5 Mensen worden er gelukkiger van Vólkoren breidt uit naar drie dagen Wk gi Def P The Beatbusters bij Poppodium in Goes donderdag 31 mei 2012 podium www.pzc.nl/uit De winnende foto: een kussengevecht op een balk in de tuin, gemaakt door Ineke Buijsse uit Walsoorden door All Pankow Zeeland legde zeven jaar ge leden naar Belgisch voor beeld de kiem voor - toen nog - het Weekend voor de Ama teurkunst (WAK). De editie 2012 van het WAK van 2 t/m 9 juni duurt in de meeste gevallen een week of zelfs langer. vonk is overgeslagen: landelijk houden al 200 gemeenten een WAK. Com missaris van de Koningin Karla Pe- ijs opent WAK-Zeeland vrijdaga vond op de Markt in Terneuzen. Zij doet dat tegelijkertijd met de opening van Scheldejazz. Alle amateurkunstenaars, indivi duen en verenigingen krijgen tij dens WAK ruimte zich te profile ren op podium, plein, eigen repeti tiezaal of waar dan ook. Wat heeft deze brede manifestatie voor zin in een tijd waarin de be zuinigingen als dreigende wolken ook boven de sector van de ama teurkunst hangen? „Het is juist heel erg hard nodig dat de amateurkunst zich laat zien. Amateurkunst wordt vaak om schreven als smeermiddel voor de samenleving", zegt Scoopmede- werkster Jenny van Kampen, die WAK provinciebreed coördineert. „Nou vind ik smeermiddel een beetje vies wóórd, maar amateur kunst doet inderdaad veel goed voor de samenleving", weet Van Kampen. Volgens haar leven men sen gelukkiger als zij plezier bele ven aan hun hobby en heeft onder zoek zelfs uitgewezen dat de beoe fenaars minder vaak ziek zijn. „Jon geren die amateurkunst bedrijven, hangen niet rond op straat. Hope lijk beseffen bestuurders dat er wat minder geld voor andere voor zieningen nodig is als er geïnves teerd word in amateurkunst." Zij benadrukt de grote diversiteit van het aanbod tijdens WAK. Alle presentaties, demonstraties en open repetities bieden belangstel lenden de kans kennis te maken met vele kunstvormen: zang, dans, theater, proza, poëzie, foto grafie, film en beeldende kunst. Scoop organiseerde provincie-bre de activiteiten als de fotowedstrijd waarvan de ruim honderd inzen dingen te zien zijn in de Zeeuwse Bibliotheek. Verder is er de work shop Verhalen schrijven met Tho mas Olde Heuvelt op 2 en 9 juni van 11.00 tot 13.00 uur ook in de Zeeuwse Bibliotheek. Voor het totale programma-overzicht: www.wakzeeland.nl Programma Vestrock m VRIJDAG 1 JUNI (VESTROCK JUNIOR) Main Stage 14.35 Smash, 15.15 Piet Piraat, 16.25 Magic Unlimited, 17.30 Nick Simon, 20.05 Ali'B Simba Stage 14.55 Flip5,15.50 Keet!, 17.15 Chaima, 18.45 Moves Streetdance Vestrock University Van 15.35 tot 19.20 uur ZATERDAG 2 JUNI (VESTROCK) Main Stage 12.35 GorkA27, 14.00 Kraantje Pappie, 15.20 Customs, 17.05 School is Cool, 18.45 Heideroos jes, 20.30 Arid, 22.25 Go Back to the Zoo, 00.10 The Subs Cortonville Stage 12.00 Stunned Ziggy, 13.10 Gers Pardoel, 14.35 Sherman, 16.15 Merdan Taplak, 17.55 Textures, 19.40 Intergalactic Lovers, 21.35 Blaudzun, 23.25 AKS Vestrock University 13.00 Intro, 13.20 Prof. Dirk Ver schuren, 13.45 Prof. Andre Faaij, 14.20 Prof. Ad van Wijk, 14.45 Dr. W. Brandenburg, 15.10 Prof. Koen Martens, 15.35 Midas Dekkers, 16.20 Cortonville Revue Silent Stage 17.40 Saint Helena Dove, 18.05 Compact Disk Dummies, 19.15 DJ Elroy, 19.45 Vialo Rivaldo, 20.15 Oorgasme, 21.05 Ego Troopers, 21.55 DJ Sandstorm, 23.00 Dutch Resistance Zie ook www.vestrock.nl. Het fes tival is compleet uitverkocht. Maar liefst 125 koren, met bij elkaar enkele duizen den zangers, zijn de ko mende dagen in de Middelburgse binnenstad te vinden voor de veertiende editie van Middelburg Vólkoren. Voor het eerst is het po pulaire festival een driedaags eve nement, dankzij de toevoeging van een openingsavond op vrij- dag. Die opening vindt plaats op het Abdijplein. Gedeputeerde George van Heukelom zal het officiële startsein geven, waarna drie voor aanstaande Zeeuwse koren een optreden verzorgen: damesbar- bershopkoor Sea Sound Singers onder leiding van Sacha Hokke, a-capellakwartet Aquadraat en popkoor Seaside Rendez-Vous. Daarnaast verleent RoseMotion zijn medewerking. Zaterdag (vanaf 12.00 uur) en zon dag (13.00 uur) volgt het festival volgens de bekende formule. Op ruim twintig locaties verspreid over de binnenstad zingen koren. Elk koor treedt minimaal twee keer op. Centraal punt is het Abdij plein. Daar komen, op beide dagen, om 16.45 uur alle koren samen voor de afsluiting. Vijf koren verzor gen daar een kort optreden waar bij uit volle borst kan worden meegezongen. Net als voorgaande jaren was de animo van koren voor deelname groter dan de capaciteit van het festival. Deze keer hadden 174 ge zelschappen zich aangemeld. Daarvan moesten er uiteindelijk, na loting, bijna vijftig worden te leurgesteld. De deelnemende koren komen uit heel Zeeland, maar ook van - soms ver - buiten de provincie. Zaterdag doen bijvoorbeeld opval lend veel koren uit Zuid-Holland mee; zondag is er een behoorlijk aandeel Brabantse gezelschap pen. Verder reizen er koren uit andere provincies en zelfs uit Bel gië en Duitsland af naar Middel burg. De koren brengen een scala aan stijlen en genres: van opwekkings liederen tot smartlappen en van opera tot wereldmuziek. Verschil lende koren presenteren hun suc cessen van het afgelopen seizoen of proberen juist nieuw repertoi re uit. De optredens zijn veelal in de openlucht, maar ook op bijzonde re locaties zoals de tapijtenzaal van het Zeeuws Museum, de kel ders van het Zeeuws Archief, tus sen het antiek bij Antiekhandel de Pagter en vanuit de rondvaart boot in de grachten. Middelburg Vólkoren: Vrijdag openingsavond op Abdijplein. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag (vanaf 12.00 uur) en zondag (vanaf 13.00 uur) optredens verspreid over de binnenstad. Gezamenlijke afsluiting om 16.45 uur op Abdijplein Alle informatie over tijden, locaties en deelnemende koren op www.middelburgvolkoren.nl foto Ruben Oreel Popkoor B.S.U.R., vorig jaar tijdens Vólkoren. Voor de zevende keer houdt de Jongerenraad Goes vrijdag het Poppo dium. In tegenstelling tot voor gaande edities is het evenement niet op de Grote Markt, maar in 't Beest. Talentvolle bands nemen het bij Poppodium tegen elkaar op in een contest, waarbij tussendoor professionele bands zorgen voor een afwisselend programma. Int de contest spelen Main4, Yellow, Remote World, The Venues, Se- riouz en Steady New Sounds. De deelnemende professionele bands zijn Def P The Beatbus ters, A Polaroid View en Misery Kids. Def P The Beatbusters De zevende editie van Poppo dium Goes begint vrijdag om 17.00 uur en duurt tot circa 1.00 uur. De toegang is twee euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45