Film: jonge loot aan boom amateurkunst Vlaamse band School is Cool springt grenzen over 41 uit 9 i donderdag 31 mei 2012 02.06 t/m 09.06.2012 door AH Pamkow Het wordt een mix van Zomergasten en De Wereld Draait Door. Echt een geweldige avond voor iedereen die ook maar een beetje van film houdt" Aan het woord Raimond van Soest, be denker van De Zeeuwse Film Draait Door (DZFDD), zaterdag in 't Beest in Goes. Deze 'Avond van de Zeeuwse Ama teurfilm' is onderdeel van WAK, ofwel de Week voor de Amateur kunst in Zeeland. Film is nog een vrij jonge loot aan de boom van de amateurkunst, maar de groei kracht blijkt groot weet Van Soest. „Ik ben inmiddels zo'n beetje de Sugar Daddy van de Zeeuwse ama teurfilm", roept hij jolig vanuit Griekenland waar hij de laatste dag van zijn vakantie doorbrengt. Van Soest is storyboard artist en scenarioschrijver van beroep. Op zijn storyboard-cv prijken onder meer: Oorlogswinter, Alles is Liefde Simon en In Oranje. Ook heeft hij talrijke storyboards voor tv-com- mercials op zijn naam staan. Naast zijn werk coacht hij grotendeels vrijwillig met veel plezier jonge amateurfilmers. Sinds twee jaar is hij projectleider bij Cavak, de koe pel voor Zeeuwse amateurfilmma- kers. Hij kent dat wereldje en de passie waarmee veel makers deze hobby bedrijven óf soms getuigen van talent voor een professionele loopbaan. Vanuit 't Beest kreeg Van Soest de uitnodiging dit sei zoen vier 'DZFDD - avonden' sa men te stellen. De tweede editie zaterdag past mooi in het WAK-programma. Hij werpt zich op als 'gids bij een ontdekkings tocht door de ups en downs uit de filmische Zeeuwse klei'. „Aan schouw juweeltjes en aandoenlijke amateur korte films die allen in Zeeland tot stand kwamen", luidt zijn uitnodiging aan het publiek. „Het gaat mij er niet om alleen in crowd-filmmakers in dat zaaltje te hebben, maar ik hoop vooral dat die 60 stoelen vooral bezet wor den door willekeurige bezoekers. Op hen hoop ik de vlam van het film maken over te brengen." g Van Soest benadrukt dat het een boeiend en zeer gevarieerd pro gramma wordt. „We beginnen met een verrassende compilatie van zwart/wit filmpjes uit het Goe- se archief Daarin zien we werk van Zeeuwse filmmakers van voor de oorlog", vertelt hij enthousiast. Voor het deel voor de pauze maak te de filmcoach een selectie uit het werk van beginnende makers die steun kregen van Cavak. Na de pauze komt werk aan de beurt van Zeeuwse makers die al boven het maaiveld uitkomen. „De vertoning van elke ko.rte film wordt omlijst met korte inter views met de makers. Bovendien heb ik ook een tafelheer a la Jan Mulder bij me. Dat is de van oor sprong uit Zeeland afkomstige filmmaker Rieks Soepenberg." De link naar 'Zomergasten' wordt gelegd met een keuzefilm van de presentator. Dat wordt Circdda van Rob Maaskant. Programma-overzicht: Schakels van Rob Maaskant; gen re: art house. Lipstick van Ruben Schouw; komische, romantische thriller. Feestbeest van Raimond van Soest i.k.v. jongerenproject Goes 'i.fit'; thriller. Kantoor van het kwaad van Vin- f cent van den Ouden; thriller. Fragment: Eeuwig Zeeland van Matthijs Meulblok. Home van Roald 8c Debbie Jan sen; music video. Trailer Filmstarz /St. Cavak Groot worden in kleine kernen van Wietske de Klerk; Art House. Gamophrenia van Rick Hamelin- ck; actie thriller. Latrinalia van Paola Pica; love story/art house. The Peeker van Matthias Hoek man; fantasy. Keuzefilm: Circada. Zat. 2 juni, 't Beest, Goes, 20.00 uur. door Rene de Dreu School is Cool is zaterdag een van de publiekstrekkers van Vestrock in Hulst. In België kwam de band twee jaar geleden als een wit konijn uit de hoge hoed tevoorschijn. Vijf jonge muzi kanten imponeerden tijdens de Humo Rock Rally. Ineens had Bel gië er een sensatie bij. Vooral de bijna altijd uitverkochte liveshows die elkaar in snel tempo opvolg den bevestigden de naam van School is Cool als de beste nieuw komer in 2010. Twee jaar later dringt het ook tot de omliggende landen door dat School is Cool alternatieve popmu ziek maakt die iets toevoegt. Euro- sonic viel begin dit jaar als een blok en nog onlangs wisten ze bij Klomppop ook wat de muziek te weeg brengt. School is Cool combineert verschil lende muziekstijlen. Ze putten uit de folky bron waar ook Mumford 8c Sons en recentelijk Boy 8c Bear uit putten, voegen daar wat muzi kale elementen en het theatrale van Arcade Fire en Kate Bush aan toe, verwijzen in hun sound naar de jaren tachtig en doen soms den ken aan Panic at the Disco. „De ideeën komen van onze gita rist en zanger Johannes Genard", zegt percussionist Andrew Van Ostade. „Bij hem begon het ook, hij had vijf liedjes gemaakt met een heel simpel computerprogram ma en zocht de muzikanten in Antwerpen en omgeving om dat met hem uit te voeren. Het klonk bijzonder en de hele band was en thousiast. Voor de lol schreven we ons in voor de Rock Rally meer vanwege dat eigen enthousiasme dan uit ambitie." Zijn rol als percussionist en die van tweede drummer Matthias Dil len zorgen voor kenmerkende ele menten in de muziek. „We gaan bij veel uit van het principe 'less is more'. Matthias heeft een kleine drumkit en ik beperk me tot een floortom, en een glockenspiel. Dat samen zorgt voor een prominente rol van de percussie in onze mu ziek, maar geeft ook ruimte om theatrale elementen op het po dium toe te voegen." Het vele toeren in eigen land heeft de creativiteit niet lam gelegd. „Jo hannes komt steeds met nieuwe songs en melodieën en Samen wer ken we die uit. We hebben heel be wust toegewerkt naar een eerste al bum met een concept waarin toch muzikale vrijheden bleven be staan. Langzaam evolueerde de muziek van intieme folk naar een stijl waarin theatrale en verschil lende muzikale aspecten goed sa mengaan zonder die oorspronkelij ke basis te verloochenen." Met vier optredens per week, uit stapjes naar Frankrijk, Duitsland, Zwitserland en onlangs een show case in Engeland wil School is Cool nog een wereld veroveren. Het konijn is uit de hoed en springt de grenzen over. School is Cool, zaterdag om 17.05 uur op hoofdpodium Vestrock. School is Cool m Opname voor de film 'Groot worden in kleine kernen' van Wietske de Klerk uit Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44