt groot. Zelfs als de operatie slaagt, zal het leven er niet veel mee verlengd worden, meent de arts. Toch kost het veel artsen moeite dat de patiënt ook te vertel len. Sterker, veel doktoren zijn ge neigd bij deze gevallen door te be handelen, blijkt uit een enquête van artsenorganisatie KNMG. In plaats van zich te richten op de kwaliteit van leven in die laatste maanden, worden nieuwe pogin gen tot levensverlenging onderno men. Tegen beter weten in. „De patiënt wil het graag, die heeft hoop. De arts vindt dat hij het niet kan verkopen om niets meer te doen. Toegeven dat hij niets meer kan, druist ook een beetje in tegen zijn beroepseer. Hij is getraind om mensen te helpen. En daaronder verstaat hij niet men sen helpen bij het sterven", ver klaart directeur beleid van de KN- 100 TIPS OM ÖE CRISIS TE OVERLEVEN! MG Lode Wigersma die houding van artsen. Met name specialisten in zieken huizen staat een breed instrumen tarium ter beschikking om het le ven te rekken. „Artsen kunnen zich achter de techniek verschui len op het moment dat zij zich ei genlijk onmachtig voelen nog iets voor de patiënt te betekenen. Dan wordt besloten die 10 procent kans op verbetering toch maar te proberen. Terwijl het misschien beter is eens rustig te gaan zitten en met de patiënt te bespreken hoe ze samen verder gaan", zegt Wigersma. Want zelfs als levensverlenging kan, dan is het nog maar de vraag hoe dat leven eruit ziet.-„Een le ven met een vreselijke kwaliteit moet je mensen ontraden." Het betekent dat het gesprek vanaf dat moment niet meer gaat over het leven, maar over het levensein de. Dat is een vaardigheid waarover artsen ondanks de aandacht die daarvoor is in de opleiding, onvol doende beschikken. De KNMG wil dat artsen daar be ter in worden, vertelt Wigersma. PAUL KUSTERS loosen henk 13 $s De zaak tegen Robert M. heeft de politie handenvol werk, maar ook een schat aan informatie opgeleverd. Er zijn wereldwijd 33 arresta ties verricht en het seksueel misbruik van 138 kinderen is gestopt. door Floor Ugtvoet Met het onderzoek naar het internationale misbruiknetwerk waar Robert M. deel van uitmaakte, heeft justitie we reldwijd een einde kunnen maken aan het seksueel misbruik van nog eens 138 kinderen. De vele foto's, misbruikfilms en chats aangetrof fen op de computer van M. leid den naar honderden andere ge bruikers en vervaardigers van kin derporno. Dat hebben het KLPD en het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie gisteren be kendgemaakt. Wereldwijd zijn drieëndertig man nen gearresteerd, onder wie der tien mannen in Nederland. Een van deze opgepakte Nederlanders, Ton O., pleegde na het schorsen van zijn voorlopige hechtenis zelf moord. Andere arrestaties vonden plaats in de Verenigde Staten (8), Canada (6), het Verenigd Konink rijk (4), Duitsland (1) en Zweden (1). Het onderzochte misbruiknet werk was in zeker 52 landen actief Drie van de dertien aangehouden Nederlandse mannen uit M.'s net werk zijn inmiddels door een rech ter veroordeeld voor het misbrui ken van kinderen. Ook in het buitenland zijn mis bruikers uit het netwerk veroor- deeld. Zo werd de Amerikaan met de bijnaam Cableman, waarmee M. zijn hele misbruikcollectie deel de, door de rechter veroordeeld tot 21 jaar en tien maanden gevange nisstraf Hij had zich aan zijn ei gen zoon en enkele andere kinde ren vergrepen. In totaal zijn in Nederland op ba sis van dit onderzoek 66 mannen als kinderpornoverdachte aange merkt. Het gaat ook om mensen uit het netwerk die zelf geen kin derporno vervaardigden maar het volgens justitie wel graag bekeken en doorstuurden naar anderen. De ze zaken worden door de regiona le politiekorpsen verder onder zocht, vertelde Wilbert Paulissen, hoofd van de Nationale Recher che. Zaken waarbij vermoed wordt dat het misbruik mogelijk nog gaande is, krijgen de hoogste prioriteit. In het onderzoek naar het net werk rondom Robert M. analyseer den dertig digitale rechercheurs 150 chatlogs en 58.000 pagina's aan tekst. Ze kwam 1.116 gebruikte nicknames tegen van de gespreks partners van M. Veel gebruikers van het netwerk waren bekend on der meerdere nicknames. M. werd vorige week veroordeeld tot een celstraf van 18 jaar en tbs met dwangverpleging. zie onze website:binrienland Politie spit door 58.000 pagina's computertaal MIDDELBURG - Koorklanken vulden woensdag rond de middag het sta tion in Vlissingen. Het Nederlands Kamerkoor verraste treinreizigers met een optreden van een half uur. door Will Gerritsen MAASTRICHT - De invoering van een algemeen rookverbod op de werkplek in 2004 heeft geleid tot een fikse afname van het aantal mensen dat door een acute hart stilstand-wordt getroffen. Op basis van cijfers van de ambu lancedienst in Zuid-Limburg heb ben Maastrichtse onderzoekers be rekend dat in 4,5 jaar tijd meer ROTTERDAM Een van de door de politie gezoch te jongens die getuige waren van de fatale reddingspoging vorige week in de Nieuwe Maas heeft zich gemeld.'De jongen van 12 uit Rot terdam heeft een verklaring afge legd. Van de drie jongens die don derdagavond gingen zwemmen, raakte er één in problemen. Die werd geholpen, maar de 35-jarige man die hem redde, verdronk. DEN HAAG De schoonste vrachtauto's en bus sen komen dit en volgend jaar in aanmerking voor een subsidie van maximaal 4.500 euro. Dat maakte staatssecretaris Joop Atsma (Mi lieu) gisteren bekend. Het gaat om voertuigen die voldoen aan de Eu ro VI-norm. Die stoten net zo wei nig stikstofoxide en fïjnstof uit als een moderne personenauto. Zie www.kras.nl/nijlcruise 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn .exclusief rêserveringskosten en Calamiteitenfonds, 'voor exacte voorwaarden, zie www.kras.nl 8-/15-daagse vliegreis/cruise Egypte M«tertandsspretos Verlaagd! LUXE NIJLCRUISE Vertrek: van 7 juni t/m 25 oktober boek vandaag nog deze luxueuze en supervoordelige cruise per MS l'Au.be du Nil, inclusief alle maaltijden. Voor slechts 15 per dag extra, ook all inclusive* mogelijk! wilt u alle highlights langs de Nijl zien? Boek dan vooraf, zéér voordelig het optionele excursiepakket incl. entreegelden, transfers, Nederlandssprekende reisleiding en bezoek o.a. de Vallei der koningen, de Tempel van Hatsjepsoet, de enorme Kolossen van Memnon, de Horus Tempel, de Highdam, de onvoltooide Obelisk, de Tempel van Philae en de fameuze tempels van Kom Ombo, Luxor en Karnak. diverse strandverlengingen Hurghada mogelijk! UW 5-STERREN SCHIP MS L'AUBE DU NIL stijlvol riviercruiseschip, volledig gerenoveerd in dec. '10 door Nederland beoordeeld met een 8,6! rüimê, sfeervolle buitenhutten met LCD-tv, panorama-raam, minibar, kluisje, badkamer met bad/douche en toilet zonnedek met. zwembad, 2 jacuzzi's, zitjes en ligbedden o.a. lounge, restaurant, bar met dansgelegenheid èn gratis WFFi INCLUSIEF: vlucht Amsterdam-Luxor v.v. met ArkeFly, lucht- -havenbelastingen en brandstofheffing, Nederlandssprekende reisleiding, transfers, cruise met verblijf in een 2-persoonshut op het 5-sterren MS l'Aube du Nil inclusief ontbijt, lunch en diner. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4